29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2013-06-13 14:34:55 Wiadomości

Śląskość, szacunek dla historii i stosunek do literatury  – to główne tematy, poruszone podczas spotkania ze Szczepanem Twardochem – pisarzem, laureatem Paszportu Polityki za kontrowersyjną powieść  Morfina.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (18): Jestem Ślązakiem! – spotkanie autorskie ze Sz. Twardochem Strony: 1Dodaj komentarz
~science (2013-12-10 17:36)
Ocena: 0 + | - Cytuj

nie wiesz co napisac, jesteś bezradny, to napisałeś to co napisałeś biedaku ;) Chory to pewnie jesteś Ty - jesteś zbyt ograniczony, żeby odpisac coś z sensem? ;p

~:) (2013-12-10 10:48)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Żeby przynajmniej umiar zachować; to co miele science to plewy - to chory człowiek i do tego zwracający na siebie uwagę swoją głupotą !

~bosz... (2013-12-10 07:41)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ludzie, to było spotkanie lietarckie, a nie polityczne, więc spuście z tonu, Ślązacy i Polacy!

~science (2013-12-09 20:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A żeby bronic Kutza to musiałbym wiedziec za które słowa konkretnie ;p Bo w jego ogólnej krytyce orzeczenia się z nim zgadzam, w poglądach na sprawy śląskie jesteśmy blisko ale za inne sprawy bronił go nie będę bo sam nie mam poglądów lewicowych. Mogę jedynie powiedziec, że lubię jego filmy o Śląsku bo tylko te widziałem, a jest w nich fajnie ukazany fragment Śląska, którego już nie ma - ale tylko fragment bo nie są one obrazem całości regionalnych stosunków i można się nimi błędnie sugerowac, że ich bohaterzy są reprezentatywni za cały region ;)
A Twardocha bronię bo od dłuższego czasu lubię jego pisarstwo, poglądy wyrażane w felietonach, wywiadach itp ;)

~science (2013-12-09 20:42)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Komunikat do orzeczenia SN znam, chętnie zapoznam się z całym orzeczeniem. Póki co nie ma się tu o orzeczeniu co rozpisywac, bo inni napisali to i wypunktowali już zgrabniej: http://slonzoki.org/ czy w trochę innym tonie: www.dziennikzachodni.pl/artykul/1062470,dr-mysliwiec-o-narodowosci-slaskiej-narodowosc-narod-mniejszosc-etniczna,id,t.html
Co do nieszczęsnego Twardocha, to nie kojarzę, zeby dostawał jakieś państwowe odznaczenia i żeby sam trzymał z władzą ;) W przeciwieństwie do Przymanowskiego, który był z władzą oraz poniekąd władzą (marionetkowy poseł). Oczywiście nagrody mogą mylic, np Palikoty mogą sobie przyznawac nawzajem tysiace nagród a ich wartosc może byc niska. Nagrody Twardocha nie były jednak polityczne a dostawał je od różnych środowisk i raczej były to kręgi literackie / czytelnicze a chwaliła go również prawica z której się wywodzi ;) A taki paszport Polityki choc lewicowy ma jednak swoją markę i nie wiem czy można go tak łatwo deprecjonowac, choc sam nie czytam raczej tej gazety i nie pałam sympatią do lewicy. Jego twórczośc owszem, nie trafia do wszystkich, ale aktualna krytyka spotyka go za to co powiedział w złości często bez znajomosci przez krytykujących rzeczy, których pisał a tylko przez pryzmat ostatnich dni co jest irracjonalne ale pewnie pisane w takiej samej złosci w jakiej był Twardoch kiedy napisał co myślał ;)

~OWL (2013-12-09 19:01)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Skandal! Zabrać mu paszport polityki! A na poważnie, to to co piszesz science o wartości twórczości przez pryzmat nagradzania, to popatrz ile nagród miał dla przykładu (pierwszy z brzegu) taki Janusz Przymanowski czy inny pieszczoch władzy. Twardocha nagrody? Zobacz kto je przyznawał. Albo władze, albo liżące dupę władzy media. Pierd.ol się Polsko - te trzy słowa, obrażające 30 kilka milionów Polaków (odjąć kilknastu separatystycznych oszołomów) wystarczają, by "tworczość" tego pożal się boże literata w najlepszym przypadku olać. Na więcej niż wytarcie dupy nie zasługuje.

~poniższemu (2013-12-09 18:51)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Na stronie SN jest komunikat do orzeczenia wydanego w sprawie III SK 10/13. Przypominam ,że SN rozpoznawał skargę kasacyjną i skutkiem tego sprawa będzie ponownie rozpoznawana!!!.Poza tym tu nie chodzi o łamanie przepisów!..a z tego co pamiętam to twardoch był laureatem paszportu "polityki"( o innych nagrodach nie słyszałem,a lewacka nagroda jakoś mnie nie przekonuje)...a teraz poczekam jeszcze na Twą obronę niejakiego Kutza(choć ongis to Kuc),który też raczył zabrać glos w tej sprawie

~science (2013-12-09 17:41)
Ocena: 0 + | - Cytuj

póki co to pi.....isz tu Ty ;D To, że Sąd nie jest od uszczęścliwiania gawiedzi to żadna nowośc, ale poczytaj jeszcze raz co napisałem - wydanie takiego orzeczenia to naciąganie prawa, bo żadne przepisy nie zostały złamane a sąd nie ma prawa orzekac jaka grupa jest narodem ;) A Twardoch powiedział to co powiedział przed kilkoma dniami a nagradzany jest od wielu lat za to co pisze a nei za inne walory ;p A pełne uzasadnienie SN chyba się jeszcze nie pokazało - jest tylko notka informacyjna ;) Chyba, że masz link do całości to poczytam ;)

~do science (2013-12-09 16:56)
Ocena: 0 + | - Cytuj

POczytaj jeszcze raz co napisałeś i POmyśl,bo to nie boli....co to znaczy,że zareagował na działania tzw.Sądu?? Toż to SN się wypowiedział(Sąd Najwyższy gdybyś nie wiedział) i nie była to wypowiedź,ktora miała zadowolić gawiedź-POlecam  lekturę uzasadnienie stanowiska SN. O roli SN-u można poczytać w konstytucji..A argument,że Twardoch był nagradzany jest żaden-wielu noblistów literackich było nagradzaanych z POlitycznych  i nie tylko przyczyn(Fo,Jellinek itp) i co z tego! A Gorzelik,Twardoch i jeszcze niejaki Plura,któremu z kolei przeszkadzają "Pan Tadeusz","Trylogia" niech się p......ą.

~science (2013-12-09 16:48)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Chory to pewnie jesteś Ty, na ograniczenie umysłowe bo trudno CI zrozumiec postulaty RAŚ;) A sąd nie miał prawa tego odrzucac bo jest od badania tego, czy coś jest zgodne z prawem. A SONŚ działa zgodnie z prawem i sąd przyczepił się do wyimaginowanych zagrożeń, które mogą według niego nastąpic a więc dotyczą tego czego nie ma ;) A gdyby te zagrozenia wcielano w zycie to wtedy powinien zareagowac wskazując konkretny przykłąd łamania prawa przez SONŚ ;)

~:) (2013-12-09 10:38)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A cóż to mają do powiedzenia chorzy - zwolennicy Gorzelika w cyt; "ich postulaty dotyczą sfery jezyka, kultury, społeczeństwa."? To właśnie te bzdurne pomysły odrzucił Sąd ! ! !

~science (2013-12-08 09:23)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Swoją drogą, to Twardoch rzeczywiście powiedział jedno słowo za dużo, ale to w reakcji na na konkretne działania. Na działania tzw. Sądu, który okazał brak szacunku swoim obywatelom i szykauje ich ograniczając ich prawa obywatelskie. Jako, że takie działania Sądu prowadzą do złości i frustracji i różnych napięc, to później ludzie w przypływie emocji mówią różne rzeczy ;)
A Stowarzyszenie osób narodowosci slaskiej nie ma an sztandarach haseł o autonomii ale ich postulaty dotyczą sfery jezyka, kultury, społeczeństwa.
I jeszcze co do twórczości Twardocha, to akurat ona jest raczej wysoko ceniona - zobacz liczne nagordu mu przyznawane i uznanie w kręgach literackich ;) Więc to co Twardoch powiedział akurat teraz nie musi miec przełożenia na jego twórzosc ;) Zresztą w kręgach prawicy jego pisanie też przyjmowane jest sympatycznie, w końcu autor wywodzi się ze środowiska starej Frondy ;)

~sci (2013-12-08 08:57)
Ocena: 0 + | - Cytuj

ojejujueju, przecież to Polska Komoruskiego, Tuskaszenki, GazWybu, TVNU i żydokomuny więc o co ten ból dupy?

~Wypierdolmy twardocha (2013-12-07 23:16)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Krótki instruktaż:

Idziesz do najbliższej biblioteki

Mimo wstrętu wypożyczasz jak najwięcej książek tego typa

wypierdalasz je w najbliższym śmietniku (ryzykowne, bo ktoś może znaleźć i przeczytać)

Jak nie, to co miesiąc dzwonisz do biblioteki i mówisz, że przedłużasz na kolejny miesiąc. Tak można latami chronić przypadkowych czytelników przed lekturą tego ..ślizgu...

~pierdul się twardoch (2013-12-07 22:27)
Ocena: 0 + | - Cytuj

na początek

~APEL (2013-12-07 22:06)
Ocena: 0 + | - Cytuj

"P.ierdo.l się Polsko" był łaskaw Pan Pisarz wyrazić swój stosunek do kraju. Którego kochać nie ma musu choć w nim mieszka. To jego osobisty pogląd, niemniej jednak obraźliwy dla innych, zwłaszcza Polaków którzy w dupie mają jego i jemu podobnych separatystów, etnicznych ślązaków, rasiowców, jak zwał tak zwał, sąd wypowiedział się wyraźnie więc bez ogródek trzeba to nazwać - łamiących prawo mącicieli. Jeśli myślisz podobnie, tak samo jak w przypadku chwalącej stalina poetki jako patronki szkoły, pokaż panu twardohowi czy jak tam go zwał, co o tym myślisz. WPISZ W KOMENTARZU: PIE-RDOL_SIĘ_TWARDOCH

~wierszokleta (2013-06-17 21:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

I ja tam byłem,
na Twardocha patrzyłem,
pytanie zadałem,
dobrze, że się wybrałem,
czego nie pożałowałem ;)

~xxx (2013-06-14 09:32)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Fajny śląski synek!

Dodaj komentarz
Strony: 1
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog