29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2005-10-10 00:00:00 Relacje

Całkowicie amatorskie, całkowicie spontaniczne, całkowicie improwizowane... a jednocześnie perfekcyjne - taki jest teatr Grażki.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (84): "Art Atak" to finał "Wakacji ze Sztuką" Strony: 1 2 3 4Dodaj komentarz
~A-F (2005-10-23 20:25)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Tak wyglada na rynku naszych kin ( Cinema City ma w samej Warszawie aż 6 multiplexów). z dyskotekami to moze być inaczej niż z kinami ( młodzi idą się wyszaleć tam gdzie jest głośno, muza na topie i dobry bufet a z tym dobrze sobie dają radę nawet małe dyskoteki)

~AP (2005-10-23 20:16)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zaskoczyłeś mnie tą ilośćią. Szczerze mówiąc wiedziałem tylko o sieciach: Cinema City i Multikino, a i tych nie sądziłem, że jest tak dużo. Te molochy wykończą mniejsze i to nie tylko w tej dziedzinie. Ostatnio słyszałem, że JM chce uruchomić sieć "supermarketowych" aptek z bardzo niskimi cenami co spowoduje przerzedzenie tradycyjnych. Także hipermarkety i dyskonty będą powodowały zmniejszanie się ilości sklepów spożywczych. Ciekawy jestem czy centra rozrwyki spowodują plajtę wielu dyskotek?

~A-F (2005-10-23 15:34)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Sam z ciekawości policzyłem polskie multiplexy, które już funkcjonują ( tych w budowie nie liczę)i wygląda to następująco(wg danych na stronach internetowych) Multikino(8), CinemaCity(16), Helios(7), Kinoplex(5), SilverScreen(5). Czyli razem 41.

~A-F (2005-10-23 13:55)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Multiplexów w Polsce juz jest dość sporo i dochodzi do takich przerostów jak właśnie w Warszawie czy Krakowie (np w Krakowie są 4 multiplexy - 3 Cinema City i 1 Multikino) a w Polsce jest już ponad 40 multiplexów.Popatrzcie sobie na strony internetowe polskich multiplexów a bedzie wiadomo ile ich jest ( Multikino, Cinema City, Helios, Kinoplex, Silver Screen itp)

~AP (2005-10-23 11:00)
Ocena: 0 + | - Cytuj

zrobi się z nich placówki z kinem ambitnym ale nie wiem ilu w Raciborzu byłoby chętnych na tego typu repertuar. Co do ROW i dwóch multikin, jestem zaskoczony że w Rybniku powstają aż dwa. Dość powiedzieć, że multikin w Polsce jest na razie mało ok. 12-14 w tym w samej Warszawie z 4. Myślę, że na wyobraźnię inwestorów działa zarówno fakt, że mieszkańcy Rybnika mają wysokie dochody jak i to, że w ROW mieszka z pół miliona ludzi a to dość ważny argument.

~AP (2005-10-23 10:56)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie wiedziałem, że w Opolu jest multipleks. Kiedyś na takim placu widziałem jak coś powstaje ale jak kilka lat później tam jechałem to stał dalej tylko szkielet. Multikina wykańczają zwykłe kina pewną podstawową wyższością - są dużo bardziej nowoczesne i niestety ale mają wszystkie premiery. Ja byłem na Królestwie Niebieskim w m-kinie chyba z 2 miesiące temu, a to dopiero teraz wchodzi na ekrany zwykłych kin... Nic na to nie poradzimy, po prostu tradycyjne kina nie mają szans chyba

~A-F (2005-10-22 19:57)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dodam jeszcze, że jak w Opolu otwarto multiplex (chyba 6 salowy) to w połowie województwa padły kina a tu przypomnę, że w Rybniku powstają 2 multiplexy po 8 sal każdy!!!Jeden bardziej w centrum miasta a drugi na wylocie z Rybnika do Raciborza (ul. Raciborska). Z całą pewnością te 2 będą się między sobą wykańczały ale szybciej padną kina jedno salowe w promieniu 30 km ( i to że padnie któryś z rybnickich multiplexów nie będzie już żadną pociechą)

~AP do Brutusa (2005-10-22 16:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Założyłbym się gdybyś podał mi datę 31.12.06 ale w październiku to jeszcze nie wiem czy będą otwarte M-kina w rybolu. Obydwaj inwestorzy podają chyba IV kw. 05. Czemu tak sądzę? Bywałem kiedyś często w Bielsku. Tam były aż 3 kina. Kiedy otwarto Sferę padły nie tylko te 3 w BB ale także w okolicznych miejscowościach oddalonych od Bielska o 20-30 km. Z Raciborza do Rybnika autem jedzie się 25 minut...

~Brutus (2005-10-21 23:26)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A-F: co do praktyki UM... to ona akurat w stosunku do budżetu działa na korzyść wszystkiego (vide: sport), ale nie kultury !!! A nawet jeśli to praktyka wspiera kulture pt. Borowik Stanisław + TMZR (zresztą - wg. mnie - dobrze, że są i niech robią swoje, bo to też potrzebne - tylko na równych prawach z resztą swiata). Może znasz inną praktykę? Do AP: założę się z Tobą o powiedzmy 1000 zł, że 22.10.06 w Raciborzu będą dalej działać 2 kina - wchodzisz w zakład? Bez przesady Panowie... 

~AP (2005-10-21 10:40)
Ocena: 0 + | - Cytuj

W jednym A-F ma rację: za ok. rok nie będzie już kina w Raciborzu bo się nie utrzymaj po otwarciu multikin w rybolu. Mój kuzyn chodzi do PWSZ w Raciborzu i uczelnię bardzo sobie chwali ale... żeby trochę pożyć studenckim życiem po zajęciach przynajmniej 1-2 razy w tygodniu pakują się do auta i jadą do Rybnika gdzie impreza goni imprezę, a pubów i klubów jest kilkanaście... W Raciborzu brak cyklicznych, corocznych imprez i brak poważnych sponsorów żeby takie imprezy organizować i koło się zamyka.

~A-F (2005-10-21 10:27)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Tomaszu musisz koniecznie osłonić matrycę bo pewnie jeszcze nie raz się uśmiejesz:)) Brutusie nie czepiam się edukacji ale przypominam Ci coś za co Ty mnie łaskawie krytykujesz:)) A oprócz tego co jest napisane w teorii( na stronie www.raciborz.bip.pl) musisz jeszcze wziąść pod uwagę praktykę jaką się u nas stosuje w mieście ( a ta trochę koryguje teorię). A tak z innej beczki:"dobra kończę już na dobre" - widzisz Brutusie co innego teoria a co innego praktyka ;))

~Tomasz (2005-10-21 09:07)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Buhaha... Jak zobaczyłem kłócących się Brutusa i A-F między sobą który więcej robi, to omal matrycy sobie nie zaplułem ;-)))))))) Sorki za dygresję... ;-)

~Brutus (2005-10-21 07:44)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A-F - coś Ty się tak tej edukacji uczepił? Czy ja tu kogoś pouczam? Co do orientacji - Broń Panie Boże, ale wcale nie musisz więdzieć więcej. Zresztą - budżet może poznać każdy na stronie www.raciborz.bip.pl - nie ma co byc specjalnie poinformowanym. Jeśli na kulturę idzie 11 razy mniej niż na sport, a jednoczeście bezpośrednio z budżetu (poza konkursem) idą "dofinansowania" dla konkretnych osób i organizacji ... to sobie odpowiedz kto tu rządzi kasą i co może jednoosobowa komórka kulturalna...

~mf (2005-10-20 22:32)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Panowie i Panie, prawda obiektywna jest taka, że Racibórz jest w oczach rozdających kasę "miastem sportu". Pieniądze jakie przeznacza się na sport są 10-krotnie wyższe niż na kulturę. Wyadaje mi się, że to ewenement w skali całego kraju...

~A-F (2005-10-20 21:19)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Idąc Twoim tokiem rozumowania muszę Ci powiedzieć, że też nie zmienisz systemu edukacji i tego co mogą nauczyć Ciebie bądź innych nauczyciele. A jadnak zająłeś się komentarzami. A co do kasy na kulturę ( to broń Panie Boże ale wydaje mi się, że mam większą wiedzę od Ciebie). A gdzie ja w jakikolwiek sposób dałem odczuć, ze jestem jedyną osobą z pomysłami?. Wybacz ale nie bedę komentował to co o mnie myślicie, gdyż daremną jest polemika z fantazją. Pozdrawiam

~Brutus (2005-10-20 21:02)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dobra, kończę już na dobre. Po prostu A-F - wykonczył mnie tekst, w którym mówisz, ze wypowiadając się tutaj (sorki, ale ogólnie to jest najczęściej krytykowanie i narzekanie) - robisz właśnie konkrety. Naprawdę nie jesteś ostatnim który ma tu pomysły, za to realnie robisz naprawdę niewiele. I OK, nie jesteś od tego, ale nie mow że działasz przez komentowanie. A co do kasy - poczytaj budżet to skumasz czy kasę ma UM czy Rada. Zobaczysz jakie są realne możliwości komórki o jakiej mówisz...

~mf (2005-10-20 15:25)
Ocena: 0 + | - Cytuj

a skoro już się wypowiadam, to porusze również temat główny. Otóz, dla mnei ten artykuł jest napompowany. Co do samego stowarzyszenia, cieszę się, że są jeszcze młodzi ludzie przeawiający formy aktywności kulturalnej, robiący bardzo fajne akcje. Znam tych ludzi i uważam, że ten artykuł przedstawił ich w złym świetle, a szkoda...

~mf (2005-10-20 15:20)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Tolek, tak się składa, że Brutus jest tu jednym z nielicznych użytkowników, którzy umieją dyskutować.  Tylko czasem juz sił brak... Osobiście nie chciałem brać udziału w tym wątku, ale Tolek zmobilizowałeś mnie. Dziękuję :)

~tolek (2005-10-20 06:06)
Ocena: 0 + | - Cytuj

to zastanawiające skąd nagle się taki brutus pojawia. jak komuśbrak argumentów to zaczyna od inwektyw. Taki niestety poziom reprezentuje więcej raciborskich komentatorów. Brutusie, jak nie masz o czym pisać, to pisz. nie dość że psujesz sobie wzrok to jeszcze z tego nic nie rozumiesz. a jak już musisz( czytając twoje komentarze zadaję swoim oczom torturę i gwałcę moje naturalne wyczucie języka polskiego)pisać, to pisz NA TEMAT. Nie wyzywaj - TYLKO DYSKUTUJ!! To trudna sztuka, może dasz rade...

~A-F (2005-10-19 22:38)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A jak pieprzy połamana wrona?. Oczywiście, że nie znam realiów bo jestem z Marsa i nawet nie wiem gdzie jest Racibórz!.Poczekamy jeszcze trochę a za jakiś czas Raciborzanie będą filmy ogladać w Rybniku tylko czy ktos sobie przypomni sobie moje słowa, które teraz wypowiadam?.Widzę, że starasz się na mnie odgryźć swoje "niepowodzenia" w temacie dnia nauczyciela gdzie Cię odpowiednio określono!. Ja jeśli coś krytykuję to przedstawiam swój pomysł na dany problem(wielu internautów już na to nie stać)

~Brutus (2005-10-19 22:08)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A-F - dzięki za super propozycje, ale wiesz co: piepszysz jak połamana wrona. I jeszcze nie znasz realiów. Normalnie - znalazła się kopalnia pomysłów i rad dla UM. Normalnie... jesteś nieoceniony. Dzięki twoim przemowom kultura w tym mieście wkrócte zmartwychwstanie. Gdyby nie twoje komentarze już by kina pozamykali...

~Buc (2005-10-19 19:22)
Ocena: 0 + | - Cytuj

wystpienie Ryszarda F. jest w restauracji już znane w całym Raciborzu!! A na barze w raciborskiej jestr napisane wyraźnie:"osobom nietrzeźwym i młodzieży alkoholu nie sprzedajemy". O jeden za dużo...

~A-F (2005-10-19 11:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

... gdzie to się wydziera i skandalicznie zachowuje na oczach wielu świadków tak, że inni korzystający z restauracji muszą publicznie go upominać by hamował swój język i zamiary bo robi oborę. dobrze wiem gdzie się rodzą takie hasełka jak "g... przyklejone do statku" czy "sekretarz POP".  Qkizie więcej chleba i wina a będziesz raz dwa w rynsztoku!

~A-F (2005-10-19 11:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wysiliłeś się jak szczypior na wiosnę z tą "złotą myslą" szary wyjadaczu kultury!.A co Ty myślisz, że ja mam forsę, kostiumy, aktorów, rekwizyty? To wszystko może zorganizowac miasto a zwłaszcza osoby, które biorą wypłatę za krzewienie kultury a ja mogę tylko proponować ( wcale nie każę  robić tego miastu ani Tobie). Może ten spektakl "chleb i wino" tak cię "uwrażliwił" na propozycje innych związane z kulturą. Brawo! może zaczniesz chodzić na przedstawienia samego Ryszarda F. np. do Raciborskiej

~Qkiz (2005-10-19 10:47)
Ocena: 0 + | - Cytuj

No właśnie tego się spodziewałem. AntyF., ty to jesteś jak to przysłowiowe g.... co to przyklejone do statku krzyczy "płynę". Nie chce mi się z tobę gadać sekretarzu POP.

Dodaj komentarz
Strony: 1 2 3 4
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog