29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2014-03-25 08:23:25 Felietony

After Dark jest miastową dyskoteką, z której wywodzą się pikantne historie po-alkoholowe - pisze raciborzanka.

zobacz artykuł

reklama
Dyskusja (46): Młodzi piszą: O tym, co jest, a czego w Raciborzu nie ma! Strony: 1 2Dodaj komentarz
~do dino.. (2014-03-25 20:25)
Ocena: 1 + | - Cytuj

Daruj sobie. Każdy kto był w lokalach poza miastem widzi jak na dłoni różnicę. To niebo i ziemia jeśli chodzi o obsługę. W Raciborzu obsługa od lat jest baaardzo kiepska, nie zna podstawowych zasad zwracania się do klientów i w efekcie tego jest jak jest. Nie chcę mówić, który lokal lepszy a który gorszy w mieście, gdzie lepsza, gdzie gorsza obsługa, gdzie lepsza, gdzie gorsza klientela. Wystarczy raz odwiedzić jakiś pierwszy lepszy lokal w większym mieście by stwierdzić, że warto kilka razy nie pójść nigdzie w Raciborzu a w piątek czy w sobotę wybrać się do innego większego miasta. Jeśli chodzi o obsługę zdecydowanie polecam Ostrawę. Tam widać wyraźnie co to dobra obsługa. W Ostrawie z reguły zawsze zostawiam napiwki, w Raciborzu nie ma mowy, bo jeśli barmanka zamiast obsługiwać woli rozmawiać z koleżanką albo urządzać sobie pogaduchy ze znajomymi, to ja taki lokal skreśłam z miejsca.

~żuczek (2014-03-25 19:45)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ekhm, a nie pomyśleliście, że to nie Koniec Świata zszedł na psy tylko Wy, niegdysiejsi bywalcy "z liceum" zobaczyliście trochę świata i to co wtedy było dla was ok, dzisiaj jest na "zbyt niskim poziomie"? Takie przemyślenie. Mi odpowiada ;)

~Lady (2014-03-25 18:58)

Koniec Świata zszedł na psy, ale w kontekście pozostałych "miejscówek" w Raciborzu, trudno się dziwić nienajgorszej opinii. Ceny warszawskie, obsługa wiecznie niezadowolona. Będąc ostatnio w naszym mieście zaszłam tam z ciekawości ze 3 razy i za każdym razem było pusto. Moi przyjaciele z czasów liceum omijają szerokim łukiem, choć kiedyś bywali tam prawie codziennie.
Ale faktycznie, autorka nie wspomniała o Mikrusie. Przypadkowo znalazłam się tam w zeszłym tygodniu. Dobre przekąski i piwo w znośnej cenie. Tylko te wysokie krzesła... Bądź co bądź, polecam!

~DinQo (2014-03-25 16:39)

<p style="margin-bottom: 0cm; border: none; padding: 0cm;" align="LEFT"><span style="font-family: Arial, Helvetica, sans-serif;">[size= 8pt]W [/size]</span><span style="font-family: Arial, Helvetica, sans-serif;">MIKRUS</span>
<span style="font-family: Arial, Helvetica, sans-serif;">jest
i wódka i śledzik i to w bardzo dobrych cenach, klimat też bardzo
fajny, ale największy mankament to mało miejsca. Została zamknięta
Dybcówa ale i Atmosfir już nie istnieje:/ Powstał lokal na zamku,
podobno sympatyczny nie miałem okazji przetestować... Jest jeszcze
Warka, ale to klasyczna pijalnia piwa. Na KŚ możecie mówić i
mówić, to miejsce z duszą zawsze będę tam chętnie przychodził,
ale brak alternatyw. After kiedyś przyciągał koncertami, obecnie
jest cisza. Jak tu młodzi nie mają pojechać do Krzyżanowic, czy
jak się zacznie sezon na magiczną plaże. To nie prawda, że w
Rybniku są tylko galerie tam istnieje nocne życie jest w okolicy
rynku z 10 lokali i to tam właśnie raciborzanie jeżdżą i to
dlatego rynek raciborski o godzinie 00 jest nawiedzany przez duchy;p
Nie daleko też jest Ostrawa gdzie można spotkać wielu polaków
któryż wydają kasę tam zamiast wydawać ją tam gdzie ją
zarobili czyli w Raciborzu. No ale to my klienci tworzymy i to my
pozwalamy przetrwać lokalom, więc weźmy za to odpowiedzialność,
wspierajmy nasze lokale i chodźmy na piwo do raciborskich lokali !
;) </span>

~Samir (2014-03-25 15:04)

No w rzeczy samej w mieście został tylko Konieć Swiat i Mikrus dla młodzieży. Reszta lokali typu Warka jest totalnie bozbawione charakteru, wręcz nijakie. Więc drogi czytelniku jeżeli nie te dwa pierwsze lokale to zorganizowany wyjazd do Rybnika czas szykować, tam życie nie umiera o 21 ;)

~victoria (2014-03-25 14:51)

I wódeczka i śledzik :)

~Hajer (2014-03-25 14:48)

@Victoria, a śledzik i wódeczka tam jest? Pytam z ciekawości:)

~victoria (2014-03-25 14:29)

Chyba ktoś nie do końca odrobił pracę domową... Od ponad trzech miesięcy w Raciborzu działa MIKRUS Bar Przekąskowy i to w dodatku w miejscu wspomnianego nie istniejącego już "Poza czasem". Bar utrzymany w konwencji PRL, popularnej w dużych miastach, z niskimi cenami oraz przekąskami rodem z dawnych czasów.

~fan (2014-03-25 13:44)

Zapomnieliście napisać, że od prawie roku zamknięta jest też Dybcówka.

~zyczliwy (2014-03-25 13:42)

do fajnego weekendu niekoniecznie trzeba zlopac piwsko, wciagac nosem i gibac sie do jakiejs muzyki ktora robi sieczke z mozgu. taka rada. od zyczliwego

~profesor_k (2014-03-25 13:09)

W moim mniemaniu, uważam, że wstęp do klubu After Dark Brooklyn jest zawyżony. Przy wstępie na Magic w Krzyżanowicach płacimy 15 zł, a zabawa i KLUB jest o wiele lepszy i większy. Rozśmieszyła mnie również nagła zmiana ceny wstępu. Na stronie wyraźnie napisane było, że mężczyźni, jak i kobiety płacą 5 zł. Całkiem okej. Na wejściu do klubu okazało się, ze wstęp to jednak 10 zł. Szybka decyzja, niedokońca trafna, bo klientów z czasem będzie coraz mniej.  I tak warunki tego miejsca się obniżyły, kiedyś otwarte 2 sale, świetna zabawa, wstęp za darmo. Dzisiaj DJ grający wiecznie tą samą muzykę, otwarta jedna podrzędna sala i niemiła obsługa. Oprócz barmana. W klubie nie byłam już dawno, i nie zamierzam się wybrać w najbliższym czasie, szkoda tylko młodzieży, która ma ochotę się zabawić i przeżyć fajny weekend. Pozdrawiam

~memyself (2014-03-25 12:59)

wydaje mi się, ze trafnym rozwiązanim byłoby otworzenie jakiegoś klubu, który byłby przeznaczony dla osób 17+, alkohol w możliwej do wygrzebania z portfela cenie ot. no 5 zł za browar. Potrzeba tylko chętnej i dobrze prosperującej pomysłami osoby, która zapewniłaby to młodzieży Raciborskiej. Póki co 13, KŚ i Klub After Dark są jedynymi alterantywnymi klubami w mieście, chociaż w każdym z nich coraz rzadziej spotkać można młodzież, a coraz częsciej łatwo tam o bójki. Wyjdzcie w sobotę wieczorem na rynek, a zapewniam, że nie spotkacie nikogo znajomego. Misato zasypia, kiedy powinno się budzić.

~Marta (2014-03-25 11:54)

Osobiście polecam wypady na piwko do browaru na rynku ;) Obiadów nie polecam, poza pierogami :) Najlepiej i w dobrej cenie obiad zjesz w Shiro. A najlepsza carbonara jest w braxtonie. Niestety na innych lokalach zawiodłam sie bardzo. W Rybniku serio tez nie ma co robić za wiele poza szlajaniem się po galerii. Nowa kawiarnia Lili niestety szału nie robi (Piotruś to było coś) :) Wieczorami wszystkie lokale sa przepełnione i nie ma gdzie wejść poza tymi do których lepiej nie iść... Mimo wszystko Racibórz jest spoko jak się ma fajnych znajomych to się nie chce iść do przepełnionego klubu żeby ryczeć se na ucho bo nie można normalnie porozmawiać.

~max (2014-03-25 10:13)

Vinyl na klasztonej też zamknęli. Dla tego nie dziwię się, że młodzi siedzą po parkach i tam spożywają alkohol....

~wlodka (2014-03-25 09:49)

W Raciborzu można by mieszkać, tylko niech zrobią jakieś połączenia do większych miast by można było jakoś normalnie spędzić weekend. Do Katowic 60km, do Rybnika 30km, podobnie do Ostravy, a nie ma czym dojechać. Nie chcę już tu mieszkać, czyli gnić albo ryzykować, że jakiś pijany lokals zdeterminowany rycerz spod ciemnej gwiazdy będzie mnie nagabywał w knajpie

~socjalista (2014-03-25 09:45)

Transformacja i sitwa wojnarowsko - lenkowa sprowadziła miasto do totalnego parteru ! W latach PRL -u ,,GASTRONOMIA,, pełna , ,,GWARDIA,, - pełna, ,,TĘCZOWA,, - pełna, ,,PRZELOT,, pełny,  ,,STAROWIEJSKA,, pełna,, HAJDUCZEK,, pełny,  ,,kLEPKA,, pełna,   ,, PIOTRUŚ,, pełny. ,,POLONIA,, pełna. Ci co twierdzą, że na półkach wówczas była tylko musztarda i ocet ,to -***. A knajpy i inne są pełne wówczas, kiedy ludzie mają kasę, a to znACZY ,że....m i e l i    PRACĘ ! I pomyślec, że Prezydent bierze z kasy miasta c.15 000zł. a WOJNAR - DWUDZIESTOLETNI już ,,gospodarz ,, miasta 34 000 + 2000 diety! Elity dbają o własną kasę nas maluczkich mają W GŁĘBOKIM ....ODWŁOKU!

~Marta (2014-03-25 09:26)

Autorka zawarła w artykule wiele bardzo trafnych spostrzeżeń. Do "znikających" miejsc, gdzie młodzi lubili kulturalnie spędzać czas zaliczyłabym jeszcze Brooklyn, spalony w lutym ubiegłego roku (gdzie mógł przyjść każdy, niezależnie od wieku) oraz Vinyl Pub, niegdyś mieszczący się przy ul. Klasztornej, składający się z dwóch poziomów, gdzie można było pograć w bilard, na maszynie, ale także potańczyć! Później Vinyl przemienił się w Show Time - pub, który nie cieszył się tak dużą ilością gości, jak poprzednik. Ostatecznie po bardzo krótkim czasie Show Time zamknięto. Teraz jest w tym miejscu second hand. Dobrze, czy nie dobrze, ale fakt faktem - do Rybnika na szczęście nie jest daleko i to właśnie do tego miasta młodzi wyjeżdżają w weekendy. Bo tam jest co robić :)

~mateusz390 (2014-03-25 09:07)

Wieczne narzekanie. Gdy lokale były narzekasz, że trzeba płacić (o zgrozo! jakie to dziwne) gdy ich nie ma narzekasz, że nie ma gdzie wyjść.

~alek do "prawdy" (2014-03-25 09:07)

Wiesz, na Końcu Świata już od 2 lat nie ma wykładzin. Widać dawno tam nie byłeś, ale sądzisz to samo co 2 lata temu :).

~szok (2014-03-25 08:41)

mlodziez w domu czekolady? blasphemy:P

~prawda (2014-03-25 08:40)

Taka prawda - nie ma dokąd wyjść w Raciborz. Na KŚ wykładziny juz tak strasznie śmeirdzą, że kadzidełka nie pomagają, a w 13 coraz łatwiej w łeb oberwać. Swoją drogą ktoś wie dlaczego zamknięto dom czekolady? Tak było tak przyjemnie!

Dodaj komentarz
Strony: 1 2
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog