29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2005-09-12 00:00:00 Relacje

Biesiada Folkloru rozpoczęła się w piątek koncertem edukacyjnym i warsztatami folklorystycznymi dla dzieci i młodzieży. Sobotni wieczór wypełniły zabawa przy kapelach ludowych i pokaz tańca z ogniem,
a niedzielne popołudnie popisy zespołów folklorystycznych.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (46): Biesiada Folkloru Strony: 1 2Dodaj komentarz
~anty-Frączek (2005-09-27 10:55)
Ocena: 0 + | - Cytuj

No dzięki! To teraz porozmawiajmy o tym co ma sens czyli o Raciborzu i jego problemach i nadziejach na lepszą przyszłość!. Znajdźmy punkty, które nas łączą a nie dzielą:)

~zdegustowany (2005-09-27 10:48)
Ocena: 0 + | - Cytuj

MASZ RACJĘ TO NIE MA SENSU

~anty-Frączek (2005-09-27 10:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Połknąłem wyraz "nie" w zdaniu:Wybacz ale NIE widzę sensu. Pardon!

~anty-Frączek (2005-09-27 10:02)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie chcę się tu wdawać zdegustowany w pyskówki ale muszę Ci napisać, że często mijasz się z faktami(jak chociaż i to pisząc a potem odwracając niby kota ogonem o prowokacji, że nie ma euroregionów na wschodniej granicy. Wybacz ale widzę sensu dyskusji na ten temat jesli Ty chcesz dalej "prowokować" a moje pismo o marnowaniu pieniedzy na biurokrację uważasz za zamach na godność i nietykalność urzędników!. Jeśli "trzymasz" się faktów to konkretnie ile pieniędzy, gdzie i na co? I to samo w Czechach

~zdegustowany (2005-09-27 09:50)
Ocena: 0 + | - Cytuj

ja też nie napisałem, że powiedziałeś że pieniądze są kradzione, stwierdziłem tylko że oczerniasz ludzi stwierdzeniem, że pieniądze euroregionu są w większym procencie przejadane przez urzędników - a to nieprawda i tyle, kłamać nie należy, nikogo nie czaruję tylko podaję konkretne kwoty i fakty w przeciwieństwie do ciebie,

~anty-Frączek (2005-09-27 09:30)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Chyba wyraźnie się ustosunkowałem do "owej" kwoty. Zdegustowany czy ja napisałem, że pieniądze są kradzione przez urzędników czy "przejadane" ( a przejadane przez biurokrację, wypłaty, nagrody i inne biurowe potrzeby). Jeśli masz taką chęć "zleperować" Polski to sobie ją zleperuj a nie przypisuj mnie swoich potrzeb, bo nie są one często tożsame z moimi (bywa,że czasami są).

~zdegustowany (2005-09-27 09:17)
Ocena: 0 + | - Cytuj

czyli jednak coś wiesz o euroregionach, szkoda że ta wiedza jest taka wybiórcza, ale dałeś się sprowokować i odpowiedziałeś, szkoda że nie ustosunkowałeś się do kwoty o której pisałem. naprawdę tak cię zatkało - to nie jest taka wielka kwota, może mam dwóję z wiedzy o euroregionach ale ty kolejny raz oczerniasz niewinnych ludzi-urzednikówEuroregionu Silesia na palcach jednej ręki policzysz..ZDEGUSTOWANY JESTEM I BĘDĘ TO BEZNADZIEJNĄ KRYTYKĄ WSZYSTKICH I WSZYSTKIEGO, Polskę trzeba zlepperować...

~anty-Frączek (2005-09-27 08:43)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Oj zdegustowany - dwója z wiedzy o euroregionach! Jest ich na terenie Polski aż 15 w tym 3 na wschodniej ścianie(E.Niemen, E.Bug, E.Karpaty). Jeśli nie posiadasz wiedzy podstawowej o euroregionach to proszę nie czaruj mne tu wielkich pieniądzach w Silesii, które i tak w większym procencie są przejadane przez urzędników. No cały czas myślałem, że mnie zaskoczysz a tu proszę zaskoczyłeś mnie tym, że nie wiesz gdzie są euroregiony:))

~ZDEGUSTOWANY (2005-09-27 08:34)
Ocena: 0 + | - Cytuj

I euroregiony nie są na każdej granicy, nie ma ich na wschodniej

~zdegustowany (2005-09-27 07:01)
Ocena: 0 + | - Cytuj

jednak cię oświecę, w tym roku w euroregionie jest do wydania 80 tys. euro na projekty w ramach programu Interreg III, istnieje możliwość wykorzystywania tych pieniędzy przez lokalne instytucje, samorządy stowarzyszenia, szkoły etc. i to są konkrety, co więcej to nie jest pierwsza edycja różnych programów administrowanych przez euroregion, zaskoczony?

~anty-Frączek (2005-09-26 14:54)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do zdegustowanego. Dobrze wiem, że euroregiony są na każdej ścianie z naszych granic ale jako, że my jesteśmy na południowej to o tym pisałem. No proszę nie zaskoczyłeś mnie tymi pieniędzmi z Euroregionu Silesia ( bo takich o jakich Ty piszesz nie ma a wszystko zbyłeś stwierdzeniem, że ja taki krytykant M. nie wiem i nie chcesz mnie oświecić - bo nie ma czym!!!!)A bialo czarna wizja pomału staje się faktem w Raciborzu.

~zdegustowany (2005-09-26 13:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

wiem,że to ja pisałem o euroregionach, to jest odpowiedź, władza ma stwarzać możliwości a od obywateli zależy czy zechcą skorzystać, poseł M. na którego nie głosowałem poprzez utworzenie euroreg. właśnie to zrobił, i tyle

~Tomasz (2005-09-26 13:22)
Ocena: 0 + | - Cytuj

zdegustowany: Rozumiem, że nie odpiszesz AF, ale ja nic nie pisałem o euroregionach i chętnie dowiedziałbym się *konkretów*.

~zdegustowany (2005-09-26 13:19)
Ocena: 0 + | - Cytuj

po pierwsze euroregiony są nie tylko przy południowej granicy Polski, i nie jest ich tak wiele, a poza tym jak to jest że zajadły krytyk posła M nie wie nic na ten temat, nie mam zamiaru cię oświecać, kasa tam jest i to nie byle jaka, staram się tylko udowodnić, że aby głosić radyklane poglądy trzeba miec szeroką wiedzę, bo do biało-czarnej wizji świata to chyba nie tęsknisz

~anty-Frączek (2005-09-26 12:07)
Ocena: 0 + | - Cytuj

...przechwalać sprawami i inicjatywami, które wcale od nich nie wyszły.To miło zdegustowany, że starasz się szanować moje poglądy.

~anty-Frączek (2005-09-26 12:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

No proszę! Jeśli już doszliśmy do Euroregionu Silesia ( jednego z wielu euroregionów przy południowej granicy Polski)to proszę nas takich ćmoków i tłuków oświecić jak to dzięki Silesii jest ściągana kasa z UE i gdzie jest ona ewentualnie spożytkowana???I jestem bardzo ciekaw czy zostanę zaskoczony. Moje przebywanie u rodziny nie przedstawiłem jako argument lecz jako pewną wiedzę jak to jest załatwiane i organizowane tam na miejscu i przez kogo.Irytujące jest to jak tu radni zaczynają się ...

~zdegustowany (2005-09-26 11:22)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do wszyskich anty--....słyszeliście o czymś takim jak Euroregion Silesia, nie jestem fanem posła M, ale to jego robota, jak by nie było ściągamy w ten sposób europejską kasę, wiecie o co chodzi? chyba że byliście zajęci krytykowaniem i szukaniem inwestycji (czytaj hipermarketu)

~zdegustowany (2005-09-26 10:58)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do antyfrączka- staram się szanować twoje poglądy, ale to że bywasz u rodziny to nie jest argument, nie jestem cyniczny, zarzucam tylko ktytykantom Markowiaka że nie wykreowali innego lidera a na starym psy wieszają, nie głosowałem na niego ani teraz ani 4 lata temu, ale wiem że dla miasta jest na pewno lepszy układ w którym ktoś nas być może kiepska ale reprezentuje w sejmie,

~Tomasz (2005-09-26 10:46)
Ocena: 0 + | - Cytuj

zdegustowany: nie wiem kto bardziej sobie kpi - ja czy ty? Skoro piszesz o prezentach, to zapomniałeś o wozie strażackim z Leverkusen. Pytałem o INWESTYCJE.

~anty-Frączek (2005-09-26 10:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

...Kreis nie są mi obce gdyż bywam tam u rodziny i wiem co jest tam organizowane dla Raciborza z inicjatywy Raciborzan tam mieszkających a nie przyjezdnych radnych z SRC. Jak o czymś nie wiesz to jedź do Iserlohnu!

~anty-Frączek (2005-09-26 10:08)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie wiem czy zauważyłeś zdegustowany ale m.in w takich poglądach jak to:"najgorszy lider jest lepszy niż brak lidera". Zo za cynizm!. A kpiny to sobie urządza ten lider razem ze swoim lokalnym politycznym zapleczem w Raciborzu co zresztą widać po owocach i prasowych doniesieniach. Czy Ty masz jakieś klapki na oczach i czytasz gazety z wiadomościami sprzed paru laty by naiwnie wierzyć, że pewien obywatel z Raciborza tak dużo dla tego miasta zrobił i dużo zrobi na Wiejskiej?A sprawy Markische ...

~zdegustowany (2005-09-26 09:54)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Tomasz i antyfrączek - możecie sobie kpić, ja też to potrafię, ale jeżeli nie znacie się na czymś to błagam nie bądzicie siebie tacy pewni -czy słyszeliście cokolwiek o współpracy z niemieckim regionem Markische Kreis, czy słyszeliście coś o nowej karetce pogotowia, bo o Rohatyniu na Ukrainie i o rozmowach na temat inwestycji wiem, że nie... na koniec jeden wniosek-najgorszy lokalny lider jest lepszy niż brak lidera,

~anty-Frączek (2005-09-26 08:55)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do zdegustowanego:widziałem szansę dla Raciborza 4 lata temu kiedy oddałem głos na pewnego pana, który miał i ma dalej gadane. Ten pan dostał się do parlamentu a moje nadzieje związane z szansą dla tego miasta słoabły z każdym miesiącem i teraz jestem wyleczony z tego by wierzyć, że ten pan razem z innym człowiekiem (ale z tej samej kliki)może coś zrobić dla tego miasta i regionu. Tym razem tego błędu nie zrobiłem i nie oddałem głosu na tego pana (tych panów)co do których Ty masz jakieś nadzieje

~anty-Frączek (2005-09-26 08:34)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jednak nasze partnerstwo dalej się opiera na piciu kawy i nic się nie zapowiada by w tej materii coś uległo zmianie ( no chyba, że teraz zaczną dodawać sobie do kawy śmietankę:))

~Tomasz (2005-09-26 08:18)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A jak długo, twoim zdaniem, należy pić, żeby było widać efekty gospodarcze? Patrząc np. na partnerstwo z Roth powinniśmy mieć już  przynajmniej kilka poważnych inwestycji. Wskażesz jakie to są?

Dodaj komentarz
Strony: 1 2
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog