29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2006-04-04 00:00:00 Kina

Tęgi emeryt z byłego NRD o nazwisku Schultze odkrywa korzenie bluesa w Ameryce, Tobiasz kręci film o bracie i zauważa, że pomiędzy jego dziewczyną a bratem coś iskrzy, Dan przyjeżdża z San Francisco do Hamburga, żeby odkryć historię swoich dziadków Wolf. Między innymi o tym opowiadały filmy podczas piątego już przeglądu kina niemieckiego w Polsce, w tym w Raciborzu.

zobacz artykuł

reklama
Dyskusja (186): Jubileusz dużego formatu Strony: 1 2 3 4 … 8Dodaj komentarz
~A-F (2006-04-12 21:00)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ciekaw jestem jak to się skończy z tym naszym dworcem PKP. PKP teraz chce wyremontować kilka dworców w Polsce ( w tym w Kędzierzynie Koźlu) a Raciborski???. Jeśli faktycznie w PKP są skłonni oddać obiekt miastu za długi to może wreszcie przestanie on szpecić swoim potopowym wyglądem przyjezdnych. Miasto jeśli się zastanowi to może mieć wiele korzyści z takiego obiektu w takim miejscu. Pożyjemy zobaczymy.

~Mirek G. (2006-04-12 20:38)

Arteks,nie za darmo,a za zaległe czynsze,które PKP nie płaciła przez kilka lat i tyle się uzbierało że PKP woli oddać dworzec niż spłacać długi.

~A-F (2006-04-12 20:14)

OOoooo a gdzie to słyszałeś Arteksie?

~Arteks (2006-04-12 20:10)

więcej klientów ze względu na Fokusa i Plazę przez które przemieszczac się będą z pewnością tłumy. Być może afery z kamieniokiem by nie było gdyby władze miasta przekazały pod budowę hipermarketu jakiś inny teren. Szansą ożywienia centrum Raciborza z pewnością jest też przebudowa Dworca PKP w jakąś odstrzałową galerię handl. Słyszałem, że PKP chce miastu ten obiekt przekazać za darmo!

~Arteks (2006-04-12 20:08)

zarejestrowanych pojazdów w R-ku przekroczyła już 65 tys. Myślę, że Rybnik musi postawić w najbliższych latach na jakieś inne alternatywy w tym włączenie w ten program komunikacji szynowej. Myślę, że najbliższe lata do otwarcia nowych obwodnic będą dla Rybnika bardzo ciężkie... Yeti ma rację, że lokalni kupcy nie mają wielkich szans na umieszczenie swoich sklepów w galeriach przy czym we współpracy z miastem mają budować nowoczesną halę targową, a Ci ze sklepów w centrum zyskają być może

~Arteks (2006-04-12 20:04)

Drogowcu, masz rację Rybnik jest co raz bardziej zakorkowanym miastem. Nie do końca jestem przekonany, że winę za to ponoszą markety. Np. w kier. Wodzisławia nie ma ani jednego marketu a korki i tak się tworzą. Myślę, że wiąże się to z niedoinwestowaniem dróg (tak jak piszesz) ale i nadmiernym obciążeniem tranzytem, inwestycjami które obecnie komplikują jeszcze bardziej ruch (2 potężne budowy w centrum, budowa kanalizacji, budowa 2 hipermarketów). Warto też zwrócić uwagę, że ilość

~A-F (2006-04-12 19:48)

...kilkadziesiąt sklepów a nawet opłacało się tam jeszcze postawić tam nowy dom handlowy)?. Niech sobie na to odpowiedzą raciborscy kupcy, ekolodzy i oko-lodzy.

~A-F (2006-04-12 19:46)

Niemam ochoty nic tutaj mydlić ale poczekamy na otwarcie Kamienioka i sprawdzę kto się tam ulokował w galerii. To samo jest Arteksie w Tychach - tam także funkcjonują hipermarkety a sklepy na mieście czy na osiedlach całkiem dobrze się mają (nawet sam musiałem stać w kolejce do takiego sklepiku po pieczarki)Nawet koło hipermarketu są tam sklepy z asortymentem takim jaki można znaleźć w molochu. Ciekawe dlaczego tam kupcy nie protestowali a dzisiaj nadal funkcjonują ( na jednym osiedlu znalazłem

~Yeti (2006-04-12 17:53)

że mleko we foliii i twaróg na których sie nie zarabia. Więc A-F nie mydl tu ludziom oczu, jeżeli nie znasz mechanizmów rządzących handlem, zwłaszcza tym wielkopowierzchniowym

~Yeti (2006-04-12 17:52)

Co do argumentu, że Kupcy ostrzą sobie zęby na miejsca w galerii handlowej w centrum handlowym pod Oborą, to prosze zobaczyć, ilu kupców z Rybnika jest najemcami powierzchni w galerii Focus Park. Słownie: zero. Pisze o tym bezpłatna gazeta Kurier regionalny. Raciborscy kupcy zdają sobie sprawę, że nie mają żadnych szans, aby wynająć powierzchnię handlową - karty zostały juz dawno podzielone między dużymi potentatami. Podobnie jest z dostawami z raciborskiej mleczarni i browaru. Mrzonka. No chyba

~drogowiec (2006-04-12 16:21)

Arteksie powiedz jakie tam w Rybniku macie zakorkowane miasto dzięki tym waszym hipermarketom, bo zaczynaliście budować dom od dachu. Najpierw obiekty handlowe później infrastruktura drogowa. Znam wielu pracujących rybniczan, którzy tracą 1,5 h dziennie na dojazdy i przyjazdy z pracy.

~Arteks (2006-04-12 15:42)

Rybniku) zainteresował się tym miastem głównie ze względu na różne nowości wprowadzane przez władze tego miasta jak i innych inwestorów które te miasto przyciągnęło. I jeszcze jedno. Mimo, że w Rybniku są już 3 hiperki to jak na razie nie zauważyłem, żeby zmniejszył się ruch na targowisku. Ma stałą klientelę i koniec. Nie wszyscy chcą kupować w hiperkach. Każdy ma rozum i wolny wybór. W każdym razie Raciborzanie nie dajcie sobie grupie oszołomów dyktować co dla Was jest dobre, a co nie.

~Arteks (2006-04-12 15:39)

Oko i Edek są tak bardzo przeciwni marketom bo z pewnością mają jakieś powiązania z lokalnym handlem. A Ci ludzie walczą zajadle nie o swoje miejsca pracy ale o to, że boją się, że zarobią kilka tysięcy mniej miesięcznie... Być może hipermarket w Raciborzu na peryferiach może spowodować wyludnienie Śródmieścia ale dla mieszkańców będzie korzystny. Brak hipermarketów w R-rzu powoduje to, że inni inwestorzy nie zainteresują się tym miastem. W DZ wczoraj pisało, że Investment (kolejny inwestor w

~Arteks (2006-04-12 15:36)

Darius co ty tu wyskakujesz z miłuj bliźniego... Gdyby nie odpowiedzialność karna to każdy przeciętny LPR-owiec czy członek Młodzieży Wszechpolskiej dla każdego swojego wroga w tym także A-F miałby siekierę w plecy. Oglądając programy publicystyczne za każdym widząc jakigokolwiek przedstawiciela tej moherowej partii widzę te błyszczące i pałające nienawiścią oczy. Całe szczęście, że ludzie o takich poglądach to w naszym kraju margines. Także z tej dyskusji wynika jednak, że to margines krzykliwy

~darius (2006-04-12 15:20)

Co jak co,ale to Ty tu wychodzisz na ignoranta,jeśli chodzi o znajomosc ekonomii,a zwłaszcza ekonomii wolnorynkowej.A skoro już nas tu tak pouczasz co nam wolno,a czego nie powołując się na nauki Kościoła,to Ci przypominam pewne słowa:miłuj bliźniego swego jak siebie samego.

~Oko (2006-04-12 14:31)

AF, ty nie odp na żadne pytania! za mało czasu miałeś żeby sprawdzić w googlach, co to jest PLAN ZAGOSPODAROWANIA? Na to wygląda. Kwintyliana znasz na pamięć,a podstawowych zasad ekonomi ni w ząb nie kapujesz! I ty śmiesz i chcesz pouczać ludzi, którzy robią w tym od lat?? tylko głupcy mają o sobie tak wysokie mniemanie. A przez mój pryzmat LPRu nie oceniaj, bo ja nie reprezentuję tutaj poglądów mojej parti.

~Oko (2006-04-12 14:23)

tu na forum większość to taka co ledwo koniec z końcem wiąże, dlatego gdzieś musi sie poużalać. Kościół i Freud wiedział co robi wymyślając spowiedź. A gadajcie, tylko że od gadania więcej w kasie mieć nie będziecie. A ja wprost przeciwnie.

~Oko (2006-04-12 14:22)

W raciborzu nie ma miejsca dla hipermarketu, powinny za to powstawać sklepy Cartiera, Versace i D&G. Ludzie chcą poczuć trochę luksusu na co dzień a nie zostawiać frustracje w hipermarkecie. jak powstanie, to pewnie sam wykupie tam z 3 boxy. Stać mnie i raciborzan też.

~Oko (2006-04-12 14:20)

...Bogaci są od tego, żeby byli jeszcze bogatsi, a biedni od tego, żeby byli jeszcze biedniejsi. Tak samo jest z miastami. Racibórz należy do tej drugiej kategorii i nie ma sensu robić z tego tragedii! poza tym, kiedy patrze na te auta w raciborzu, domki na ocicach i ostrogu, to zastanawiam się gdzie ta bieda w tym raciborzu? FULL WYPAS, jak mawiał, mój kolega, poseł Pęczak.

~Oko (2006-04-12 14:18)

LPR jest w porządku! Przynajmniej uważa, że DZIEŃ ŚWIĘTY NALEZY ŚWIĘCIĆ, a skoro ludzie o tym pozapominali, to nalezy im o tym przypominać. Ja w niedziele do hiper nie biegam. ale kiedy widze te tabuny konsumentów, to mnie boli. I tak powiem! Poza tym, jestem LPRowską wersją Misztala z Samoobrony. Nie znoszą nierobów i biedaków, a że niestety tych większość, to  nie mogę pozolić, aby pieniactwo się bezkarnie panoszyło na tym forum....

~... (2006-04-12 13:50)

Tak, wszyscy tu o jednym zapominamy, wolnośc to odpowiedzialność, możemy robić co chcemy (w ładzie z prawem, ale to oczywiste), każdy z nas może być kimkolwiek, nie ma barier, jedynie wyobraźnia, do tego zmierzam własnie, brak wyobraźni a nie inne głupoty, teorie i takie tam absurdy. A może nie mam racji i żyjemy w średniowieczu, może gilotyne na rynek, ale by był ubaw. Teraz się mi dostanie, wolnośc słowa, niech nam życje!

~... (2006-04-12 13:48)

Kiedyś w policzek trafiony, drugi oddawał, dziś oddaje ale zdojoną mocą, tak by bolało i cierpienie zadało. Chrześcijańska wizja, gdzieś podrodze zatraciła godnośc własnej duszy. Kim my jesteśmy, że tak bardzo nam zależy na krzywdzie innych. Niczym tylko niewiernymi i zagubionymio duszami, potrzeba nam przewodnika, pana, który powiedział by co robić, za rączke prowadził i batem ogładę wprowadził. Wolnośc najwidoczniej nam nie służy, moi drodzy, niedorośliśmy do takiej odpowiedzialności.

~edek (2006-04-12 13:37)

Wciaz, jak mantre, powtarzasz brednie o ograniczonych możliwościach percepcji pewnej grupy ludzi. Czy ty aby nie mowisz o sobie, bo mam wrazenie, ze skladasz autokrytyke na tym forum.

~edek (2006-04-12 13:36)

AF mam wrazenie, ze do zycia potrzebujesz wroga zewnetrznego, ale nie chce cie posadzac o zwiazki z pewnym narodem, ktory tez wlasnie tego potrzebuje, zeby zachowac jednosc. Zreszta teoria wroga zewnetrznego byla potrzebna komunistow aby utrzymac czujnosc partyjna i glodzic miliony niewinny ludzi. A swoja droga: w twoich wypowiedziach wciaz brak ARGUMENTOW. Pleciesz tylko bzdury, zupełnie jak komunistyczna propaganda, o sklepikach, zakupach, kapitalizmie. 

~... (2006-04-12 12:28)

Gdyby wynaleziono maszynę, która przetwarzała by energię ludzkiej złości i furii, można wtedy zaspokojić potrzeby energetycznej ludzkośći a jedynym skutkiem ubocznym, byłoby to, że wzrósł by szacunek dla takich osób. Jak narazie, to jedynie jest wysysana energia życiowa, nie na szczytny i szlachetny cel, tylko aby zaspokojić niskończone potrzeby pijawek świata wielkich pięniędzy i sloganów bezpokrycia. To tu się dzieje, bezpokrycia jest zbyt wiele oświadczeń, zakłamanie ludzkie nie zna granic!

Dodaj komentarz
Strony: 1 2 3 4 … 8
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog