29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2014-01-22 18:21:46 Felietony

Zachęcamy do lektury gorzkich przemyśleń naszego Czytelnika. Czy Waszym zdaniem życie w Raciborzu jest aż tak beznadziejne?

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (124): Czytelnicy piszą: w Raciborzu żyje się coraz gorzej Strony: 1 2 3 4 5Dodaj komentarz
student1963 (2014-03-17 13:45)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Żyje się coraz gorzej, bo ludzie narzekają zamiast probować coś zmienić. Nie chce się nikomu inwestować w to miasto - ani pieniędzy, ani energii ANI POLITYKÓW Z WYSKOKIEJ PÓŁKI

student1963 (2014-03-11 18:33)
Ocena: 0 + | - Cytuj

nie jesteśmy frustratami
nikt tu niepisze li tylko dla samego pisania -narzekannia
ale te tanie mizerne graniturki poltycznego
bez żadnego zaplecza to taki zascianek a gdzie im do dobrej gospodarki

~wiem (2014-03-11 08:59)
Ocena: 1 + | - Cytuj

Żyje się coraz gorzej, bo ludzie narzekają zamiast probować coś zmienić. Nie chce się nikomu inwestować w to miasto - ani pieniędzy, ani energii.

student1963 (2014-03-10 20:38)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dworcowa wizytówka władzy- CZYLI KOLEJ NA RACIBÓRZ, ALE Z KIM?
Podobno NASI PANOWIE, wyrażając wole przejęcia obiektów dworca PKP stwierdzili, iż miasto robi to ze wstydu. Takie działania i myślenie zasługują na pewno na uznanie, gdyby nie fakt , że wszystko zaczynamy robić od tzw. du…rugiej strony. Miasto chce, ale nie może , bo nie ma za co wdrażać swoich pomysłów modernizacyjnych i poprawiających funkcjonalność tych obiektów. Może pomysły i są, ale czy nie jest ich czasem za dużo, a ich jakość pod względem menadżerskimi ekonomicznym jest raczej mizerna. Jak to się przełoży na głosy wyborcze trudno powiedzieć, ale jak czytamy w raciborskiej prasie: „…Ci, którzy chcą iść na wybory, podkreślają, że chodzą od lat i obserwują, co dzieje się w mieście, a choć są niedociągnięcia, widocznych jest też wiele pozytywnych zmian. Czy raciborzanie są zadowoleni z raciborskich władz? – Powiem szczerze, że mi odpowiada, to co robi obecna władza – mówi młody Rafał Wójcik. – Bardzo podoba mi się, że powstaje aquapark – dodaje. Robią, co mogą i na co ich stać – mówi pan Feliks Majer – Na wybory się na pewno wybiorę. Mówią różnie, ale prezydent Lenk robi drogi rowerowe, buduje aquapark, będzie remont Mariańskiej, widać, na co idą pieniądze. – Prezydent zajmuje się inwestycjami strategicznymi dla miasta…”.
NO WIĘKSZEJ BZDURY NIE SLYSZAŁEM

~stu (2014-02-26 19:03)
Ocena: 1 + | - Cytuj

Plotkara: Czego nie udało się Panu zrealizować w mijającej kadencji? Jak Pan myśli co było tego powodem?

Przydupas: To jest pytanie, na które  nie wolno mi głośno odpowiadać, głównie dlatego że nie ma  jeszcze strategii leonidasa. A poza tym zawsze można zwalić jak coś nie idzie , że tak komórka jest niewłaściwie zarządzana, chociaż zawsze może być lepiej zarządzany, gdy na czele stoi nasz prezes  klubu. Natomiast to jest jakby koniecznooość, przecież nie oddamy jak janukowycz  swej władzy. Niezwykle ważne jest to aby się utrzymać To jest niezwykle istotne.

Plotkara: Czy zamierza Pan ponownie kandydować do rady leonidasa

Przydupas: Tak

student1963 (2014-02-25 19:20)
Ocena: 0 + | - Cytuj

JAK TYLE PŁACA ZA MARNA ROBOTE
TO NIC TYLKO KANDYDOWAC
12 000zł pensji dla LEONIDASA A NAMIESTNIKOWEGO pensja 34 000zł przyznana przez radę nadzorcza nowoczesnej
HMMMMMMMMMMMMMMMMM

student1963 (2014-02-24 20:25)
Ocena: 0 + | - Cytuj

NOWA JAKOŚĆ – CREDO  KOMENTATORA

To łatwe przecież takie pisanie bez podpisywania, ale mam ten komfort, że nie reprezentuję żadnej partii ani komitetu. Moim skromnym celem jest chcę przekazać opinie ludzi z ulicy, barów sklepów, poczekalni wszelakiego typu, usłyszanych i przekazanych przez ludzi tego miasta, a kogoś z zewnątrz. Ja jestem w jednym z nich tylko.  NOWĄ JAKOŚĆ -może tego właśnie szukamy i oczekujemy. Na szczęście wszyscy ci moi ludzie udzielający „wywiadu” poza kamerami i gazetami utwierdzają mnie w tym , że i ja tez mam racje.  Nasze spostrzeżenia i  opinie są podobne-może zbyt amatorskie i nie nadające się na profesjonalna publicystykę, ale za to szczere. Nie mamy jednak jak nasi leonidasi utartych schematów i patrzenia na otaczająca nas  rzeczywistość przez pryzmat posiadanych stanowisk urzędniczych czy władzy. Nie obchodzi nas żadna poprawności polityczna ani program wyborczy. Chcemy kolorowego miasta, małych sklepów, rzemiosła rodzimego na wysokim poziomie, polskich produktów i polskich supermarketów. Nie ma wśród nas obawy, że wypadniemy nagle z obiegu, ale nas nie wybiorą w następnej kadencji, nie jesteśmy tez jak niektórzy naczelnicy w UM, bojący się swojego pana Leonidasa ( co ono powie na to i owo…… albo musze robić tak jak on mi karzę albo lepiej nic nowego nie wymyślać, bo to morze się nie podobać, itd.). Nie musimy być wierni i mierni jednocześnie.
- patrz NOWA JAKOŚC CREDO KOMENTATORA

student1963 (2014-02-24 20:23)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zmieniamy mundurki czy zmieniamy władzę?
Wszyscy znamy stare powiedzenie „ nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło”- i może mówi prawdę. Jeżeli nasi leoniadasi robią błędy w swej działalności polityczne, to może się czegoś nauczą. W pierwszej kadencji, a niektórzy w kolejnej,  były wielkie ambicje i zapowiedzi, co zrobimy i co zbudujemy, co poprawimy i zmienimy najlepsze. W drugiej zaś kto wyciągnął wnioski, ze nie co za wiele obiecywać, bo i tak wybiorą. Po co  tracić tyle kasy na wyborcze ulotki. Niemniej powtórzył obietnicę, że zrobi czego do tej pory nie zrobił. Mija druga albo kolejna kadencja, a tu wyborcy nie narzekają. Tylko w sklepie lub w barze przy regionalnym kuflu ktoś wlewa żale
-----cd poniżej

student1963 (2014-02-24 17:36)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Może jednak ktoś wyciągnie wnioski i poprawi swoje wyborcze banery. Tylko czy możemy jeszcze w nie wierzyć i wierzyć im naszym leonidasom. Tracimy powoli ducha obywatelskiej wiary i twórczości. My nie robimy nic bo nie możemy albo nam się nie chce, w końcu narzekać łatwo, zrobić gorzej. Mimo wszystko nie przestajemy szukać dochodów, płacimy podatki, nie unikamy płacenia należności, które leonidy podnoszą systematyczne co roku, wywiązujemy się z wszelkich opłat z nadzieją, że nasz narybek na tej ziemi znajdzie swój kąt. Tymczasem mam wrażenie, że  nasze pieniądze są marnotrawione. Dajemy im pieniądze,, ale nie widzimy efektów ich dobrego wykorzystania. Absurdalnie są wydawane na rzeczy, które nie przynoszą naszemu miastu ani korzyści ani rozwoju. Obywatel narzeka, ale nic nie może więcej , wiec nie zaszkodzi. Niech żyje zatem obłuda i pozoracja służby. Kolejne pomysły stają się źródłem dziwnych a czasem nawet głupich komentarzy, ale jaki pomysł taka krytyka. Przykładowa galeria „Dworzec” przypominam nam co roku, że oni chcą coś zrobić tylko nie wiedza jak, z kim i za co. Lokale dworcowe pozamykane i puste jak inne obrazy w naszym mieście, puste miejsca po sklepach spożywczych, kosmetycznych monopolowych. Dobrze, że fryzjerów mamy więcej, bo Leonidas musiałby się zapisać do kolejki oczekujących, no i oczywiście taki Leonidas straszyłby swojego wyborcę swoim nie tylko politycznym lenistwem.

student1963 (2014-02-24 17:35)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Naszemu miastu potrzeba „kolorów” rynku, rynku pracy i agresywnej gospodarki. wart przytoczenia ruch społeczny Nasze Miasto ( http://nam-raciborz.pl), który realizuje projekt „Ożywiamy Racibórz”. Oby zdążyli, bo powściągliwość Leonidasów pozwoli nam co prawda spokojnie odejść na Jeruzalem , młodzi mieszkańcy tego iata będą przybywać tłumie tutaj ale tylko po to ,aby na ruinach miasta zapalić znicz pamięci a tym piastowskim mieście. Tak czasem żałuję, że na łamach naszych przyklaskowych gazet czy na antenie jedynie słusznej telewizji leonidasa, nie możemy być świadkami gorących sporów i mocnych konkretnych deklaracji,
  a przede wszystkich uchwał jak to jest w ukraińskim parlamencie. Nie rozijamy jedynie naszego zaplecza kulturalnego i sportowego, emeryci i tak nie muszą tyle szaleć , bo i nie mają za co. Róbmy trochę więcej konkretów . Budujmy dobre drogi do głównych szlaków transgranicznych a nie drogi do piekielnego ubóstwa. Te działania określiłbym  jako pasywne działanie, zmianą mundurków bez marzeń,  bezideowy zlepek pomysłów pozbawiony strategii gospodarczej. Wobec tego nawet nie ma co sprawdzać i dowiadywać się w jaki sposób Leonidas znalazł się w komitecie Regionalnej Polityki Miejskiej Województwa Śląski. Okazuje się, że to nie wybitne kompetencje, zdecydowały o powołaniu do „Komitetu”, a wystarczy  tzw. „zasiadanie” (jak za starych, dobrych lat).  Może się nasze towarzystwo Leonidasów trochę się zasiedziało?

student1963 (2014-02-22 17:06)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Czekamy Na Czyny Konkretne A Nie Na Nowe Mundurki

student1963 (2014-02-22 16:52)
Ocena: 0 + | - Cytuj

uwierzmy w siebie powiedzmy jasno
chcemy czynów panie el..........

student1963 (2014-02-14 19:26)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Pieniądze ze schetynówek nie dla Raciborza
KOLEJNY SUKCES SPORTOWYYYYYYY
Remont ulicy Mariańskiej w Raciborzu stanął pod znakiem zapytania. Podobnie jest z drogami w powiecie raciborskim.
WSZYSTO STOI JAK NASI PANOWIE -RADA LEONIDASA TEZS STOI PO KASE ZA POSIEDZENIA

Projekty z Raciborza i powiatu raciborskiego zajęły odległe miejsca -JAK CAŁY NASZE MIASTO JJEST JUZ NA ODLEGŁYM MIEJSCU PRZED WOJNA TAKIE MIEJSCA TO BYŁ PRZYSIÓLEK KILKA DOMÓW W POLU

student1963 (2014-02-12 17:41)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Plagiat intelektualny!-DOBRA WYPOWIEDŹ
Niedostatki, a raczej brak polityki promocji gospodarczej miasta, a w
tym promocji poza Raciborzem terenów pod zabudowę jednorodzinną m.in. w
Markowicach, w Ocicach i Miedoni co najmniej dwukrotnie podczas
podsumowania projektu budżetu w ostatnich latach wytykał rządzącym w
imieniu opozycji radny Robert Myśliwy. Dzisiaj słyszymy, że wymyślił to
Mandrysz z Lepczyńskim. Tak samo było z budżetem obywatelskim czy strefa
ekonomiczną. Koalicja najpierw kpi z pomysłów opozycji, potem podaje je
jako własne a następnie mamy do czynienia z propaganda sukcesu. A w tym
wszystkim pomagają im lokalne "mendia".

student1963 (2014-02-12 17:38)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Pozostaje
nam jedynie zaapelować do leonidasa, aby wywiązał się z
danego słowa. Myślę, że  chęci mu nie brakuje, pracy pewnie
też się nie boi. Działanie uniemożliwia mu niestety brak
samodzielności. pozostaje pod wpływem ........ no nie wiem rady, jest świadom, że tylko w koalicji rządząc z W..... będzie mógł
powtórzyć sukces wyborczy. Prawdopodobnie liczy na to, że wyborcy
szybko mu te wpadki zapomną. A może wyborcy drugi raz
nie dadzą wiary w takie ogólne ble ble -może postawimy na gospodarkę jak inne miasta-Co?

student1963 (2014-02-12 17:28)
Ocena: 0 + | - Cytuj

czy jest az tak beznadziejnie mysle ze nie ale jesli postawimy na gospodarke a nie konsumcje bedziemy sie rozwijac

student1963 (2014-02-12 11:46)
Ocena: 0 + | - Cytuj

czekaja nas trudne wybory ale moze trafi nam sie taki np. pan fudali ktory ruszy to miasto gospodarczo do przodu bo inczej zostaniemy przysiółkiem innych miast

student1963 (2014-02-12 11:42)
Ocena: 0 + | - Cytuj

tak tak tu................. łatwo obrażać ty tu.................

~do student1963 (2014-02-12 11:19)
Ocena: -1 + | - Cytuj

student1963 to jakis nawiedzony miejscowy tuman...Idz sie leczyc!!!

~żyd polski (2014-02-12 10:44)
Ocena: 1 + | - Cytuj

Jak powiedział Jacek Fedorowicz, w prześmiewczym filmie ,,Nie ma róży bez ognia,, Najgorsze jest to ,że Ci osobnicy działają .....zgodnie z obowiazujkącym prawem! Przyznanie przez koalicję wojnarowską 12 000zł pensji dla prezydenta Lenka A Jego samego pensja 34 000zł przyznana przez radę nadzorcza nowoczesnej To tragedia raciborzan i w gruncie rzeczy całego naszego KRAJU! TACY PARWENIUSZE Są OBECNIE PRZY WłADZY!

~żenada (2014-02-12 08:36)
Ocena: 1 + | - Cytuj

Miasto stało się istnym eldorado dla wybrańców,pozostali wegetują :(

~przykry widok po przebudo (2014-02-10 20:32)
Ocena: 1 + | - Cytuj

Bardzo ladnie to wyglądało .Tafla wody .Teraz będzie zamiast wody bruk aż po horyzont .Bardzo przxkre że na takie oszpecenie tego miejsca wydano  2.4 miliona zł podobno .Bardzo przykre .Tam nie da się odpocząć teraz.Wcześniej fontanna na cala długość skweru dawała siedzącym na ławkach ispokój  teraz w tym miejscu może przebywać multum ludzi czyli chaos zamiast spokoju dla odpoczywających  na ławkach .

~lenk niszczy nasze miasto (2014-02-10 17:33)
Ocena: 1 + | - Cytuj

Było tak ! A jak jest wszyscy widzą - b e t o n!upload/small_12ScreenShot081.jpg

student1963 (2014-02-10 15:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dostatki i niedostatki czyli  Racibórz miasto mojej przyszłości
Według międzynarodowych danych polski przemysł tworzy 25 procent gospodarki i jest to więcej niż 18,5 procent średniej unijnej- jak podaje Rzeczpospolita. Tymczasem te 25 procent dochodu naszego miasta dają chyba sieci dyskontowe, dzierżawy i wynajem pomieszczeń, opłaty za czynsze i inne takie drobiazgi. Wielkie sieci co prawda promują i sprzedają polskie produkty, dając zatrudnienie grupie pracowników za mizerne 1600 złotych. Moje wielkie obawy wzbudza fakt, iż coraz mniej u nas zakładów pracy, punktów rzemieślniczych – w ogóle z rozmowy z emerytowanym rzemieślnikiem wynika, że nasze obecne władze zarówno te centralne jak i te w regionie, nie tylko nie pomagają, wręcz  niszczą duch przedsiębiorczości. Nie mówiąc już o tym, że coraz mniej tych małych sklepików i punktów osiedlowych, dbających o wymagania swojej specyficznej klienteli- duży market tego nigdy nie uchwyci, wymagań i potrzeb na wybrane produkty. W całym kraju zniknie około 8 tysięcy małych sklepów, ale przecież o to chyba chodzi – duży czynsz za lokal, mozolne przetargi.

student1963 (2014-02-10 15:13)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Tak działa myśl ekonomiczna w naszym mieście. To jest pomysł na ożywienie naszego miejskiego rynku. W samym centrum miasta, przechodząc głównymi ulicami, co 100 metrów mamy Biedronkę, Żabkę, Tesco, Lidl, w których zakupy będą robić nasi wielcy przybysze, bogaci biznesmeni z Rybnika, Gliwic. Oni w naszym mieście będą tylko mieszkać i kupować – to rzeczywiście wspaniały pomysł na nasza małą ekonomie, a ten sposób na pewno niedługo osiągniemy 50 procentowy wzrost gospodarki krajowej albo 14 procentowe bezrobocie? A zatem po co nam tak duża ilość supermarketów i hipermarketów – w grupie zawsze łatwiej i lepiej konkurować, a małe sklepiki nie maja szans w walce o bogatych  i niejednokrotnie rozkapryszonych klientów. Właściciele małych sklepików nie liczą na jakiekolwiek wsparcie naszych leonidasów.

Dodaj komentarz
Strony: 1 2 3 4 5
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog