29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2006-04-04 00:00:00 Kina

Tęgi emeryt z byłego NRD o nazwisku Schultze odkrywa korzenie bluesa w Ameryce, Tobiasz kręci film o bracie i zauważa, że pomiędzy jego dziewczyną a bratem coś iskrzy, Dan przyjeżdża z San Francisco do Hamburga, żeby odkryć historię swoich dziadków Wolf. Między innymi o tym opowiadały filmy podczas piątego już przeglądu kina niemieckiego w Polsce, w tym w Raciborzu.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (186): Jubileusz dużego formatu Strony: 1 … 3 4 5 6 7 8Dodaj komentarz
~A-F (2006-04-11 20:49)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To teraz takie pierdoły pociska się w Kupcu by wytłumaczyć rozwój Rybnika???. No nie! po tym co napisałeś to się będzie śmiało całe miasto z Ciebie chyba przez miesiąc. O SANCTA SIMPLICITAS!

~Oko (2006-04-11 20:46)
Ocena: 0 + | - Cytuj

AF wyjaśniam twojemu ledwo rozwiniętemu móżdżkowi, że rybnik lepiej się rozwija bo: jest bliżej katowic, jest większe, ma elektrownie, zalew, żużel, filie uniwersytetów. I to są "stare rzeczy" nie świeżo budowane. Więc jest atrakcyjniejszy pod względem geograficznym racibórz nie ma takic hwalorów, wiec jest ZA rybnikiem. proste, nie? mam nadzieje że zrozumiałeś...?

~A-F (2006-04-11 20:46)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Piszę konkrety (inni też) ale od tego szczekania tak siadło Ci na oczy, że tego nie zauważyłeś. Już nie wspomnę o wyobraźni takich przedstawicieli jak Ty ( bo jest krótsza niż zapałka).

~Oko (2006-04-11 20:43)
Ocena: 0 + | - Cytuj

a co, że niby w dupe to przyjemność, więc dlatego oko? hahahaha. widze że złość przez ciebie AF przemawia, wiec zaczynasz mi źle życzyć. to nie po chrześcjiańsku. Fuj... pisz do mnie konkrety a nie co  byś mi w oko wsadził.

~A-F (2006-04-11 20:37)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do Ciebie "oko" kieruję ten zwrot sexualno-optyczny: ...Ci w oko!

~A-F (2006-04-11 20:35)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Co jest powodem tego, że Rybnik potrafi się rozwijać? - jednym z nich jest to, że nie posiada takich krzykaczy jak pewni sklepikarze z Raciborza o czysto "wsiowej" ideologii. Z całą pewnością gdyby w Rybniku byli tacy hamulcowi jak Kupiec i pseudoekolodzy z ProNatury to dzisiaj Rybnik niczym by się nie różnił od Raciborza. Ja mówię, że Aucham i Kaufland  powstaną a Wy od tego szczekania chyba zaczniecie siebie samych kąsać.

~Oko (2006-04-11 20:31)
Ocena: 0 + | - Cytuj

a najlepiej na taczce go, tego AF

~Oko (2006-04-11 20:30)
Ocena: 0 + | - Cytuj

"AF MUSI OPUśCIć RACIBORZ". TO JEST MóJ POSTULAT. przekażcie dalej! AF wyjeżdża!

~Oko (2006-04-11 20:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

AF uprawiasz demagogie! Nasz klient nasz pan! Dobre sobie! Dziś jest NIE TEN TO INNY. Klient nasz Pan, koń by się uśmiał. Nikt w XXI wieku nie będzie tolerował jakiegoś ważniaka, który nie wiadomo co  sobie myśli. że porobi jak murzyn w holandii po 16h i tu bedziesz szpanował. O nie! Więc nie pleć bzdur! i wyjeżdżaj!

~A-F (2006-04-11 20:23)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ostatnio tym lobby jest Kupiec Śląski, który nie myśli o klientach tylko o sobie. "KLIENT NASZ PAN", "KLIENT MA ZAWSZE RACJĘ" -kto jak kto ale kupcy powinni o tym pamiętać. Ja decyduję o swoim portfelu i o wydawaniu pieniędzy a krzykacze z Kupca i ProNatury nie będą mi dyktować gdzie mam wydawać pieniądze i ile!!!.

~Oko (2006-04-11 20:23)
Ocena: 0 + | - Cytuj

miało być ... a NIE NIŻ SPOŁECZNY i oczywiście chodzi o "szkodnika" Urbasa. Ale faktem jest, ze powinieneś wyjechać. To moja dobra rada.

~Oko (2006-04-11 20:19)
Ocena: 0 + | - Cytuj

AF, to masz problem. Tego problemu nie rozwiążesz. Najlepiej się wyprowadź, bo to finansowe lobby w raciborzu ma głos, a niż społeczny. Wyprowadź się, oczyścisz środowisko. A Urbas wpisze to sobie do CV. Nie bądź głupi tylko wyjeżdżaj!

~abc (2006-04-11 20:19)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jak dobrze myślę to Urbas tylko wyciąga na światło dzienne to co spartaczyli w UM. Nie uważam że jest szkodnikiem,  wręcz przeciwnie cieszę się, że jako mieszkaniec Raciborza jestem na bieżąco informowany o tym co wyprawiają Ci w UM.

~A-F (2006-04-11 20:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Bo jest kolejnym szkodnikiem w tym mieście ( już nie można dać sobie rady z obecnymi a nowi nam nie są potrzebni).

~abc (2006-04-11 20:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A-F coś się tak uczepił tego Urbasa ?

~A-F (2006-04-11 20:07)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Owszem mam (tak jak i wielu mieszkańców)z krzykaczami Urbasa!

~asdf (2006-04-11 20:02)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To może mały ranking? Teraz praktycznie każdy telefon ma aparat. Poza tym aparaty cyfrowe są popularne. Odpowiednia ilość punktów za każde zdjęcie członków Kupca i ProNatury w sklepie powyżej 50m2. Oczywiście zastosujemy jakiś mnożnik - im większy sklep, tym więcej pktów :)

~abc (2006-04-11 19:50)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A-F Ty to chyba masz ze sobą jakieś problemy ?

~A-F (2006-04-11 19:45)
Ocena: 0 + | - Cytuj

...Przypomnę, że to właśnie prezesowi Kupca Śl (obecnie ex-prezesowi)Bronisławowi Pirogowi zrobiono zdjęcie w rybnickim hipermarkecie i opublikowano w Rybnickich Nowinach a tu w Raciborzu pierwszy maszerował ze sztandarem po UM i wykrzykiwał postulaty przeciw budowie hipermarketu w Raciborzu. I Wy krzykacze po tych samych pieniądzach jesteście ( wielkie halo robicie ale jeden u drugiego nie kupuje -bo zadrogo, więc ruszacie na Rybnik, Opawę).

~A-F (2006-04-11 19:41)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ale się rozkrzyczeli sprzedawcy buraków i cebul. Tak się składa, że widze jak właściciele sklepików dławoczą swoich pracowników za marne grosze i to w każdy dzień tygodnia (nawet w wielki piątek, sobotę i niedzielę wielkanocną, ba! nawet gdy był dzień pogrzebu Ojca Świętego to sklepy pootwierane)I właśnie tacy ludzie, których śmiem nazwać wyzyskiwaczami klientów i pracowników najwięcej ujadają na tym i podobnym portalu!!!. Ale po zakupy do Makro w Rybniku to są pierwsi a innym zabraniają!...

~aaa (2006-04-11 19:39)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zdanie też zaczynamy z dużej litery ... baranie !

~do oka ! (2006-04-11 18:37)
Ocena: 0 + | - Cytuj

nazwę naszego pięknego miasta Racibórz piszemy z dużej litery baranie !

~Arteks (2006-04-11 18:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jak tak czytam te wypowiedzi pełne zacietrzewienia i zawziętości to naprawdę zastanawiam się czy przeciwnicy hiperka to jakaś wrzaskliwa garstka czy też poważna siła społeczna. Jeśli to drugie to łatwo w Raciborzu nie będzie nawet jeśli zmieni się władza. Władzę zmienić jest łatwo, mentalność dużo trudniej...

~Oko (2006-04-11 15:54)
Ocena: 0 + | - Cytuj

a kim ty jesteś AF że się trzęsiesz jak galareta na tym forum? Jak to dba o swoje interesy kosztem miasta? Hipermarket nie pasuje do raciborza, bo zepsuje krajobraz! raciborz, chce byc w staromodnym stylu, skoro wszystko brukuje na wzor krakowskiej starowki. HIPERMARKET POPSUJE KRAJOBRAZ!

~Observer (2006-04-11 15:20)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A może opublikować na portalu główne warunki umowy na sprzedaż tego Kamienioka? Okaże się wtedy czy miasto czyli my mieszkańcy, na tej transakcji ma korzyść czy nie. Oczywiście chodzi o korzyści wieloletnie dla miasta lub mieszkańców a nie jednorazowe (takie jak zapłata za grunt, bo to zapewne pojdzie na załatanie dziury w budżecie albo fuszki  wśród kolesiów urzędasów).

Dodaj komentarz
Strony: 1 … 3 4 5 6 7 8
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog