29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Dyskusja (13): Mini-rondka. Raciborska specjalność Strony: 1Dodaj komentarz
student1963 (2014-04-26 14:58)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Z Ronadami I Źle I Dobrze Ale Najważniejsze Aby Były Tam Gdzie Sie Sprawdza
A To Nasze Wielkie Na Łakowej To Super?! Z Rafako Duzy Transport Jedzie Zawsze Pod Prad Bo Inaczej Nie Przejedzie

~hmm (2013-03-24 14:42)
Ocena: 1 + | - Cytuj

Tu nie ma się nad czym zastanawiać - jest, jak jest i w najbliższym czasie nic się nie zmieni, więc nie wiem po co te dyskusje. Ronda będą tam , gdzie były. Skrzyżowania zaostaną skrzyżowaniami. A to wszytsko dlatego, ze w tym grajdole każda zmiana jest krytykowana przez wiecznie niezadowolone towarzystwo ponizej.

~do z boku (2013-03-23 16:36)
Ocena: 1 + | - Cytuj

o tak, ale teraz tzreba się zastanowić co jest ważniejsze: zmniejszenie prędkości na skrzyżowaniach (wtedy ronda górą) czy zwiększenie płynnościu ruchu (wtedy skrzyżowania górą, choć może niekoniecznie...). Ja jestem jednak za rondami. Szczególnie, że nerka na głubczyckiej rozwiązała problem.

~z boku (2013-03-23 09:16)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ronda wymyślili Francuzi w zwiazku z tym, że na wiejskich drogach ginęło wielu rolników. Ronda miały za zadanie .....spowolnić ruch i to jest główny ich cel!  W  USA - najbardziej zmotoryzowanego kraju na świecie, takich skrzyżowań nie buduje się !  Na zwykłych skrzyżowaniach preferowany jest STOP !  W takim Rybniku mamy ....28 lub 29 rond, w razie ewakuacji, w zwiazku z jakimś kataklizmem, bez policjanta /ów/ na rondzie powstałby jeden wielki ,,korek,,!
Wystarczy popartzyć, co sie dzieje na rondzie Konstytucji , kiedy Rafako kończy pracę, korek na Opawskiej siega aż do ronda...,,.zawijasa,, Nadto ze wzgledu na ciasnotę , w niektórych miastach wprowadzono już ,,nowatorskie ,,rozwiazania dla ciezarówek i pociagów drogowych.....przejazd przez środek ronda jak w przypadku tramwajów!
Jeżeli , nie możemy obejśc sie bez rond , to powinny być o wielkich srednicach, a nie jakies karykatury, jak na Słowackiego czy Ogrodowej!

~do Sigma Racibórz (2013-03-22 13:48)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Uważam, że jest lepsze, niż żadne. A także, że skrzyżowania równorzędne przegrywają z rondami - na rondach widocznosc jest duzo lepsza, predkosc mniejsza, no i trudno je przeoczyc...

~Sigma Racibórz (2013-03-21 21:22)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do aj aj: Uważasz że obecne rozwiązanie jest dobre?
Ja jestem zwolennikiem skrzyżowań równorzędnych i choć  nie jestem inżynierem ruchu drogowego mam wrażenie że to by się lepiej sprawdziło. Warunek- ze względu na małą ilość takich skrzyżowań w Polsce musiałoby to być dobrze oznakowane, samo wyrwanie znaków i usunięcie wysepek spowodowałoby jeszcze większy haos.

~aj aj (2013-03-21 19:41)
Ocena: 0 + | - Cytuj

ach, krzykacze - ciągłą klrytyka. były skrzyzowania bez świateł-zle, byly ze swiatlami-zle, jest rondo-jeszcze gorzej. A jak Wy rozwiązalibyście ten problem, mardarińscy?

~Sigma Racibórz (2013-03-21 16:47)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Myślę że temat został wyczerpany, sytuacja przedstawiona, wniosek wyciągnięty, co jeszcze dodawać? Ronda są zbyt małe by po nich normalnie jeździć, wobec czego kierowcy jeżdżą jak opisano, zgodnie z lokalnym zwyczajem a nie prawem, bądź traktując je jako szkrzyzowanie drogi z pierwszeństwem z podporządkowaną (słowackiego) przez co dochodzi do stłuczek. Miejsca do przebudowy!

~instruktor (2013-03-21 11:02)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Moderatorowi portalu ten temat nie leży? Jak ma inne zdanie niech się, w sposób kompetentny, wypowie a nie ,,chowa temat !  Sigma Racibórz ! Z Ciebie tez ,,zeszło powietrze,,?

~nowicjusz (2013-03-16 07:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Polecam lekturę !
Zygmunt Użdalewicz

RONDA, NIBY RONDA I NIERONDA - O POTRZEBIE KLASYFIKACJI

Streszczenie
Określenie „rondo” ma bardzo wiele znaczeń, także w odniesieniu do rozwiązań drogowych. Jest różnie rozumiane w mowie potocznej, w przepisach technicznych, czy też w literaturze fachowej. W przepisach ruchu drogowego nie występuje. Zastąpiło je określenie „ruch okrężny”. Jednak nie wszystkie rozwiązania z wyspą w środku powinny być oznakowane jako „ruch okrężny”, a niektóre z nich nie mogą nawet być klasyfikowane jako skrzyżowania. Na podstawie analizy funkcjonalnej różnych typów rozwiązań z wyspą w środku, Autor sformułował pierwszą propozycję klasyfikacji rozwiązań drogowych, dzieląc je na trzy grupy: „nieronda” - rozwiązania, które nie mogą lub nie powinny być oznakowane znakiem C-12 „ruch okrężny”, „niby ronda” – skrzyżowania, które nie powinny być oznakowane znakiem C-12 „ruch okrężny” i „skrzyżowania o ruchu okrężnym” – ronda „właściwe”, na których ruch kołowy odbywa się według zasady określonej dla znaku C -12

~nowicjusz (2013-03-16 07:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Przedstawiono tu   t.z. sytuację ....statyczną ns skrzyżowaniu z ruchem okrężnym ! Wewnatrz ronda nie ma pojazdu, wobec tego nie rostrzygamy o pierwszeństwie z poziomu znaku ustąp / ponieważ oba pojazdy mają ten sam znak/ a z poziomu zasady podstawowej ,,prawa wolna,, Dlatego w tej sytuacji pierwszeństwo ma pojazd....p o m a r a n c z o w y.
O pierwszeństwie, w takiej sytuacj,i należy zawsze rozstrzygać przed wjazdem w ,,granicę,, skrzyżowania - ronda /granica to te przerywane linie, moga być też trójkąty/
Uwaga ! Raciborscy kierowcy i nie tylko jeżdzą w takiej sytuacji wg schematu :
1/  ten z lewej ma pierwszeństwo , czyli żółty /  kodeks drogowy nie podaje takiego przypadku , bo pierwszeństwo z lewej ma - a/ pojazd uprzywilejowany b/ pojazd szynowy c/ pojazd na drodze z pierwszeństwem d/ pojazd będacy...... wewnatrz ronda
2/  kto pierwszy wjedzie w rondo ten ma pierwszeństwo , a w takiej sytuacji to.......wymuszenie! / patrz, że o pierwszeństwie rozstrzyga sie przed wjazdem w...... granicę  ronda /
Skad te problemy ? Stąd, że....... średnica ronda jest niewielka, gdyby była nalezna - patrz ronda w Rybniku /26 -40m model niemiecki / punkt pierwszy i drugi byłby .....bezprzedmiotowy!

~Berety Hajduka (2013-03-15 21:07)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Co tu o tym mysleć? Ewenement na skalę krajową, buble i tyle.

~Sigma Racibórz (2013-03-15 17:17)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Poniżej link do artykułu. Co o tym myślicie? zapraszam do dyskusji

http://sigmaraciborz.blogspot.com/2013/03/mini-rondka-raciborska-specjalnosc.html

http://1.bp.blogspot.com/-w84ywuU4_BQ/UUNN0P4B8xI/AAAAAAAAAGQ/UHfPUF3YzGU/s1600/mini+rondka2.jpg

Dodaj komentarz
Strony: 1
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog