29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2014-02-26 13:00:06 Artykuły

Chory na raka został bez środków do życia. W kancelarii komorniczej usłyszał, że "ma iść do opieki społecznej".

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (28): "Komornik odebrał mi chęć do życia" Strony: 1 2Dodaj komentarz
~Tyran (2015-02-23 12:58)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ludzie jesteście tępymi baranami . Jak człowiek jest chory to co wybierze ? Zapłacić ratę w banku czy zakupić leki by przeżyć ? . Jesteście totalnymi bezmózgowymi idiotami . Nigdy nie byliście w podobnej sytacji i nawet nie chcecie sobie wyobrazić co w tej sytacji byście zrobili bo to jest tak przerażające . A pamiętajcie choroba nie wybiera . Miałem dużo znajomych którzy byli właścicielami dużych firm i choroba im wszystko zabrała , pozadłużali się by ratować siebie a pożniej nikt im ręki nawet nie chciał podać . Obecnie sam jestem zadłużony . Pracuję na umowę o pracę moje dochody są żędu 2500 zł z tego mam pobierane 1300 zł z konta miesięcznie a pare dni temu się dowiedziałem że ten sam komornik siądzie mi na wypłate i zabierze 1200 zł czyli zostanie mi okrągłe O zł . I gdzie tu k... sprawiedliwość , chcą bym płacił i chce słacać ale niestety by spłacać trzeba żyć lecz by żyć trzeba jeść. Dlatego *** ... nasze prawo skłania mnie do robienia na "lewo " bądź do złodziejstwa . Nierozumiem naszej polityki dlatego sam chyba żucę tym wszystkim i wyjadę za granicę gdzie prawo zostało stworzone by pomagać ludziom a nie po to by ich pchać do grobu .

~wyborca (2015-02-02 20:40)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Coś mi się wydaje, że z tymi komornikami to śmiedząca sprawa ???  Jak czytam, między Bankami,Sądem i komornikiem nie napotkałem odruchu zauważenia sytuacji pożyczkoodbiorcy.  W warunkach normalnych na ogół "Komornik" jest bez szans ! ! !  Niestety, ktoś pomyslał jakby wykorzystać tą trudną sytuację związaną z braku srodków do życia - brakiem warunków zatrudnienia. Jak można czytać oferty Banków, bez żądania jakiegokolwiek zabezpieczenia. - to jawny rozbój ! ! ! . Obecną sytuację wspomnianego Pana spowodowały Banki ! !  Tych trzeba ukarać, a przynajmniej dokładnie przeanalizować, co do intencji generowanie tragicznej sytuacji obywateli.  Podobna jest sytuacja, gdy ktoś nie reguluje płatności w terminie. Podobnie Urząd, po spełnieniu kolejnych wymogów płatności, kieruje sprawę do Sądu ( nie wzywając na taką rozprawę poszkodowanego. - bez Jego wiedzy sprawę przejmuje Komorni, a ten jak najszybciej zajmuje wszystko, co mozna sprzedać- uzyskać kwotę, kiladziesiąt razy większą od przedmiotowej kwoty.. Wygląda na to, że Rząd RP nie walczy z bezrobociem Obywateli i do tego ustala Prawo resytykcyjne wobec własnych Obywateli ! ! !  Rząd nie  ukarał żadnego "milionowego" malwersanta w otoczeniu Polityków , zaś za drobne uchybienia Obywatela - rodzi kolejne tragedie ! ! !

~a fu (2015-02-01 23:52)
Ocena: 0 + | - Cytuj

nie dziwie się, szambo w tym kraju, a komornicy to najbardziej służalcze i największe mendy

~Misiek Misiek (2015-01-09 10:55)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dłużnik ma zwracać kasę i tyle. Natomiast zachowanie asesorki to skandal. Ja tą Panią znam...jest niekompetentna, brzydka, złosliwa (bo brzydka).... czasami wygaduje takie bzdury jakby się na niczym nie znała,a przy tym jest taka pewna ( ale to wynika prawdopodobnie  z niekompetencji i ograniczenia umysłowego ).

~Nutka1963 (2014-03-27 18:39)
Ocena: 0 + | - Cytuj

W naszym kraju komornicy maja jak w raju!! Nie wazne skąd byle kasa szła...a najgorsze jest to, że wrazie pomyłki nie ponosza żadnych konsekwencji,zresztą jak wszyscy urzędnicy w tym kraju!!

~taka (2014-03-03 10:39)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dla chcącego nic trudnego!!  zwykły szarak nie ma siły przebicia , media tak , dzięki medią dowiedzieliśmy się o wszystkim i  nie widzę w tym nic złego gdyby zorganizowali pomoc  taki lub taka sknera jak Ty,  na pewno nie !!!!

~do taka (2014-03-03 09:26)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Chyba coś Ci się pomyliło - media służą przekazywaniu informacji, a nie organizowaniu akcji charytatywnych. Jak chcesz pomóc to super - dzięki mediom dowiedziałaś się o całej sprawie i teraz możesz się wykazać. Droga wolna.

~l.d (2014-03-02 19:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ludzie nie ważne na co były te pieniądzę z kredytu, przede wszystkim ta chistoria pokazuję bezkarność komorników w Polsce. Robią co chcą i jeśli niebędziemy interweniować w jaki kolwiek sposób to bębzie tak dalej! Komornika niestać nawet na słowa przeprosin pod kierunkiem pana Dziadosza bo przeciesz co go obchodzi że ta rodzina nie miała za co kupić jedzenie powinien ponieść karę za przekroczenie uprawnień bo moim zdaniem wiedzał ile pan Dziadosz ma dochodów a i tak bezsumiennie pozostawił go z niczym. Pozwalajmy na to wszystko,  tylko aby to nigdy nie przytrafiło sie nam.

~taka (2014-02-28 20:25)
Ocena: 0 + | - Cytuj

ŻAL   popieram Cię w całości , dziwi mnie tylko że redakcja nie zostawiła artykułu na pierwszej stronie  i może powinno zorganizować się pomoc bynajmniej na leki ( NIE NA SPŁATĘ KREDYTU ) WSTYD !!!!  nikt z redakcji nie pomyślał zorganizować pomocy chorym starszym ludziom !!!!! WSTYD

~żal (2014-02-28 09:09)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ludzie, człowiek zwrócił się do tej redakcji, żeby wyjaśnić sprawe, zrehablilitować się w oczach ieszkańców, a wy po nim jedziecie! Miejce wstyd i albo mu pomóżcie, albo zamilczcie!

~== (2014-02-27 21:46)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Za takie przepisy że z konta można zajmować wszystkie pieniądze możemy podziękować PO i PSL którzy rządzą tym krajem i do upadku GOSPODARKI ZAMYKANIA STOCZNI itd. i rosnącego bezrobocia  na naszych oczach doprowadzają gospodarke i ludzi przykład tego pana.Dlatego komornik powinien wiedzieć ile wynosi miesięczny przychód i nie potrącać z konta kwoty niezbednej na miesieczne przeżycie dłużników Że tak sie stalo to napewno  pomyłka.i nie powinno to się więcej zdażyć.Z drugiej strony łatwo sie kredyt bierze a spłata to stały obowiązek do momentu spłaty kredytu.

~Ron (2014-02-27 20:44)
Ocena: 0 + | - Cytuj

W tej sprawie za mało się wie żeby tu dyskutować na ten temat .Dyskusja ma za malo merytorycznych informacji wiec trudno sie wypowiedzieć i stanąć po czyjejś stronie .

~taka (2014-02-27 20:24)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do hmm     jeśli by była taka sprawa napisane by było o tym i nikt by nie byłzaskoczony idąc do banku że konto zablokowane albo puste to chyba normalne ??? 4 operacje na głowe to nie daję wam do myślenia że to trwało nie tydzień i w jakim stanie jest człowiek po takich operacjach  przecież nie stać go na wizyty kontrolne ????  czy rodzinie nie były potrzebne pieniądze na dojazdy do chorego itp ???  jeżleli  do komornik wpływają co misiąc pieniądze na spłatę kredytu to dlaczego konto było zablokowane i puste czy to jest zgodne z prawem ???   czytam te wasze komentarze jakoś nikt nie wspomni że  ten człowiek po takich przejściach nie ma na życie,  na leczenie   !!!! mimo że komornik co niesiąc otrzymuje pieniądze .I  nie sądze że ten temat powinien być zakończony !!  komu tak bardzo zależy zeby temat zakończyć może ten ktos poczuwa się do winy . Czytam pieniądze spłata itd oczywiście trzeba oddać , tylko szkoda  że zapomina się o ludziach chorych , starszych WSTYD !!!

~@@ (2014-02-27 19:18)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dobra zakończmy temat bo nie ma sensu go ciągnąć.

~znajoma (2014-02-27 19:02)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ludzie tu nikt nie ucieka od odpowiedzialności oddania pieniążków chodzi o to ,że komornik nie ma prawa zabrać wszystkich pieniędzy . Zabiera dużą część emerytury , ale dlaczego wszystko . Wyobraźcie  sobie ,że zabierze wam wszystkie pieniążki , które macie . Przecież on to spłaca więc pytam dlaczego ? Jak sie ma czuć taki człowiek.

~hmm (2014-02-27 18:23)
Ocena: 0 + | - Cytuj

No tak każdy płaci kiedy musi.Skoro komornik zajął się sprawą to musiał być dług .Skoro sprawa do niego trafiła to wcześniej musiała być sprawa sądowa o sciągnięcie długów.To wszystko trwa miesiące do tego czasu napewno można było długi uregulować polubownie unikając kosztów sądowych i komorniczych.Trzeba być ostrożnym z braniem kredytów bo zawsze pózniej je trzeba spłacać i to z odsetkami.

~Paulina Krupińska (2014-02-27 16:50)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dla zainteresowanych- co miesiąc MSWiA (pan Ryszard pracował jako policjant i stamtąd pobiera emeryturę) przelewa na konto komornika pieniądze, więc nie ma mowy o tym, żeby "migał się" (tak jak Państwo tu piszecie) od płacenia. Nie to zatem było powodem zajęcia konta. Nie udało nam się jednak ustalić co było. Komornik powiedział tylko tyle, że wierzyciel może zarządać zajęcia wszystkiego (konta, pensji, ruchomości), a o to czy jest to zgodne z prawem powinny zadbać instytucje, takie jak na przykład bank czy MSWiA. Szczegółów nie chciał zdradzać, gdyż jak powiedział nie może rozmawiać z nami na temat konkretnej osoby.

~do ja4 (2014-02-27 14:08)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie żartuj ze Sprawą dla Reportera .To idzie prosto wyjaśnić tu na miejscu.Sprawa moim zdaniem dość prosta.Nie było woli do płacenia.Tłumaczenie zapomnieniem jest naiwne bo napewno były przypomnienia z banku.

~ja4 (2014-02-27 13:57)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A dlaczego nie podacie tego dalej wtedy cała prawda wyjdzie dlaczego nie płacono , co się działo , dlaczego zabrali wszystko ? czy tak wolno REDAKCJA  powinna moim zdaniem poinformować nie tylko  swóich czytelników ale i Polskę Pani JAWOROWICZ może by nam powiedziała po co ? na ci i dlaczego ???/

~@... (2014-02-27 12:40)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zapomnieć spłacać kredyt ?Banki wysyłają monity po jednym miesiącu od zaprzestania płacenia.Wiec można zapomnieć na miesiąc góra.Ten pan był chory zgoda ale jego żona raczej w tym samym czasie w szpitalu chyba nie leżała.Dostawała monity bankowe i gdyby chciała mogła zapłacić ratę .Z kwoty sciąganej wynika że kredyt nie był chyba mały.Jeśli ktoś dostaje ponaglenia do zapłaty pocztą i a ma stały dochód i mimo to nie płaci to dlaczego pózniej się ma pretensje do wszystkich tylko nie do siebie i swojej żony i jeszcze z tym się obnosi.Dziwne że przypadek ten dotyczy kogoś kto ma niezłą emeryturę z policjną a nie bezrobotnego który wziął kredyt i stracił pracę i srodki do życia.

~... (2014-02-27 11:27)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To juz nawet nie chodzi o to ze pieniądze były ściągane z konta , ale o to ze nagle zabrali wszystkie !!! Czy to w ogóle zgodne z prawem??????

~ja (2014-02-27 11:02)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zapomnieć ?? w takim stanie i po takich operacjach czy to dziwne że można zapomnieć NIE !! a czy ktoś zainteresował się dlaczego raty nie są spłacane , w jakim stanie jest człowiek który kredyt zaciągnął myślę że NIE !!  po co pytać sprawdzać  skoro prosty sposób zablokować , zabrać wszystko , a za co ma ten człowiek z chorą  żoną życ , czy ktoś zapytał  czy ma na kromkę chleba Panie komorniku ?? !!! jak można zastawić chorych ludzi bez środków do życia !!!!

~do litościwych (2014-02-27 11:02)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jeżeli ja pożyczyłbym pieniądze od was tu piszących komentarze od każdego po np.25 tyś zł.I miałbym kłopoty zdrowotne a wiedzielibyście że wasz dłużnik ma stabilną syruację finansową .Czekalibyscie np pół roku na spłatę wysyłalibyscie monity o zapłatę i nic.Dalibyscie sprawę do sądu i komornika czy też byscie się litowali mając swiadomość że dłużnik ma stały dochód a mimo wszystko nie płaci?I jak długo byście czekali z tą decyzją ?

~antoni6789 (2014-02-27 10:38)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Smutna historia , mam nadzieję ze wszystko dobrze sie skończy , powodzenia

~.... (2014-02-27 10:24)
Ocena: 0 + | - Cytuj

ludzie.... cztery operacje na głowe!

Dodaj komentarz
Strony: 1 2
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog