29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2006-10-17 00:00:00 Konkursy

Zapraszamy do konkursu Raciborskiego Portalu Internetowego i Księgarni Sowa. Odpowiedz na pytanie: Gdzie zlokalizowana jest słynna świątynia Sagrada Familia? i wygraj album "100 najpiękniejszych miejsc na świecie" ufundowany przez Księgarnię Sowa.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (329): Konkurs KSIĘGARNI SOWA Strony: 1 … 11 12 13 14Dodaj komentarz
~Do Redakcji (2006-10-17 18:36)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Proszę nie uprawiać agitacji wyborczej: "Najwięcej "wystawił" Ruch Samorządowy Racibórz 2000, bo aż 46 osób." Inne komitety też wystawiły tyle osób np. Oblicza dla Rozwoju Raciborza

~Arteks (2006-10-17 18:06)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Mnie z kolei śmieszy nazwa komitetu Racibórz 2000. Przecież mamy rok 2006 i takie hasła związane z rokiem dwutysięcznym są nie na miejscu. To było dobre 10-8 lat do tyłu ale nie teraz! :P

~winetooo (2006-10-17 17:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zgadzam się z AXZ Nauczyciele sprawiają wrażenie ludzi z kompleksami dowód? ( jakieś tam alleluja z panem M) a lekarze no cóż, żałosne towarzystwo ludzi którzy bez kopertek ani rusz twierdzą że biedni niedofinansowani ale wille i autka jak malowane a jeszcze swoje dzieci też w tą biedę pchają wysyłając je na studia medyczne. Tylko że nasze miasto na tym cierpi bo nie odważyłbym się wymienić choć jednego lekarza którego poleciłbym choremu, na pewno nie w tym mieście

~loko (2006-10-17 16:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

O jakże fałszywi sa niektórzy ludzie.

~AXZ (2006-10-17 16:58)
Ocena: 0 + | - Cytuj

.... o funkcjonowaniu samorządu ma się nijak.  Obydwu grupom przydałoby sie trochę pokory.  Oczywiście generalizowac za bardzo nie można, Robert MYsliwy jest zaprzeczeniem negatywnego stereotypu nauczyciela, no ale on sprawdza swoje siły także w biznesie....

~AXZ (2006-10-17 16:55)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Niestety jest zmorą polskiej demokracji na poziomie lokalnym, ze wszędzie są nauczyciele i lekarze. Chociaż czasami są to kompetentni ludzie... Nauczyciele zazwyczaj jednak mają zboczenie zawodowe polegajace na uważaniu się za najmądrzejszego i pouczaniu wszystkich dookoła. Niestety życie tonie klasa, i poza szkołą często nauczyciela otaczają ludzie bardziej od niego wykształceni.  Lekarze zaś mają w ogóle jakies śmieszne poczucie "elity" i wyższości. Niestety rozpoznanie grypy do wiedzy .....

~winetooo (2006-10-17 16:26)
Ocena: 0 + | - Cytuj

OJEJ Ilu tu konowałów z pobliskiego szpitala!!!!!!!! Kto nas będzie leczył jak ich wybiorą zamiast 3 miesiące w kolejce do lekarza , przyjdzie nam czekać aż konowałom skończy się kadencja w radzie miasta i powiatu. KONOWAŁOM MÓWIMY STANOWCZE NIE!!!!!!!!!!!!

~AXZ (2006-10-17 15:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do rozgoryczonej. Na tym właśnie polega demokracja, że trzeba sie orientować, kto jest gdzie, i kto z kim trzyma. Większość tych ludzi, na których sie głosuje bo się ich zna, sa tylko po to zeby przysporzyć głosów komuś innemu. I potem jest rozczarowanie. Dlaczego Wojnar znowu rządzi :). Dlatego ja na RS 2000 nie zagłosuję, choćby tam byli nie wiadomo jacy równi goście. Bo i tak wiadomo jak to się skończy.

~AXZ (2006-10-17 15:08)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Fajny chłop, to na niego zagłosuję. Bo ludzie w listach się za bardzo nie orientują. I w ten sposob Wojnar wygrywa. Niestety.

~Janek (2006-10-17 15:07)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ciekawe jaką motywację ma dyrekcja szpitala idąc na listy W. A jak się dostaną, to kto będzie kierował szpitalem w czasie sesji? Czy wtedy można przeznaczać pieniądze z miasta dla szpitala, kiedy dyrektorzy radni sami będą sobie je uchwalać?

~AXZ (2006-10-17 15:07)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Najlepsze, jest to, że Grzegorz Urbas nie jest na listach KWW Grzegorza Urbasa. Ale Frączek taktykę wymyślił. Dwie listy. Nie nalezy się w każdym razie nabrać na KWW Porozumienie Obywateli "RAZEM". To są najprawdopodobniej listy Markowiaka, którego nie dopuścili do Platformy. I to, ze są to listy w porządku alfabetycznym nic nie znaczy. Listy Wojnara KWW Ruch Samorządowy R-rz 2000 klasycznie, czyli dużo znanych osób. Liczenie na to, że ludzie okażą się malo rozgranięci i zagłosują na zasadzie:

~rozgoryczona (2006-10-17 15:06)
Ocena: 0 + | - Cytuj

a ja tam na żadne wybory nie pójde!!!!wyjątkowo bo zawsze uczestniczyłam a potem sam chłam do władzy się dostawał.Niech ich znajomi i rodziny sie pomęcza /wybierali jak chcieli a wybrali kogo trzeba/

~mw (2006-10-17 14:50)
Ocena: 0 + | - Cytuj

I druga rzecz: zauważyliście, że pan Grzegorz Urbas startuj nie ze swojego komitetu?! Przecież to jakaś kpina z wyborców! Tak postępują ludzie z zasadami?! Przecież to jakaś piramidalna bzdura. Tak działa człowiek, który zawsze występował w obronie zasad i przestrzegania prawa? Czym on chce zaskarbić sobie uznanie wyborców?

~mw (2006-10-17 14:46)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Lista NG rozczarowuje?! Ale dlaczego? Miały być kompletne i są. Miała być nowa generacja - jest. Ludzie, którzy mają swoje zdanie i swoje wizje na miasto -  więc są. Listy bardzo ciekawe, tym bardziej, że zrobili to w tak krótkim czasie. Zobaczcie na listy emeryckie - to są ludzie, którzy ciągle myślą i żyja PRL-em, tym, kto kogo załatwi, kogo trzeba znać, żeby coś załatwić. Raca to dla nich prywatny folwark, który nie ważne jak wygląda, ważne że jest nasz!!! Po co tutaj coś zmieniać...

~JA-nek (2006-10-17 14:37)
Ocena: 0 + | - Cytuj

ROZCZAROWUJĄCE! To katastrofa. Można wymieniać ludzi, nawet trzeba, ale dlaczego na gorszych i całkowicie zielonych? No chyba, że będzie nimi kierował ktoś z tylnego siedzenia! Ale to już było i nie wróci więcej.

~Tomash (2006-10-17 14:26)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Listy PO po tak szumnych zapowiedziach NG są rozczarowujace

~JA-nek (2006-10-17 13:47)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Oj ty naiwny do-janku. Płacą wszyscy kandydaci. Trzeba przecież zebrać jakąś pulę pieniędzy na kampanię-plakaty, wkladki w gazetach, audycje radiowe. Ci na pierwszych miejscach placa znacznie więcej niż pozostali. Żeby to sprawdzić wystarczy chociaż raz kandydować z dowolnego ugrupowania a nie opowiadać bajki.

~JA-nek (2006-10-17 13:47)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Oj ty naiwny do-janku. Płacą wszyscy kandydaci. Trzeba przecież zebrać jakąś pulę pieniędzy na kampanię-plakaty, wkladki w gazetach, audycje radiowe. Ci na pierwszych miejscach placa znacznie więcej niż pozostali. Żeby to sprawdzić wystarczy chociaż raz kandydować z dowolnego ugrupowania a nie opowiadać bajki.

~do ja-nek (2006-10-17 13:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Twój wywód byłby słuszny, gdyby przyjąć, że założenie: brak alfabetycznego układu = płacenie za miejsce jest prawdziwe. A nie jest! Generalna zasada , powszechna w wyborach powszechnych na listy jest taka: komitet wyborczy wysyła komunikat do wyborców: oto prezentujemy na czele listy tych z nas którzy najlepiej nas reprezentują - ostatecznie i tak wyboru dokonuje wyborca! I ta postawa na całym świecie jest najbardziej powszechna, nie alfabet. I nikt za to nie płaci.Nawet w Raciborzu...

~jo (2006-10-17 12:09)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A-Fie chyba niezupełnie. Może jeszcze byśmy jakiegoś niedziadka, wilka i misia koala wybrali :>Byłoby zoo do potęgi n.

~A-F (2006-10-17 12:02)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zbiorowisko 280 jednostek, które można podzielić na: owieczki, barany i wilki w owczej skórze. To już od nas zależy by wybrać owieczki a barany dać wilkom na pożarcie:)

~kolo (2006-10-17 11:54)
Ocena: 0 + | - Cytuj

ja stąd spaadaaaam. Tu są same staruchy!!!!!!!!!!!!!

~JA-nek (2006-10-17 11:45)
Ocena: 0 + | - Cytuj

cd. będą uczciwi, w swoich decyzjach kierując się dobrem nas wszystkich a nie tylko swoim. Tylko koalicja ludzi uczciwych jest w stanie zrobić coś dobrego dla mieszkańców.

~jo (2006-10-17 11:43)
Ocena: 0 + | - Cytuj

No to komisje będą miały niezły orzech do zgryzienia nim to wszystko zliczą.  Plus karty na powiat, plus sejmik, plus prezydent... :D

~JA-nek (2006-10-17 11:43)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Patrząc na listy kandydatów do Miasta i Powiatu widzimy, że są cztery ugrupowania w Mieście i dwa w Powiecie, gdzie kandydaci występują w porządku alfabetycznym. Można domniemywać, że nie płacą oni, w przeciwieństwie do tych niealfabetycznych, za miejsce na liście. My wyborcy powinniśmy tylko tych alfabetycznych brać pod uwagę. Ludzie, którzy  zabierają się do pełnienia mandatu radnego od zaplacenia za miejsce na liście, nie  dają gwarancji, że pełniąc obowiązki radnego będą uczciwi,

Dodaj komentarz
Strony: 1 … 11 12 13 14
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog