29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2006-03-22 00:00:00 Podstawówki

Dnia 15 marca 2006 roku w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Raciborzu odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny MISTRZ ORTOGRAFII. Został on zorganizowany i przeprowadzony przez mgr Krystynę Deptułę i mgr Jarosławę Kolorz.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (72): Konkurs ortograficzny Strony: 1 2 3Dodaj komentarz
~darius (2006-04-01 19:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wychodzisz z błednego założenia,że jadać do KTC trzeba jechać przez Rybnik,a wcale nie trzeba,np. ptzrz Knurów jedzie się ok.1godz:) a jak zrobią most za Rudami to do KTC będzie można dojechac w 45-50 min:)

~Arteks (2006-03-31 12:17)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie są aż takie zabawne biorąc pod uwagę, że autem do Katowic z Raciborza jedzie się z 1h30 a z Rybnika 0h55. Pociągiem z Raciborza do Katowic jedzie się godzinę dłużej niż z Rybnika.

~darius (2006-03-31 10:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ten teren nawet w czasie powodzi nie był zalany :)Na rogu Mickiewicza Podwale ma byc jakis (2p?) budynek-render jest na konkurencyjnym forum.Zdjęcia zewn.kina też gdzieś mam,poszukam:) A statystyki sa ze strony GUS-BDR.Twoje tłumaczenia i próby uspawiediwienia sa zabawne,bo Raciborzanie mają takie same możliwości dojazdu do GOPu jak Rybniczanie(sam byłem raz w Altusie w KTC w Multikinie)i całkiem sporo robi zakupy np. w M1.

~Arteks (2006-03-31 09:43)
Ocena: 0 + | - Cytuj

No to już teraz wiem. Teren dość dobry jak na hipermarket Auchan za wyjątkiem jednego ale. Czy to nie jest aby teren zalewowy? Co do tego terenu koło Dworca PKS to czy nie uważacie po cichu, że trochę szkoda takiego dobrego terenu na market Kaufland? Chyba, że będzie to kilkukondygnacyjny dom towarowy z Kauflandem. To co innego. Jeśli tylko blaszak to trochę zaburzy zabudowę tej części miasta. A czy coś wiadomo co z dworcem PKP bo dalej straszy a PKP obiecało przekazać go samorządom?

~A-F (2006-03-29 22:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A Kamieniok znajduje się poprawej stronie jak jedziesz od strony Rybnika. Jak już dojeżdżasz do torów kolejowych ze szlabanem to zaraz za przejazdem po prawej stronie jest olbrzymia łąka (a w tle las) a Ty w tym czasie za przejazdem musisz jechać wielkim łukiem skręcającym w prawo i w momencie gdy droga skręca w lewo (na most nad Kanałem Ulgą - ten z dwoma betonowymi przęsłami w kształcie łuków)-to aż do tego zakrętu w lewo jest po prawej stronie Kamieniok.

~A-F (2006-03-29 22:46)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Za dworcem PKS ( na terenie gdzie dawniej stał Powiatowy Urząd Pracy i Ślązak) ma powstać Kaufland.

~A-F (2006-03-29 22:08)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Hall kina też jest ładny ( i nie przypomina halę fabryczną jak zabrzańskie Multikino czy pierwszy lepszy Mc.Donalds. Jest zachowany klimat jednosalowych kin. Może dariusowi uda się wyczarować jakieś foto?. Co do forum Arteksie przecież nie musisz się logować by przeczytać o czym tam piszemy.

~Arteks (2006-03-29 21:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

tendencyjna to wpływ na taki wynik może mieć to, że sporo znajomych Rybniczan (a czasami ja też) jeździ do multipleksów w GOP. My mamy trochę bliżej do Katowic czy Zabrza niż wy. Poproszę przy okazji o informację co się buduje za dworcem PKS? Jakieś nowe kamienice? Widziałem to przelotnie. A kamienioka nadal dokładnie nie umiejscowiłem bo od strony Rybnika za wiele wolnego miejsca nie ma, a jak jest to w pobliżu Odry. A może ten kamieniok jest gdzieś w bok?

~Arteks (2006-03-29 21:07)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A-F, za dużo tych forów (jestem zarejestrowany na rybnickim, udzielam się też czasami na onecie, ale lubię też fora tematyczne). Nie mogę na wszystkich bo zajęło mi to by za wiele czasu. Ale skoro tak nalegałeś to zdjęcia zobaczyłem i uważam, że kino to jest naprawdę przyzwoite. Teraz poproszę jeszcze o zdjęcia hallu i budynku zewnątrz. To też jest istotne. Co do tej statystyki to chętnie poprosiłbym o jakiś link bo jakoś mi się wierzyć nie chce. Jeśli jednak przedstawiona statystyka nie jest

~A-F (2006-03-29 20:36)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Arteksie wejdź na forum a tam dzięki uprzejmości dariusa i jego kolekcji zdjęć możesz zobaczyć jak wygląda kino w Raciborzu.

~A-F (2006-03-29 17:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A czym się różni taki widz od innego widza Arteksie? Niczym! Jak do McDonalds idzie klient indywidualny czy grupa przyjezdnych dzieciaków to wszyscy są takimi samymi klientami. Nie wiem czemu robisz różnicę. Ja pamiętam, że za czasów szkolnych też chodziło się do kina z klasą a wyniki kin w tych latach są już nie do powtórzenia dzisiaj (brak TV satelitarnej, magnetowidów, DVD czy internetu itp).

~Arteks (2006-03-29 16:39)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Co do zagrożeń multipleksami to nie tylko o Rybnik chodzi. W 2007 roku mają oddać Forum Gliwice, a do Gliwic z Raciborza też nie daleko...  Zdziwiłbym się bardzo gdyby do kina poszło 12 tys. ludzi na jakiś film kontrowersyjny, a przykład podany przez Mirka jest nietrafiony bo z doświadczenia wiem, że na takie filmy prowadzi się całe szkoły (podobnie jak Pan Tadeusz, Zemsta itd)... i idą ludzie z musu czy chcą czy nie.

~Arteks (2006-03-29 16:33)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jesteś w wielkim błędzie!!! Po 2 latach odwiedziłem Racibórz kilka dni temu. Byłem przejazdem i krótko (w drodze do Nysy) ale też się liczy. W kontekście dyskusji o Mieszku pomyliłeś fakty. Napisałem, że specjalnie do sklepu Mieszka mi sie nie opłaca przyjechać. Prawda jest też taka, że jak się dobrze zna jakieś miasto to w celach turystycznych też się do niego już tak często nie wraca choćby wspomnienia były jak najlepsze bo... ciągnie w miejsca zupełnie nieznane, a jeszcze parę biał. plam jest

~A-F (2006-03-29 13:43)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wątpię Arteksie czy masz zamiar przyjeżdżać do Raciborza(bo już w temacie mieszka powiedziałeś jedno niepokojące zdanie, że nie masz po co czy ochoty tu przyjeżdżać). Widzisz miasto ma eleganckie i nowoczesne kino, do którego ludzie chodzą(i grają w nim premiery -o czym Ty nawet niewiedziałeś bo pewnie premiery grają tylko w Rybniku)a teraz zamiast pochwalić to wymyśliłeś "miasto kościółkowo-sutannowe". A historia Raciborza nie zaczyna się na nazwie "Ratibor" tylko wiele wiele wieków wcześniej.

~Arteks (2006-03-29 13:35)
Ocena: 0 + | - Cytuj

ale śledząc ten portal i nasze regionalne gazety wysnułem taki wniosek. Nigdy nie ubóstwiałem Rybnika i robić tego nie będę. Na rybnickim forum często krytykuję różne aspekty życia tego miasta. Bawią mnie jednak czasami kompleksy raciborzan - chyba największe w miastach naszego regionu wobec Rybnika :P Za ewent. upadek kin winić nie będziecie R-k tylko inwestorów którzy wybrali to miasto. Kto wie czy frekwencja w Bałtyku nie jest tak wysoka bo nie ma za bardzo innej alternatywy na wolny czas...

~Arteks (2006-03-29 13:30)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie będzie ekstra jeśli zamkną Wam kina. Naprawdę źle mnie rozumiesz. Ja piszę tak bo to są moje przypuszczenia ale nie mam w tym żadnej satysfakcji. Mało tego, ja mam satysfakcję jak w którymś z miast naszego regionu coś fajnego się dzieje. Jeśli w R-rzu powstanie coś szczególnego na pewno przyjechałbym to zboaczyć. Co do historii to niestety ale obecni Raciborzanie w większości z dawnym Ratiborem nie mają prawie nic wspólnego. Nie wiem skąd się bierze ten charakter kościółkowy Waszego miasta

~A-F (2006-03-29 13:23)
Ocena: 0 + | - Cytuj

...w czymś lepsi od Rybniczan ( np w chodzeniu do kina gdzie jak wskazał na forum darius tylko w Raciborzu mieszkańcy chodzą częściej do kina niż raz do roku a gdzie indziej jest gorzej). A to, że miasto Racibórz jest "kościółkowo-sutannowy" wynika tylko z historii tego miasta ( siedziba książęca, klasztory i kapituły), z historii, której nigdy Rybnik nie miał i mieć nie będzie nawet jeśli expresowo się będzie rozwijać. Raciborzanie zawsze byli dumni ze swej historii.

~A-F (2006-03-29 13:18)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Niestety Arteksie ale czytając Twoje wypowiedzi dochodzę do takiego wniosku, że "nie życzysz nam byśmy pozostali bez kina w mieście" ale będzie extra jeśli nam zamkną kina byśmy już ze wszystkim i po wszystko jechali do Rybnika. Jeśli miałyby paść nasze kina to nie masz raczej czym się chwalić arteksie bo winić będzie można za ten fakt Rybnik, który tak ubóstwiasz i stawiasz wyżej niż krzyż na szpicu wieży kościelnej. I dziwi mnie fakt, że nie potrafisz zrozumieć iż Raciborzanie mogą być w ...

~Arteks (2006-03-29 13:03)
Ocena: 0 + | - Cytuj

multipleksów. Ja jedynie przypuszczam. Przecież logicznie, że nie życzę Wam abyście pozostali bez kina. Sądzę jednak, że to tylko kwestia czasu. Tak samo jak markety zmuszają do zmian lub ograniczenia małego handlu tak i multikina wymuszą pewne zmiany w przyszłości.

~Arteks (2006-03-29 13:01)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Fakty?! Nie od dziś wiadomo, że Racibórz to miasto kościółkowo-sutannowe. Przecież obejrzenie tego filmu to niemalże narzucony przez katechetów obowiązek. Może napiszę coś kontrowersyjnego ale trochę się dziwię, że ludzie nie są jeszcze przesyceni tą tematyką... Tyle setek ksiązek o papieżu, tyle filmów dokumentalnych, kilka filmów fabularnych... Ale nie o tym chciałem. Mirek ja cały czas twierdzę, że zaniedługo zwykłe kina nie będą miały szans na premiery bo te będą zarezerwowane jedynie dla

~Mirek G. (2006-03-29 06:25)
Ocena: 0 + | - Cytuj

w„Bałtyku" choć z reguły jest na odwrót.Arteks i co ty na to? fakty mówią za siebie.

~Mirek G. (2006-03-29 06:18)
Ocena: 0 + | - Cytuj

cd. choć z reguły jest na odwrót.Arteks i co ty na to?

~Mirek G. (2006-03-29 06:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Arteks,przedstawiam ci artykuł z Nowin Raciborskich,"Popularny papież" Film"Jan Paweł II" był kolejnym przebojem kasowym w raciborskim kinie„Bałtyk". Tylko 17 marca na seanse wybrało się ponad 1200 widzów,a trzeci weekend wyświetlania okazał się najlepszym pod względem frekwencji,bo zamknął się wynikiem 2713 osób.W ciągu trzech tygodni projekcji film obejrzało w Raciborzu ponad 12 tysięcy widzów,co ciekawe frekwencja rosła w miarę prezentacji obrazu w„Bałtyku"choć z reguły jest na od

~A-F (2006-03-27 10:57)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Widzisz Arteksie sam sobie odpowiedziałeś - jeśli na DKF przychodzi 200 widzów to wystarczy, że jeden lub dwa wasze multiplexy pobawią się w kino ambitne na jednej z mniejszych sal (150 -200) 2 lub 3 razy w tygodniu i to jeszcze w tych lux warunkach to Zefir czy Premierowe nie mają żadnych szans.

~A-F (2006-03-27 10:49)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ja pamiętam, że Bałtyk był otwarty po remoncie na pierwszą część Matrixa, który koniecznie chciałem zobaczyć a to jak podają strony internetowe było w 1999 toku. Przyjedź Arteksie do Raciborza na film a zobaczysz kino i czym się ono różni od sal multiplexów (a tych to ja już sporo "zaliczyłem" więc mam porównanie). Jeśli zamkną wam Premierowe to będziesz mógł oglądać w "pełnym komforcie" filmy na tapczanach i innych meblach w Apollo:))))

Dodaj komentarz
Strony: 1 2 3
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog