29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2006-09-21 00:00:00 Gimnazja

Od chwili powstania gimnazjum uczniowie Gimnazjum Nr 5 uczestniczą w rajdach organizowanych przez PTTK Oddział "Ziemia Raciborska".

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (52): Turystyka w Gimnazjum Nr 5 Strony: 1 2 3Dodaj komentarz
~Tomash cd. (2006-09-23 07:15)
Ocena: 0 + | - Cytuj

... nic sie nie dzialo. Formalnosci zalatwia sie przy biurkach, a nie na placu budowy.

~Tomash (2006-09-23 07:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Sorry, ze dopiero teraz, ale mam jeszcze wazniejsze rzeczy do roboty niz pisanie pod tymi artykulami. Pomysl postawiania hipermarketu na Kamienioku, oraz piewze przedsiewziecia w celu sfinalizowania tego pomyslu powstaly podczas prezydentury Hajduka. Z racji tego ze byl prezydentem tylko przez rok, to inwestycje musial skonczyc Osuchowski (przy duzej pomocy poprzednika ;> a i tak nie duzo brakowalo, zeby tego nie zepsul. A to ze woziles wtedy gruz na Kamieniok, to nie znaczy, ze w jego sprawie..

~Piotr (2006-09-22 21:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Pan Osuchowski powinien reprezentować miasto. A obraz jest taki Prezydent chodzący po Raciborzu z reklamówką lub szmacianą siatką w ancugu z czasów PRL.P.S Emeryt

~A-F (2006-09-22 21:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Tomashu czekam na przedstawienie tych faktów:) Jeszcze ja osobiście w 2000 roku (czyli za późnej prezydentury Markowiaka) wiozłem gruz na Kamieniok, który jeszcze przyjmował takie rzeczy. Więc czekam na Twój dowód, że sukces Auchan i Castorama należy do prezydentów przed Osuchowskim.

~Tomash (2006-09-22 13:01)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Taka jest prawda. Cała inwestycja została przeprowadzona przez poprzednia wladze, a prezydentowi Osuchowskiemu zostalo tylko dopelnic kilku formalnosci, czego i tak o malo co nie zepsul. Pamietasz chyba sprawe Kamienioka.

~A-F (2006-09-22 12:45)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Że co proszę???? jakiego wcześniejszego??? proszę poprzeć to dowodami.

~Tomash (2006-09-22 12:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie fraczka i Urbasa tylko wczesniejszego prezydenta i to musisz przyznac.

~A-F (2006-09-22 12:18)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie powiesz mi, że Auchan jesr zasługą Frączka i Urbasa?. Jako prezydent miasta podpisał stosowny dokument (chociaz formalnie Kamieniokiem zajmowali się inni ludzie z UM).

~Tomash (2006-09-22 10:42)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Pod kolejnym artykulem tez piszesz glupoty A-F, Auchan nie jest zasluga Osuchowskiego! Dobrze ze nie zepsul tej inwestycji, nie duzo mu zabraklo.

~K (2006-09-22 06:37)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Szkoda, że taki miły człowiek nie ma pojęcia,a raczej nie chce i nie zależało mu na tym,aby Racibórz rozwijał się gospodarczo. To przykre,jak miasto po*da.Wiem o pewnym układzie,który jest karygodny i nie potrafi sobie z nim poradzić ani SM ani Policja. Najgorsze jest to, jak ktoś kto powinien dbać o rozwój miasta siedzi na stołku i oficjalnie liczy ile pensji zostało mu do końca kadencji!!!

~Józek (2006-09-22 06:33)
Ocena: 0 + | - Cytuj

J. Osuchowski obejmując funkcję prezydenta wpadł w szpony istniejącego o dawna w UM tzw."formalizm charyzmatyczny".Zarządzać nimi jest trudno.Wprowadzenie zmian w tych strukturach org.mogą jedynie ludzie odważni, nowocześni Ci, którzy znają hamulce rozwoju np.tradycje, przyzwyczajenia, lenistwo, brak empatii, brak kreatywności, czy brak asertywności.Ja to widzę, My to widzimy, a w dalszym Ciągu wybieramy układnych, sympatycznych, sterownych prezydentów miasta.Nie jego to wina, ale wyborców.

~SZKODA!!! (2006-09-21 23:20)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jak by nie było prezydent  Rybnika A.Fudali to Raciborzanin,szkoda że nie urzęduje w SRC.:(

~A-F (2006-09-21 21:24)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Och Arteksie ale mnie rozbawiłeś:) Ciekaw jestem czy gdyby Osuchowski był prezydentem Rybnika, też byś zachwycał się jego "człowieczeństwem"?. Oczywiście ja nie ujmuję Osuchowskiemu jego kultury osobistej i pogodnej buźki ale nie ze względu na te cechy wybrano go prezydentem. A wspomniany przez Ciebie Auchan to zbyt mało by się cieszyć "sukcesami" minionych 4 lat. Racibórz miał się stać tygrysem a nie myszą gospodarczą regionu.

~edek (2006-09-21 21:13)
Ocena: 0 + | - Cytuj

czym skorupka za młodu, mówi porzekadło: po jasną cholerę jest partnerstwo z jakimiś zadupiami na wschodzie. Pytam: co z tego ma lub będzie miało miasto? Ja wiem, że na wschód jeździło się po instrukcje i pić wódę, prawda towarzyszu Osuchowski, przecież mówiliście w partii: kurica nie ptica, Polsza nie zagranica. To znowu chcecie Odrę zawracać kijem? Jesteście już starzy i właśnie lądujecie na śmietniku historii, na szczęście, towarzyszu, na wasze szczęcie...

~BRUM (2006-09-21 20:57)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Miły człowiek, ale co tu dużo mówić - o miasto trzeba walczyć i być menagerem... Ktoś napisał - dobry urzędnik. Zgadzam się. Jego główna porażka, to brak sukcesów... Ot i minęło sobie parę lat...

~olo (2006-09-21 20:41)
Ocena: 0 + | - Cytuj

progmatyk ty to chyba w dzieciństwie zostałeś skrzywdzony czepiasz się sam nie wiesz czego

~pragmatyk (2006-09-21 19:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Kibel i Markowiak.To pasuje.Swietna inwestycja-co historyk?

~Arteks (2006-09-21 18:47)
Ocena: 0 + | - Cytuj

głąby blokowały przez kilka lat tę inwestycję. Nie wiem, ale dla mnie Osuchowski to może jest człowiek trochę nieświeżej daty ale z drugiej strony robi wrażenie poczciwego i uczciwego człowieka. Co ciekawe to poza prezydentem Rybnika którego jest wszędzie pełno jest to jedyny prezydent z naszego subregionu który ma jakieś szczęście często pokazywać swoją buzię w TVP :)

~Arteks (2006-09-21 18:44)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Drogi historyku, w Raciborzu w centrum to faktycznie jeśli komuś się zachce "kupę" to może pozostać tylko jakiś park bo wychodków nie spotkałem nigdzie nawet na nieszczęsnym dworcu PKP. W Rybniku też zlikwidowano dwa wychodki z babciami klozetowymi ale na ich miejscu powstały automatyczne WC do których dostanie się tylko ten który wrzuci złotówkę. Co do Osuchowskiego to wcale nie wydaje mi się najgorszym prezydentem. W końcu Racibórz będzie miał Auchana - a nie było to winą Osucha, że jakieś

~historyk (2006-09-21 18:20)
Ocena: 0 + | - Cytuj

prezio j.osuchowski zlikwidował "kible"miejski szalet przy Polnej który wybudował jako inwestycję miejską markowiak,tak trzymać w gaciach kupę-brawo!!!!!!!!!

~pragmatyk (2006-09-21 18:03)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do Raciborzanki-Ty czytaj dokładnie tematy i zabieraj pózniej głos.Daj przykład źle zrozumialego przeze mnie tematu.

~pragmatyk (2006-09-21 17:54)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A tak na marginesie do KWW Ruchu Samorządowego Racibórz 2000: Wy panujecie nad Wojnarem-hipokrytom czy Wojnar-hipokryta wami rzadzi?!

~Raciborzanka (2006-09-21 17:51)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do pragmatyk Prosze cie pisz na temat! Czytaj dokladnie tematy.

~pragmatyk (2006-09-21 17:33)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Czy to zdanie naprawde opozycji,czy zdanie Wojnara.Wojnar wiele zdań mówił a później okazało się że jego synalek zamordował człowieka.Więc gdzie kierował prawdę.Wojnar=hipokryzja.To jest prawda.

~Raciborzanka (2006-09-21 17:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Sukcesy Pana Prezydenta to chyba pomoc innych ludzi A porazki.....!

Dodaj komentarz
Strony: 1 2 3
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog