29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2013-04-28 13:25:05 Wiadomości

Z udziałem przedstawicieli władz samorządowych oraz przełożonych Kościoła Zielonoświątkowego w niedzielne przedpołudnie odbyło się otwarcie nowo wybudowanej sali nabożeństw świątyni przy ul. Cecylii.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (12): Zielonoświątkowcy mają nową salę nabożeństw Strony: 1Dodaj komentarz
~Max (2013-05-02 07:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Heh, cóż za precyzja "do Max". Ciekawe skąd masz takie precyzyjne i pewne dane o liczebności, skoro w zasadzie wszystke analizy tego typu zastrzegają że to dane szacunkowe i w zależności od metod liczenia (a raczej szacowania) są mniejszy lub większym przybliżeniem. Tak, czy siak, biorąc pod uwagę przyrosty wiernych jednej a ubytki drugiej denomimacji to za naście lub nieco więcej lat nas katolików może być nieco mniej (zaznaczam, że to luźna spekulacja, żeby jakiś doskonały w liczbach nie nazwał mnie kłamcą lub nieumiejącym liczyć :)

~a temu (2013-05-01 09:08)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ruch pentakostalny (zielonoświatkowcy i charyzmatycy) to obecnie drugi nurt chrześcijaństwa na  świecie. Przyjmując twoją logikę, można twiedzić, że katolicyzm (w pełnym zakresie, a nie tylko obrządku rzymskiego) jest największą sektą chrzescijańską na świecie, poniewarz uformował się w efekcie Wielkiej Schizmy z XI wieku.
Jeśli rzeczywiście interesują Cię różnice, to z przykrością muszę Cię rozczarować. Tego nie uda się wyjaśnić w krótkim poście. Zachęcam Cię do lektury Biblii. Rozpocznij od Nowego Testamentu i spróbuj skonfrontować tam zawarte objawienie ze swoimi przekonaniami religijnymi. Nie koncentruj się tylko na sprawach etycznych, bo w każdym wyznaniu styl i jakość życia zależą od konkretnego człowieka (jeśli ktokolwiek powiedziałby ci, że w jego wyznaniu ludzie są lepsi od innychi, to masz do czynienia z bufonem i sekciarzem), ale skup się na kwestiach dogmatycznych. Jeśli będziesz chciał dowiedzieć się więcej, to zadzwoń do koncelarii lokalnej parafii Koscioła Zielonoświatkowego i umów się na rozmowę. Gwarantuję, że nie odejdziesz z kwitkiem.
P.S. - a czemu pisze się rozdzielnie :)

~aczemu (2013-05-01 07:20)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A czemu ten kościół nie jest straktowany jak sekta? No i czym się w praktyce różni od rzymskokatlickiego?

~do Max (2013-04-30 15:38)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dane na 2011 rok - łącznie zielonoświątkowców + odłamy charyzmatyczne to 584 milionów wyznawców. Kościół Rzymskokatolicki to 1 miliard 130 milionów wyznawców. Coś kiepsko u ciebie Max z matematyką albo z prawdą.

~Max (2013-04-30 13:30)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Co do nazwy, to podobnie jakby powiedzieć Kościół Katolików zamiast Katolicki. Nazwa Zielonoświątkowy, bierze się od pewnego wydarzenia a nie własności tego Kościoła. To nie jest zatem Kościół Zielonoświątkowców (czyj) ale Zielonoświątkowy (jaki). Kościół zarówno Katolicki jak i Zielonoświątkowy jest dla wszystkich szukających Boga. Ponadto taka jest jego nazwa własna, zarejestrowana i ujęta w ustawie konkordatowej :).
A Ad. Oli: trudno mówić o stowarzyszeniu Zielonoświątkowców skoro to zarejestrowany Kościół, stanowiący istotna część ogólnoświatowego ruchu zielonoświątkowego, który to jest jedną z największych an świecie grup wyznaniowych. W 2007 roku było ponad 600 milionów zielonoświątkowców na świecie, dzis znacznie więcej. Szacuje się, że do 2030 roku może ich być więcej niż katolików. Takie nieco duże stowarzyszenie :)

~Misio (2013-04-30 12:17)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Olu, wykazujesz się ignorancją, wypowiadając się w temacie, o który najwidoczniej niewiele wiesz.

~ola (2013-04-30 08:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A dla mnie to stowarzyszenie Zielonoświątkowców nie powinno być nazywane kościołem.

~zaq (2013-04-29 15:44)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Różnica jest taka, że chociaż potocznie można powiedzieć "kościół rzymskokatolików", to jednak piszę się Kościół Rzymskokatolicki. Tak samo Kościół Zielonoświątkowy.
Tyle w temacie, tym bardziej, że autor już poprawił wpis.

~Kilian (2013-04-29 13:20)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie znam się, ale tak na logikę wydaje mi się po prostu, że "kościół zielonoświątkowców" to potoczne określenie dla Kościoła Zielonoświątkowego;)

~do pastor Piotr (2013-04-29 13:04)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Panie Piotrze, proszę nie traktować mojego zapytania, jako atak. Jestem po prostu ciekaw: jaka jest formalna różnica między Kościołem Zielonoświątkowym a Zielonoświątkowców?

~pastor Piotr (2013-04-29 09:27)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Serdecznie dziękuję za wizytę, piękne zdjęcia oraz zgrabny artykuł. Jeśli mogę mieć jedną, mała prośbę to proszę używać nazwy Kościół Zielonoświatkowy (nie Zielonoświątkowców). Dziękuję za zrozumienie i zapraszam na organizowane przez nas wydarzenia.

~Piotrek (2013-04-29 04:23)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Veni, vidi, Deus vicit! Acta probant se ipsa. Dawno już tam nie byłem, a to co zobaczyłem, wprawiło mnie w zachwycenie. Wystrój sali, oświetlenie, akustyka, itp. robią wrażenie. Gratuluję efektów ogromnego wysiłku.

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog