29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2012-03-30 22:51:53 Felietony

D.Wacławczyk składa interpelację po artykule, w którym czytamy: Od dłuższego czasu obserwuję w Raciborzu rosnącą liczbę lokali odcinanych od dopływu wody bieżącej. Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Raciborzu tłumaczy: to konsekwencje zalegania z opłatami.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (14): Ludzie odcięci od wody załatwiają się na trawnikach Strony: 1Dodaj komentarz
~zbych (2012-07-02 20:31)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Całe szczęście, że pod nosem jest Odra. Można się przynajmniej (jak na razie) wykąpać za darmo!!!

~do I dobrze (2012-04-01 22:16)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Słusznie wspomniałeś o dzieciach - nawet jak rodzice kręcą, to przecież dzieci cierpia najbardziej. Czy można karać dzieci za grzechy rodziców?

~I dobrze! (2012-04-01 21:15)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jesteście naiwni pisząc ze najczesciej to sa ludzie biedni... to sa cwaniaki które zauwazyły ze mozna zyc bez pracy, na zasiłku, "po co mam za cos płacic jak panstwo musi mi to zapewnic?" - tak oni żyją ucząc swoje dzieci, że tak można żyć, a wy pisząc tu o skandalu, ludzkiej godności itp. dajecie im na to przyzwolenie.

~obywatel (2012-04-01 17:33)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Skandaliczna sprawa. Cofamy się do XIX wieku. Jak można pozbawić LUDZI dostępu do bieżącej wody???? Nawet zwierzętom trzeba zagwarantowac dostęp do wody pitnej!!!! To jest łajdactwo, trzeba być człowiekiem bez serca i bez sumienia żeby odciąć komuś wodę. Rozumiem, że są tacy którzy bezczelnie kradną, ale najczęściech przyczyną jest po prostu czyjać nędza, chorba, nieporadność. Czy miasto, jako właścciel ZWIK nie mogłoby się wodą po prostu podzielić z najbiedniejszymi? Czy woda to aż taki luksus? Te cuchnące felalia dedykujemy bossom z UM i ZWiK!

~wyborca (2012-04-01 07:33)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Moim zdaniem problem nie dotyczy eksmisji,niepłacenia za wodę problem dotyczy braku rozwiązań zapewnienia GODNOŚCI ludzkiej tym którzy zostali odcięci od bieżącej wody.Władze samorządowe w Raciborzu tj Prezydent,Rada Miasta i Prezes Wodociągów nie skumali,że cywilizowanej Polsce należy zawsze zapewnić mieszkańcom wodę celem zapewnienia PODSTAWOWYCH świadczeń poprzez wykonanie podejścia zaworu z kranem w piwnicy bo wiadomo w Polsce są mrozy.Powinno się tylko utrudnić komfort gdy już wycinamy dostawę wody do mieszkania.Dworzec Katowice: pociąg "SRAciborza" i tak to słychać w Polsce.Nie wiedziałem tylko że Przewodniczący Rady Miasta jak powiedział że Racibórz jest zasrany to wiedział tak dużo już tak wcześnie a Prezydent nie skumał.Reszta w Moim poniższym zapisie.Żal mi ludzi pozbawionych wody,coś internauci trzeba zrobić z tą sprawą.Wspomóc RadnegoWacławczyka bo za chwilę fekalia popłyną ulicami.Ulica Opawska ma małe przekroje kanalizacji tyle przyłączono budynków a budowa nowej kanalizacji niet,Wadza nie ma koncepcji a my po deszczach pływamy.Za te sprawy odpowiada Prezydent i co zrobił nic ale baseny i inne zbędne rzeczy budować chce!? Oj biedny ten Racibórz,pociąg z S...........

~do *** (2012-03-31 22:37)
Ocena: 0 + | - Cytuj

,,Słłowa kieruję do *** bo tak podpisał się ten, który wszystkich chce eksmitować ... A niby dokądz ,,trzygwiazdkowy" chce eksmitować ????
Ośrodek dla bezomnych pełny.
Ośrodek dla samotnej Matki też pęka w szwach.
zreszta za nieplacenie za wode nie mozna nikogo eksmitowac, jako posiadacz komputera powinienes umiec czytac + tego juz ucza w szkole podstawowej. Ty jednak masz z tym problem
Ludzie czynsz zresztą płacą, a na wodę już im nie wystarcza.
Potracili pracę, zasiłki są na jedzenie.
Aby kogoś eksmitować trzeba udowodnić ze ktoś faktycznie żyje ponad stan i nie płaci.
Trzygwiazdkowy - generalizujesz , czyli wrzuciłeś do jednego worka wszystkich.
Nie masz pojęcie o czym mówisz.
Nie masz bladego pojęcia że ludzie nie płacą z powodu utraty pracy, z powodu, utraty zdrowia ( lekarstwa pochłaniają coraz więcej pieniędzy) siedzisz u mamusi na garnuszku, nigdy nie płaciłeś z własnej kieszeni za rachunki w domu i już chcesz wszystkich wyrzucać z mieszkania. Nie zachowuj się jak bemózgowiec. Bo to świadczy tylko o tym że Cię mamusia kiepsko WYCHODOWAŁA.

~*** (2012-03-31 21:06)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jest taka instytucja zwana EKSMISJĄ
skoro nie płacą to po prostu eksmitować
w tym artukule zabrakło najważniejszego zapytania--- Ile rodzin czeka na własne mieszkanie
ile lat czeka
a niepłacący się śmieją
zazwyczaj niepłacący mają satelity z enki lub cyfry albo polsatu
komórek kilka  i samochód pod domem a czynsz mają w przysłowiowej D>>>>>>

~mieszkaniec (2012-03-31 18:36)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Czy ktoś może podać (może autorka) gdzie są takie miejsca, w których zanieczyszczone są podwórka, obejścia? Gdzie ten problem jest szczególnie widoczny? Może jak padną konkrety to odpwoednie służby zareagują?

~oburzony (2012-03-31 17:51)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Radny D.Wacławczyk dodaj Pan do interpelacji wydruk z komentarzami aby Prezydent wiedział co myśli LUD na ten temat!

~do Wiem ... (2012-03-31 13:30)
Ocena: 0 + | - Cytuj

"bo u nas sie liczy tylko Rodzina" ...                                                                                                                                             Rodzina "DOmiNatorow" ...

~wyborca (2012-03-31 08:32)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wszyscy poszkodowani powinni pozwem zbiorowym oddać sprawę odcięcia wody do sądu za obrażenie godności ludzkiej,narażenie zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne oraz braku dostępu do ogólno dostępnego punktu poboru wody.Tak swoją drogą Panie Prezydencie wielki wstyd dla Pana i podległych jednostek,dla zysku upodlacie LUDZI.Tylko potraficie krótkie cięcia,a nie rozwiązać problem kompleksowo.Narażacie sąsiadów na pogorszenie warunków bytowych.Więcej wody tracicie w wyniku awari.,Różnice wskazań wodomierzy budynkowych i sumywodom.indywid.w budynkach wielorodzinnych przynoszą milionowe korzyści.Prezydencie niech wodociągi przedstawią kompleksową analizę sytuacji i wykażą że kilkanaście tysięcy złotych uzasadnionych strat ma się nijak do korzyści a humanitarne pstawy decydentów postawią Was w szeregu nowoczesnych Zarządców w XXI wieku a nie XVIII wieku gdy nie było bieżącej wody i kanalizacji.Tyle i aż tyle o fekaliach w Raciborzu,fajna reklama pREZYDENCIE.w kATOWICACH NA DWORCU  SPIKER MÓWI "POCIĄG SRA..."/TUT.SYLABA/ I TAK STAŁA SIĘ RZECZYWISTOŚĆ taaakaaa reklama.Brawoooo

~Roksana z Rybnika (2012-03-31 00:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Przeżyłam ten koszmar, wychowując samotnie troje dzieci, które z powodu biedy mi odebrano przed dwoma laty. To skandal, którym władze nie chcą się zainteresować./ Ale to stara prawda:" Syty głodnego nigdy nie zrozumie".

~Wiem (2012-03-31 00:09)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Coraz częściej ludzie pozbawieni pracy zgłaszają się do Punktu interwencji kryzysowej. I nie wcale nie są rodziny patologiczne.Brak
środków finansowych doprowadza niejednokrotnie do 0odcięcia dopływu wody, prądu a nawet gazu. Wtedy odwiedzający taką rodzinę pracownicy socjalni , zgodnie z obowiązującą literą prawa występują do Wydziału Rodzinnego Sądu Rejonowego o pozbawienie rodziców biologicznych  praw rodzicielskich. Dzieci są na siłę odbierane i *** w ośrodkach lub rodzinach zastępczych.Na opłatę za ich pobyt i tzw. proces opiekuńczo wychowawczy są środki finansowe i to wysokie. Dlaczego nie mamy w tym państwie jeszcze znowelizowanych przepisów, zezwalaących na większą pomoc finansową takim rodzinom biologicznym , które nie z własnej winy a z powodu biedy znalażły się w trudnej sytuacji. A tyle mówiło się wczoraj w sejmie o polityce prorodzinnej o które  Premier Tusk ciągle zapomina.

~antywyborca (2012-03-30 22:11)
Ocena: 0 + | - Cytuj

No to kolega Dawid znów zirytuje imć Pana Prezydenta?

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog