29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2016-05-10 16:24:14 Wiadomości

Powodem odrzucenia wniosku jest zebranie niewystarczającej ilości prawidłowo złożonych podpisów mieszkańców popierających inicjatywę referendalną. Komisarz uznał za nieprawidłowe aż 881 podpisów - informuje Dariusz Ronin.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (19): Wniosek o referendum w sprawie odwołania Lenka odrzucony Strony: 1Dodaj komentarz
~ZNAJOMA (2016-05-19 14:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nikt nie wpadł na pomysł, że może osoby zbierajace podpisy, czy w pełni angażujące się w sprawę nie cieszą się dobrą opinią społeczną. Nic więc dziwnego, że nawet w tak słusznej sprawie nik nie chce wesprzeć projektu. Wcześniej pojawiało się wiele niekorzystnych komentarzy na "ich" temat. Śmię twierdzić, iż inicjatorzy mają więcej za uszami niż sam M.L.
Zapewne dlatego nie ma spójności i solidaryzacji opozycji, która zapewne wie więcej, w końcu znają osobiście osoby zaangażowane.
Warte przemyślenia, poszperania w internecie, tam znajdziecie wszystko...
W moim odczuciu to kwestia zaufania a raczej jego braku....

~pgdg (2016-05-13 19:34)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wiele z tych domków ogrzewa nawet nie weglem ale najgorszym flotem lub mułem yo odpad a nie paliwo jeden taki dom kopci przy spalaniu mułem jak 10 -20 domków palących ekogroszkiem.Dlaczego do tej pory nie ma zachęt dla palących gazem czy grzejacych ciepłem z sieci.Dlaczego miasto robi zachęty dla biznesu a nie widzi problemu że potrzebnesą zachęty dla palacych ekologicznie.Czy słyszałeś że miasto chce dać ulgi w opłatach za śmieci dla rodzin wielodzietnych tak tych rodzin ktore dostają teraz duże pieniądze z 500+ a o ulgach za smieci dla palacych gazem i z sieci CO nawet nie pomyślą. Widzisz tu jakiś sens bo ja nie.Poco ulgi dla wielodzietnych rodzin w opłatach za śmieci skoro te rodziny mają teraz bardzo dużą poprawę sytuacji materialnej jaki to ma sens.Wg mnie to całkowite nieporozumienie.Co do klocka nad Odrą to nikt z niego nie korzysta bo to tak jakby ktoś dla ułatwienia zamiast kajak wciągnąć 70 cm na brzeg rzeki miał wciągać go 3,5m do góry a potem z powrotem go na dół spuszczać.To nie ma także raczej sensu nie uważasz? Czy nie uważasz że ktoś powinien odpowiedzieć za wydanie 3mln zł na coś co nie służy temu na co zostało wybudowane.Czy nie uważasz ze to marnotrawienie publicznych pieniędzy? Dziwie się że jeszcze nikt nie zgłosił tego klocka do prokuratury za zmarnowanie pieniędzy publicznych.Jest zmiana władzy w Polsce i może sprawa nie została by zbagatelizowana.

~pdgd (2016-05-13 19:13)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ze stadionu nie korzystamy bo nie ma do niego dostępu. To chyba Ci do glowy nie przyszło.Np stadion na szczęśliwej jest ogólnie dostępny i tam ludzie biegają czy chodzą z kijkami.Ten na zamkowej jest aby był chyba na ozdobę.Dziwię Ci się że nie zauważasz smogu w mieście.Smog to nie wynik działania zakładów one to margines główna przyczyna to ogrzewanie węglowe w kamienicach miejskich a jest ich jeszcze sporo i to w całym mieście oraz ogrzewanie węglowe w tysiącach domków jednorodzinnych w Raciborzu.Na początek problem kamienic wielorodzinnych powinien być rozwiązany dzięki ich włączeniu do sieci miejskiej centralnego ogrzewania to już by było znaczące dla poprawy powietrza w mieście.Oczywiście z ich termomodernizacją.Odnośnie drzew i krzewów to czy nie zauważyłeś zniknięcia ostatnio pięknej alei drzew na Kościuszki wycięto ok 70 drzew.Czy nie zauważyłeś zniknięcie... drobnostka kilkuset drzew i tyleż samo krzewów parę lat temu w parku Zamkowym ?Czy pamiętasz lipy rosnące kiedyś na Mickiewicza na Batorego? Czy pamiętasz drzewa na pl Długosza? Masz ostatnią szansę zapamiętać jak wyglądał skwer na Warszawskiej przy kościele dzięki ML tam te wszystkie drzewa mają zniknąć w tym roku pierwsza partia ma być wycięta. Zobacz co nasadzą w zamian i jak ten skwer będzie wyglądał później i ile pieniędzy na to wyda miasto-prawie 90 tyś zł. Czy pomiary przekroczenia zanieczyszczenia powietrza 300-400% a nawet 1000% nic Ci nie mówią skoro już tak jestes przyzwyczajony do tego czym oddychamy że nie zauważasz prawie już tego tak jak wielu z nas?

~siannko (2016-05-12 13:34)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie wspominam o projektach trafionych, tak jak na przykład orliki, przebudowy dróg i tym podobnych, których jak dla mnie jest więcej niż tych nie trafionych

~siannko (2016-05-12 13:30)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Pytam więc, czemu klocek który stoi nad odrą jest nieużywany, czy to wina prezydenta? To, że nikt nie używa go do spływu kajakowego ponieważ nikomu się nie chce nie znaczy, że nie jest wykorzystywany w inny sposób, znam wiele osób które lubią tam przebywać, poza tym to część większej całości, może i bez potencjału teraz lecz w przyszłości będą pływać tam te kajaki. Co do drzew, nie zauważyłem znacznego ubytku zieleni w mieście, może jestem ślepy, nie wiem. Smogu także specjalnie nie odczuwam, jak chcielibyście rozwiązać sytuację w takim razie? Mamy 2 duże zakłady które posiadają kominy i najprawdopobodniej one produkują zanieczyszczenia jak domniewam, chcecie żeby przestały działać? Może zabronicie kierowcom używać samochodów, założę się, że gdyby nie nasze usytuowanie poziom smogu nie byłby większy niż gdziekolwiek indziej. O stadionie się nie wypowiem, ponieważ nie słyszałem o tym projekcie, ale tu znowu przypominam, kto ma korzystać ze stadionu jeśli nie my, czemu więc z niego nie korzystamy? Klocek na rynku też nie koniecznie przypada mi do gustu, w szczególności, iż zasłania wszystko ludziom mieszkającym na przeciwko, nie zmienia to jednak faktu, że da miejsca pracy następnym ludziom którzy i tak niechętnie zostają w tym mieście przez ciągłe narzekanie i brak życia w tym starzejącym się zniemczonym mieście. Gdzie ludziom przeszkadzają pikniki militarne- bo głośno. Opisz mi te projekty które są w 100% nie trafione, na razie widzę jeden, dotyczący stadionu, daj mi ich więcej proszę.
Pozdrawiam

~pgdg (2016-05-12 10:55)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie wiesz skąd ten spór? A kto wycina jak szalony drzewa w mieście i krzewy i to już nie tylko przy ulicach ale w parkach i na skwerach? Kto w to miejsce nie sadzi nic albo jakieś karzełki które nigdy nie urosą bo to są miniatury.A smog którym się wszyscy dusimy też Ci nie przeszkadza i niewiele robienie w tym zakresie od lat czego efektem jest to czym musimy oddychać chorować umierać? A wydawanie pieniędzy na bezmyślne w opini wielu mieszkańców projekty też nue dostrzegasz? A kolejny szalony pomysł nowego stadionu za 11 mln podczas gfy obecny stoi pusty o nie wykorzystany. Więc poco nam nowy? Spraw jest dużo wiecej choćby klocek na rynku u klocek nad Odrą który stoi nieużywany bo nie ma sposobu aby go używać.

~siannko (2016-05-11 23:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Pytam, ponieważ pewnie ja jak i wielu ludzi którzy podpisali bo reszta też podpisała i nie podoba mi się ten klocek, jak i też ci którzy nie podpisali bo inni też nie podpisali i w sumie nie jest złe a tak w ogóle to mam go gdzieś nawet nie wiedzą z czego ten spór (oprócz klocka jak domniewam) wyniknął.

Ciepło pozdrawiam i czekam na odpowiedź, jej brak będzie dla mnie jednoznaczny z tym, że chcemy odwołać prezydenta bez konkretnej przyczyny i jest to tylko próba zarobienia większej sumy pieniędzy przez innych bądź też zwykła zazdrość, że on ma a ja nie.
<div style="color: #1d2129; font-family: helvetica, arial, sans-serif; font-size: 12px; line-height: 16px; white-space: pre-wrap;">
<div>
</div>
</div>

~siannko (2016-05-11 23:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Co chce zrobić jego ewentualny następca, żeby w naszym Raciborzu żyło się lepiej (jako, że to pan Dariusz Ronin, jak domniewam chce zająć jego stanowisko) ? Czy nie jest tak, że po nieudanej próbie pani Ronin jej mąż chce jej pomóc "objąć władzę" jego rękami, czyli defacto mniejszość niemiecka chce przejąć fotel prezydenta? Czy nie bardziej od zmiany prezydenta który chociaż "coś robi", wystarczyłoby zmiana naszej mentalności, że wszystko jest złe i wyjść z inicjatywą? Czy pan Lenk odrzucał wiele inicjatyw które wypłynęły od ludzi? Co było tego przyczyną? Czy nie ma miejsc w których można się bawić ale ludzie poprostu tam nie chadzają bo nie ma tam innych ludzi którzy myślą tak samo? Mamy przystanek kulturalny "na końcu świata", mamy black&white, mamy kilka pikników militarnych, mieliśmy pub "trzynastkę" i brooklyn, mamy klub koło straży (nazwy nie pamiętam), mamy 2 galerie które stoją puste przez myślenie, że u nas jest gorzej, ludzie, chcecie mieć pełne miasto tętniące życiem to wyjdźcie na zewnątrz, nie ważne ile imprez i klubów powstanie jeśli nie będzie tam ludzi to z góry przedsięwzięcie skończy się fiaskiem.
<div style="color: #1d2129; font-family: helvetica, arial, sans-serif; font-size: 12px; line-height: 16px; white-space: pre-wrap;">
<div class="_1mf _1mj" style="position: relative; direction: ltr;">
</div>
</div>

~siannko (2016-05-11 23:09)
Ocena: 0 + | - Cytuj

<div style="color: #1d2129; font-family: helvetica, arial, sans-serif; font-size: 12px; line-height: 16px; white-space: pre-wrap;">
<div class="_1mf _1mj" style="position: relative; direction: ltr;"><span>W sumie, to tak z ciekawości, będąc neutralnym człowiekiem zainteresowanym podpisaniem petycji, mam kilka pytań. Możecie konkretnie powiedzieć, czemu chcemy jako obywatele miasta Racibórz odwołać teraźniejszego prezydenta który zaczął inwestować w infrastrukturę miasta m.in. (nie koniecznie wiem, z czyjej inicjatywy i przez kogo zostały stworzone lecz za jego kadencji) takie obiekty jak choćby galerie, niesławna przystań (będąca tylko częścią większej całości) odnowa okolic rynku, organizacja różnego typu imprez okolicznościowych, budowa ścieżek rowerowych, odnowa zamku, położenie kilku dróg asfaltowych oraz niedawne wdrażanie projektów zabudowy "bulwarów nadodrzańskich: i próby odbudowy dworca raciborskiego? Czy większość z tych wymienionych wyżej to jego inicjatywa, bądź też praca włożona w projekty albo konsultacja z miastem? </span></div>
</div>

~Ark (2016-05-11 20:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

I czego nie tknie się PO, wszystko spierd... Nie zaprzeczysz chyba Ronin, że należysz do Partii Oszustów. Nie potrafią nawet zebrać podpisów.

~ja (2016-05-11 08:03)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zgadzam się z opinią niżej. Raciborska opozycja jest rozbita. Każdy sobie rzepke skrobie.Gdyby i PiS i NaM i reszta od razu poparła referendum i włączyłaby się w zbieranie podpisów to było by problemów z ilością zebranych podpisów napewno by się wtedy zebrało. A tak pan Lenk się cieszy. I napewno źle byli przeszkoleni Ci którzy zbierali podpisy że aż tyle wad było to z kolei błąd organizacyjny.Ale nie dziwie się powyższym faktom ludzie są w dużej mierze w Raciborzu zastraszeni.Ja zebrałem trochę podpisów miałem przypadki że mi odmówionoze strachem i argumentacją że nie chce  się osoba narażać że mogą być kłopoty M.in.z tego chyba powodu opozycja nie włączyła się w zbieranie podpisów.

~są winni (2016-05-10 18:00)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Prawda jest taka, że gdyby NaM i PiS zaangażowały się otwarcie i w pełni, a nie z ukrycia i nie asekurancko, tospokojnie udałoby się zebrać te brakujące podpisy. Nie ma nie tylko jedności ale i współpracy po stronie opozycji. A.Ronin jest teraz zagrożeniem dla ambicji Wacławczyka, więc będzie ją marginalizował.

~antyk (2016-05-10 17:48)
Ocena: 0 + | - Cytuj

"Nieuznaniem" pisze się razem p. Ronin! Do szkoły a nie do rządzenia!

~ewa 80 (2016-05-10 17:39)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Oczywiście nie zrozumiałeś , chodziło mi o to że w innych miastach np. Rybnik coś się dzieje ,mozna fajnie spędzić czas, ,miasto tętni życiem,rozwija się .  Jak się nie chce rozumiec to się nie zrozumie.

~hucpa (2016-05-10 16:49)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Co racja to racja. Tymi fajnymi klubami mnie przekonałaś

~ewa 80 (2016-05-10 16:43)
Ocena: 0 + | - Cytuj

No własnie dobrze że Roniny nie dają spokoju. Jak jesteś ciekawy dlaczego jedź sobie do pobliskiego Rybnika i zobacz jak tam miasto tętni zyciem ,iloma fajnymi klubami i iloma sukcesami może się pochwalić.

~hucpa (2016-05-10 16:31)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Roniny dajcie se już spokój z tą żenadą

~magda (2016-05-10 16:22)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie Wierzę

~Raciborzanka (2016-05-10 15:46)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Hahaha :D

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog