29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2006-04-04 00:00:00 Kina

Tęgi emeryt z byłego NRD o nazwisku Schultze odkrywa korzenie bluesa w Ameryce, Tobiasz kręci film o bracie i zauważa, że pomiędzy jego dziewczyną a bratem coś iskrzy, Dan przyjeżdża z San Francisco do Hamburga, żeby odkryć historię swoich dziadków Wolf. Między innymi o tym opowiadały filmy podczas piątego już przeglądu kina niemieckiego w Polsce, w tym w Raciborzu.

zobacz artykuł

reklama
Dyskusja (186): Jubileusz dużego formatu Strony: 1 … 5 6 7 8Dodaj komentarz
~A-F (2006-04-10 12:40)
Ocena: 0 + | - Cytuj

...zaopatrywać. Dziwię się, że kupcy zmuszający nas do kupowania towaru tylko u nich i po takiej cenie jaka im pasuje, przemilczają ten jeden aczkolwiek ważny element.

~A-F (2006-04-10 12:37)

Robiący wiele szumu ekolodzy a wraz z nimi ( a zasadniczo) sklepikarze z Kupca Śląskiego zapominają o jedny drobnym szczególe: teraz bardzo wielu mieszkańców Raciborza robi zakupy w hipermarketach w Rybniku, Gliwicach czy w czeskiej Opawie -i jakoś dziwnie nie splajtowały sklepy w Raciborzu????!!!!. Więc ci sami ludzie, którzy wybierają się do hipremarketów autami będą teraz jeźdźić na Kamieniok a ci, którzy dalej kupowali i kupują w przyosiedlowych lub miejsckich sklepach dalej będą się w nich

~Cezar (2006-04-10 10:56)

A może tak wybrać w tych wyborach sensownych ludzi do władz samorządowych, co to mają i wiedzę i pomysł i dość konsekwencji by samorządem zawiadować dla dobra mieszkańców i z nimi? Trochę uczciwych, samodzielnych i kompetentnych ludzi chyba na tej naszej raciborszczyznie się znajdzie? Nie jesteśmy chyba średnio głupsi od sąsiadów, może bardziej skłóceni ale to też może mit?

~ae (2006-04-10 07:13)

Nie pytałbym ile Urbas i Frączek dostali w łapę za blokowanie inwestycji - to nie oni tutaj decydują. Zapytałbym ile Osuch, Wziontek i kto tam jeszcze z tej ekipy wziął w łapę, żeby wydać decyzję o zabudowie niezgodnie z prawem! I to osoy, które piastują najwyższe stanowiska i mają całe sztaby urzędasów do swojej dyspozycji, nie radzą sobie z przepisami? Mi to śmierdzi przekrętem.

~wwww (2006-04-09 16:19)

... w raciborzu taki sklep.

~wwww (2006-04-09 16:19)

Do Mieszkanca: Duzo da Auchan chce zaopatrywac swoj sklep z raciborskich zakladow ( mleczarnia, browar) natomiast castorama z ramety. To oznacza zwiekszenie produkcji a tym samym utrzymanie a moze nawet zwiekszenie miejsc pracy w tych zakladach, a pomysl ile osob przy takim sklepie znajdzie zatrudnienie ?? sprzedawcy, porzadkowi ochrona , dostawcy, rolnicy beda mieli gdzie swoje marchewki sprzedac a w okolo takiego sklepu maja powastac inne oraz fastfood wiec raczej jest to logiczne aby powstal

~darwis (2006-04-09 15:40)

Prezydent oskarża innych za własne niedociągnięcia.czy to po gorączka związana z jego ostatnim okrążeniem? gdzie Pan był przez 4 lata kiedy miasto się staczało w peryferie? "Oszołom" i pozostałe sklepy nie mogą  mieć preferencji ,niech w końcu będą przestrzegane procedury prawne!! przedtem Kaufland teraz Auchan ma powstać "z partyzanta". wystarczy.O powstające Zakłady produkcyjne UM się nie martwi.

~A-S (2006-04-06 09:55)

Mieszkaniec niech sobie uzmysłowi że rolą prezydenta nie jest budowanie a ułatwianie i znoszenie barier we wszelkich inwestycjach.A te PRO NATURY czy KUPIEC ŚLĄSKI niech nie udają że dbają o interes mieszkańców .Niech powiedzą ile chcą w łape.Mam wrażenie że jest jest to nowa forma działalności mafijnej.Obrażony Urbas na mieszkańców że nie został radnym?

~asdf (2006-04-06 07:10)

Kto zbuduje zakład w mieście, które nie potrafi sobie poradzić z budową jednego Auchan. Gdzie kilku lokalnych pieniaczy blokuje wielomilionową inwestycję. Miasto będzie odcięte na ponad rok remontami mostów, a obwodnicą bedą jeździć autobusiki PK a nie autobusy PKS. Rozumiem, że Kupiec Śląski i ProNatura będą też protestować przed budową galerii młyńskiej?

~ooo (2006-04-05 20:46)

Mieszkańcu zapewnie Raciborza masz rację !!!

~Mieszkaniec (2006-04-05 20:19)

Ludzie, nie rozumiem co zmieni postawienie Auchana, wytłumaczcie? Piszecie, jakby Racibórz nagle miał się stać metropolią, gdy go postawią. oni tylko liczą na waszą kasą. Nie macie jej gdzie wydawać? Pomyślcie lepiej jakby tu zarobić! Może nasz "bystry" prezydent pomyślałby o zakładach dających pracę, bo większość się wynosi z Raciborza. Dla niego priorytetem jest Auchan, którym mógłby się szczycić! Bo niczego nie zrobił! NICZEGO!     

~A-S (2006-04-05 17:07)

Ten Urbas to jakiś pieniacz.Ciekawe ile dostał w łape za blokowanie tej inwestycji?

~Schiever (2006-04-05 15:47)

Pomóżcie mi bo ja juz nic z tego nie wiem?Tu piszą że nie ma pozwolenia na budowę a na necie Schiever szuka do pracy do nowo budowanego Auchan w Raciborzu?Jeszcze tam nic nie widziałem!Chyba że budują gdzie indziej?ha

~A-F (2006-04-05 13:18)

...już nie wspomnę w jaki sposób "pocieszał" Cimoszewicz poszkodowanych podczas powodzi:"...no to trzeba było się ubezpieczyć!".

~A-F (2006-04-05 13:15)

Za to odpowiedzi radnego Frączka na pytania internautów nie są imponujące(to dziwne, że internauci nie będący radnymi mają większą wiedzę niż radny a jak pytania robią się już bardzo konkretne to radny mówu pa pa i znika na 5 tygodni by pojawić się w innym wątku). A jakie masz pozytywne wspomnienia dotyczące posła Markowiaka z czasów powodzi -chyba nie masz na myśli tego, że sprowadził nam tu helikopterem Cimoszkę?

~Arteks (2006-04-05 13:00)

hehehe A-F, bez obaw. Nie uprawiam sabotażu. Frączek zaimponował mi tylko tym, że się pojawił na forum. A co do podejścia do rozwoju miasta - też bym się z nim nie zgadzał. Co do Markowiaka to trochę go lubię szczególnie z czasów powodzi zapamiętałem go pozytywnie a jako poseł na razie niczym spektakularnie negatywnym mi nie podpadł. Markety oczywiście też popieram bo to są miejsca pracy i zagospodarowywane są nieużytki. Ale o zakupach w nich napisałem szczerze tak jak to mam w zwyczaju... :)

~A-F (2006-04-05 11:28)

Arteksie a co to za sabotaż nam tutaj uprawiasz???!!!!! Tu podziwiasz Frączka a w innym wątku uśmiechasz się do Markowiaka. Czy to robisz specjalnie? Czy chcesz sobie zrazić wielu internautów puszczając oczka do osób, o których pamięć powinna zniknąć jak najszybciej z UM i polityki?!!!

~Arteks (2006-04-05 10:35)

chyba żarcicie... Hipermarkety mają to do siebie, że oferują niby ogromny zakres towarów ale nie w specjalistycznych branżach. (Wyłączywszy MediaMarkt, Obi, Castoramę czyli te specjalistyczne). Jeśli chodzi o ciuchy, buty, AGD itd to wybór towarów jest taki sobie. Czasami zrobią jakąś promocję... Jak chce kupić coś porządnego z ciuchów to wybieram dobre sklepy na mieście. Na szczęście u nas takie są i naprawdę jest w czym wybierać.

~Arteks (2006-04-05 10:32)

Czy Frączek który się wypowiada to ten Frączek? Radny o którym tyle się tu naczytałem??? Jeśli tak to jest to dla mnie spore i miłe zaskoczenie. Miłe bo w Rybniku jak żyw nie widziałem przypadku, żeby ktoś z RM się publicznie odezwał. Może piszą na forum ale na pewno nie podpisując się personaliami. Co do zakupów w marketach to obyście troche nie byli zaskoczeni bo ja mam w Rybniku kilka dużych marketów ale jeżdże do nich tylko po... spożywkę, środki chem. ale kupić tam ciuchy?, buty?

~asdf (2006-04-05 10:23)

Nie tyle panowie radni, co kilka osób pilnujących własnych interesów. Radni przyczyniają się swoją drogą, ale prym wiedzie wiadomo kto..

~motylek (2006-04-05 10:19)

Ludzie racja!! Racibórz zaczyna przypominać zapyziałą dziure pod granica z ruskimi,przeciez te miato sie nie rozwija,nie zal Wam Panowie Eadni,że wiekszosc mieszkanców tego miast zostawia pieniadze poza ich granicami!!!

~asdf (2006-04-05 07:36)

Tak to w naszym mieście kilku krzykaczy potrafi zablokować wielomilionową inwestycję. Nie udało się kupcem śląskim, to uda się pronaturą. Wszystko w trosce o własny interes. Zawsze jeszcze można uruchamić kolejne stowarzyszenia - np te katolickie. W końcu w naszym kraju to dobrze działa. Pewnie radny F i ekipa przygotowuje się do wyborów samorządowych. Rodzina i znajomi zagłosują - i znowu będziemy oglądać ich przez kolejne lata.

~ja (2006-04-04 23:20)

a co będzie w starym Elektro na opawskiej, tam gdzie na górę prowadzą takie zewnętrzne schody. Wydaje mi się, że brakuje u nas takiej prawdziwej cukierni-kawiarni ze świeżymi ciastkami i pachnącą kawą.

~ja (2006-04-04 23:14)

to prawda.Robię tam zakupy w sytuacji awaryjnej. Wolę dymac, kawał do tych dużych. Jako człowiek, mam zawsze na uwadze tych, którzy zostaną w takiej syt. bez pracy. Ostatecznie mogą zatrudnić się w dużym sklepie, ale wiadomo...

~A-F (2006-04-04 22:34)

Nie zapominaj, że te sklepiki na schodkach bardzo często i gęsto zdzierają na towarze ile się da, a im nie jest szkoda klientów!.

Dodaj komentarz
Strony: 1 … 5 6 7 8
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog