29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2006-04-04 00:00:00 Kina

Tęgi emeryt z byłego NRD o nazwisku Schultze odkrywa korzenie bluesa w Ameryce, Tobiasz kręci film o bracie i zauważa, że pomiędzy jego dziewczyną a bratem coś iskrzy, Dan przyjeżdża z San Francisco do Hamburga, żeby odkryć historię swoich dziadków Wolf. Między innymi o tym opowiadały filmy podczas piątego już przeglądu kina niemieckiego w Polsce, w tym w Raciborzu.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (186): Jubileusz dużego formatu Strony: 1 2 3 4 5 6 … 8Dodaj komentarz
~... (2006-04-12 07:31)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Może zamiast się kłucić, założycie Panie i Panowie inicjatywe społeczną, zajmującą się promowaniem miasta, nie jakąś ściemą typu partyjnych spotkań, tylko dobrze zaplanowanym projektem z wizją i przywódcami. Słów nie brak ale chęci i wysiłku napewno!

~... (2006-04-12 07:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Kontynuując, śmieszne jest, że kłutnia o bzdetne hipermarkety, niech sobie budują, to nie jest problem. Problem jest w tym, że PRAWDZIWE, duże firmy, przemysł nie inwestuje w tym mieście. Dlaczego? Bo miasto nie zabiega o takie inwestycje, nie ma lobbingu, nie afiszujemy się, że u nas jest spokojnie, cicho i mili ludzie mieszkają! Gdzie jest inwecja w tym kierunku? Niedługo to tu tylko stare dziady zostaną a młodzi wyjadą i zapomną i wiosce zwanej Racibórz. W ogóle miasto zniknie z mapy!

~... (2006-04-12 07:26)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jak przekupki na targu, stare, suche i bez wigoru ludzkie zombi.  Tyle słów i nic z tego nie można wynieść, jedynie piana na piane, poziom równy zeru. To nie komunizm tylko kapitalizm i tu Klient nasz Pan i tylko tak. Zapamiętajcie to sobie, zapiszczie, najlepiej na to tatuaż zróbcie sobie na czole.

~M z Raciborza (2006-04-12 07:25)
Ocena: 0 + | - Cytuj

EEEEEEEEEEEEEEEEdek!! :-))  1. Nie obrażam Ciebie.(idz poczatowac tam tak lubią)  2. Jeżeli nie rozumiesz argumentów podanych na formu to masz problem. 3.Powtarzam po raz drugi rozmowa z Tobą - to szkoda stawów w palcach i jak już pisałem klawiatury 4.Co wniosłem do dyskusji?? Chłopie tu nie ma o czym dyskutować HIPERMARKET i tak powstanie!!!!!!!!!!!!!!!

~edek (2006-04-12 07:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

a co wnisoles rzetelnego do tej dyskusjiMMMMMendo??

~edek (2006-04-12 07:09)
Ocena: 0 + | - Cytuj

MMMMMMMMMMMMMMMendo! Znowu zamiast rzeczowych argumentow kroluja slowne potyczki niczego nie wnoszace do tej dyskusji! Racjonalizm przede wszystkim! Wiec jesli zabierasz glos, powinienes miec cos do powiiedzenia, a nie plesc glupoty!

~M z Raciborza (2006-04-12 07:07)
Ocena: 0 + | - Cytuj

W cywilizowanym świecie ilość powierzchni hipermarketów przypadająca na 1 mieszkańca kraju jest większa niż w Polsce i mimo tego nikt nie prowadzi w związku z tym na forach tak jałowych opinii. Oko + EEEEEEEEEEEEEEEEEEdek szkoda mojej klawiatury. Pozdrawiam i życzę miłej lektury.

~M z Raciborza (2006-04-12 06:58)
Ocena: 0 + | - Cytuj

EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEedek co Ty tak to OKO bronisz?? zakochałeś się

~edek (2006-04-12 06:47)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do M: w cywilizowanym swiecie pracuje sie od 8 do 16, a nie w nocy, wiec zanim cos napiszesz uwaznie przeczytaj!!!Bo glupoty piszesz!!

~edek (2006-04-12 06:45)
Ocena: 0 + | - Cytuj

inwestycja infrastrukturalna, ktora cos pt. korzysci (jakbys nie wiedział) przyniesie miastu i spolecznosci lokalnej? Czy nie lepeij byloby sie bic o jakas inwestuscje pt. duzy zaklad produkcyjny, albo pozyskanie specjalnych funduszy na rozwoj przedsiebiorczosci? Ale o tym w takiej metropolii jka jest Rac nikt chyba nie slyszal, bo wszyscy licza na tani poklask i szybki efekt. Wszak wybory sa jesienia, prawda?????

~M z Raciborza (2006-04-12 06:43)
Ocena: 0 + | - Cytuj

widzę, że OKO przyszło do pracy i dawaj na neta. :-))). Zabierz sie do roboty a nie pierdoły wypisuj

~edek (2006-04-12 06:43)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Tak po lekturze tych komentarzy musze stwierdzic, ze AF nie ma zadnego realnego pomyslu i chyba jest zwyklym pieniaczem spod znaku moherowych beretow! W tej dyskusji z jego strony zabraklo mi rzetelnej argumentacji. Tylko jakies puste slogany i nic wiecej, ewentualnie jakis wtret lacinski do podreperowania wlasnego ego. AF podaj chociaz 5 roznych argumentow przemawiajacych za powstaniem jakiegos tam sklepu. A tak swoja droga powiedz mi: czy budowa duzego sklepu to, w dlugim okresie czasu,

~Oko (2006-04-12 05:54)
Ocena: 0 + | - Cytuj

AF, powiedz nam tutaj wszystkim cos o swoich pogladach! Bo uczepiłeś sie tych hipermarketów, że aż nuda bierze. Może ty chciałes się urodzić w hipermarkecie, żeby dostać gratisy jako becikowe, a twoi rodzice nazwali by cie HIPCIO? Jakie ty gazety czytasz? Bo coś mi sie wydaje, ze twoja prasa codzienna, to gazetki z makro, reala i media markt. A pozniej probujesz tutaj błyszczeć. Strugasz inteligenta, a jesteś zwykłym robolem - nierobem.Miedzy wersami wychodzi ta słoma jako ubytek w wykształceniu

~A-F (2006-04-11 21:20)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie ważne jakiego kalibru ale są ( nie o wszystkim zaraz muszą pisać gazety bo są pilniejsze sprawy do opisania w mieście a nie to co się dzieje w sądzie pracy). Działania Urbasa, Frączka (jak i też Oka) można określić słowami Kwintyliana DAMNAT QUOD NON INTELLIGUNT ( potępiają to czego nie są w stanie pojąć).

~Oko (2006-04-11 21:15)
Ocena: 0 + | - Cytuj

jak bedziesz mieszkal poza raciborzem, to tez bedziesz mogl na kamieniok przyjezdzac! przeciez to proste! widac w sadach pracy to sa sprawy malego kalibru, skoro jakos sie o tym nie slyszy i skarzy pewnie banda nierobow, ktorzy roszcza sobie prawo do miana "dobrego pracownika". to tylko cwaniacy, ktorzy chca wyludzic do sklepikarzy kase! tak jest! a nie tam twoje prawa pracownika!

~A-F (2006-04-11 21:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Twoje uwagi mnie nie ziembią ani nie parzą (więc są słabe). Nie wyjadę z SRC bo czekam na ten moment kiedy zacznę wydawać pieniądze na Kamienioku. Jeśli u sklepikarzy jest wszystko OK to czemu sąd pracy zajmuje się sprawami poszkodowanych byłych pracowników takich sklepów (że już o złej sławie nie wspominając, która jest przekazywana na mieście między młodymi pracownikami????).

~Oko (2006-04-11 21:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

poza tym, dobrze ci radzę. OPUŚĆ  TO MIASTO SKORO TAK BARDZO CI SIĘ TU NIE PODOBA!! w ogóle co to za filozofia życiowa, mieszkać w miejsce, które razi i przeszkadza! Nie męcz się tak! Wyjedź! AF WYJEDŹ!

~Oko (2006-04-11 21:06)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Piszcie o AF, bo on jest jak pepsi CHCE WIĘCEJ. więc i my będziemy jak pepsi ODWAŻYMY SIĘ NA WIĘCEJ. może się wreszcie od nas AF od-pepsi... Klient jest AF klientem, tylko wtedy kiedy jest człowiekiem a nie jakiś sztubakiem o facjacie niegroźnej jełopy.

~Oko (2006-04-11 21:04)
Ocena: 0 + | - Cytuj

inspekcje są i to często. ale widać wszystko u sklepikarzy jest OK, skoro jakoś kary się nie sypią. Jedynie biednym braciom W. się dostało, ale to był przypadek. A niby co miałoby być więcej o tobie? To jest żałosne, żeby jeszcze się  domagać inwektyw na forum. hahahaha. Forumowicze, trzeba spełnić prośbę AF i napisac coś o nim, bo się biedak czuje niedowartościowany!

~A-F (2006-04-11 21:00)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Tylko tyle o mnie???? Coś słabo!! Włąsnie taka jest mentalność twoich ziomków - klient ma tylko płacić i kupowac w sklepie i jest niczym. Ciekaw jestem kiedy inspekcje pracy zaczną kontrolować tych wyzyskiwaczy (kupców) bo jest co sprawdzać i jest za co karać.

~Oko (2006-04-11 20:58)
Ocena: 0 + | - Cytuj

AF, zresztą nieważne. łacina to podstawa! nikt nie zapyta cię o żaden inny język. łaciną powalisz każdego. Więc mówię ci WYJEDŹ. nie bądź głupi i wyjedź.

~Oko (2006-04-11 20:56)
Ocena: 0 + | - Cytuj

plete bzdury historyczne. łacine znasz a histori nie? to jest dopiero śmieszne. (śmiech z puchy:hahahahahahaha) całe miasto wyśmiewa AF. Poza tym AF już ci mówiłem, jak ci się nie podoba w racku to wyjedź! szukaj szczęścia na świecie! jesteś przecież taki mądry, taki wszystkowiedzący, taki nieomylny! Łacine nawet znasz! a jak z innymi językami?

~Oko (2006-04-11 20:54)
Ocena: 0 + | - Cytuj

a niech sie smieja! ze mnie tylko przez miesiac, a z ciebie AF to polewa juz od bardzo dawna i jeszcze dlugo bedzie polewało. A czy to dlatego napisałeś coś po łacinie, żeby zaprzeczyć, że masz mały móżdżek? Dostarczasz "warzywkom" swietną rozrywkę. Pajacowanie jest w cenie. Kiedy do miasta przyjeżdża cyrk? Miejsce w klatce dla pawianów pewnie dla ciebie się znajdzie

~A-F (2006-04-11 20:52)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Co Ty pleciesz teraz za bzdety??? Mogę wiedzieć???

~Oko (2006-04-11 20:49)
Ocena: 0 + | - Cytuj

racibórz nigdy nie dogoni rybika, więc po co tak krzyczysz! jak w racku zaczną powstawać hipermarkety, to powiedzą, że racibórz chce rybnik dogonic itd. to jest absurd! francja i anglia tez po I a pozniej po II wojnie swiatowej utracily hegemonie w europie i juz nigdy nie dogonia USA. wiec o sie tak pienisz?

Dodaj komentarz
Strony: 1 2 3 4 5 6 … 8
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog