29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2003-04-28 00:00:00 Publikacje

Grażyna Lompart
Powstawanie nikotynizmu i jego rozwijanie się, podobnie jak to ma miejsce w przypadku innych rodzajów uzależnień, zależy od wielu czyn­ników. Istotną grupę stanowią czynniki zewnętrzne, pośród których wy­różnić należy bardzo łatwy dostęp do papierosów sprzedawanych mimo zakazów dzieciom i młodzieży, jak również ogromną tolerancję pol­skiego społeczeństwa nawet w stosunku do uczniów szkół podstawowych, którzy bez skrępowania palą w miejscach publicznych rzadko narażeni na uwagi ze strony dorosłych.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (29): Uwarunkowania nikotynizmu oraz przeciwdziałanie paleniu tytoniu Strony: 1 2Dodaj komentarz
~BRUM (2008-01-07 10:43)
Ocena: 0 + | - Cytuj

jesteś ograniczonym cymbałem, a nie animatorem kultury. W tym,że artysta po zakończonej sztuce idzie kulturalnie porozmawiać z przyjaciółmi przy piwku piętro wyżej i Ty w tym widzisz jakieś bezeceństwo? To absurd. To nie alkohol jest zły, tylko świadomość takich jak Ty. Trunkowanie złocistego napoju, to nie grzech. Kulturę picia, człowiek ma albo nie.Albo idzie się schlać do Klepki,albo idzie na spotkanie z bliskimi i przy jazzie oddaje się rozmowom. Chroń nas Panie przed takimi a/ni/matorami.

~animator kultury (2008-01-07 09:40)
Ocena: 0 + | - Cytuj

a jaki skutek może mieć jakakolwiek batalia z nałogami w mieście w którym normalną i społecznie akceptowaną rzeczą jest pijalnia piwa w domu kultury vide Dom Kultury Strzecha.

~S.K. (2008-01-07 07:45)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zauważyłam , iż chętnych do rzucenia palenia jest sporo. Ale brak silnej woli przesuwa w czasie ten moment. Do tego trzeba dojrzeć. Są różne środki i metody wspomagające zaniechanie palenia. <b>(komentarz został częściowo usunięty - naruszenie regulaminu)</b> Czekam na efekty u nich.Innym się udało. Brawo.

~joanna (2008-01-06 17:07)
Ocena: 0 + | - Cytuj

pisze pani świetne prace o nikotyniżmie ,więcej takich artykułów i oby była większa dostępność do nich to zła sytuacja w śród palaczy zmieniłaby się na lepsze

Dodaj komentarz
Strony: 1 2
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog