29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Dyskusja (46): Racibórz w województwie opolskim - antystrategia rozwoju miasta. Strony: 1 2Dodaj komentarz
~Slązak (2012-01-29 19:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zgadza się, jak Bawaria będzie prawdziwą Bawarią, to na pewno już nie będą wielkie Niemcy, bo UE się rozpadnie na etniczne księstwa, ale Polska będzie jedna, bo już uprzemysłowione wszystkie regione Polski, razem, zapewni Jej obywatelom dostatne życie. Nie będzie też wielkiej Rosji, bo wrócą  państewka, które same będą korzystały ze swoich naturalnych bagactw.Tak mówią przepowiednie w różnych językach. Jest nadzieja, że jak wPolsce upadnie POlszewicka władza, to i w Raciborzu zapanuje demokracja - obecnie nie ma takich widoków!!! Lenk i inni przy obecnym sposobie rządzenia Polską, odejdą ze starości i nie zabraknie młodych - potomków Lenka, chętnych do grania komedii politycznej.

~popo (2012-01-29 19:22)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wystarczy już nieudolnej władzy w mieście. Panie Prezydencie czy ma Pan świadomość ceny jaką Pan zapłaci za złe rządzenie tym miastem? Przecież Pana ruchy widzi coraz wiecej mieszkańców i ma tego dość!!!
Co Pan zrobi po przegranej w wyborach? Poprosi Pan kolegów o pomoc w znalezieniu nowej dobrej posady? Czy wie Pan, że w naszej Polsce odchodzą w niebyt rządy kolesiów i klik po PZPR-owskich?

~ILE jest ... (2012-01-29 19:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

,,Slaskow,, ...?
WIELE ! Dolny, Opolski,Gorny, Cieszynski ...
Kiedys i tak bedzie ... JEDEN. Jak Bawaria ...

~QuoVadis (2012-01-29 17:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

<p style="margin-bottom: 0cm;">Prawdą jest, że jesteśmy przegrani
jako społeczeństwo w województwie śląskim przy tych władzach
Raciborza – bo jak do miasta przyjeżdża wojewoda śląski to nasz
szanowny pan Prezydent nawet nie przyjedzie go przywitać,
porozmawiać - Panie Lenk to jest Pana szef Pan masz za nim biegać a
nie On za Panem – To  Pan Lenk dba o to, żeby o tym mieście w
województwie nikt nie wiedział, nikt też nie będzie inwestował w
miasto, którego władze publicznie dają wyraz swojemu
niezadowoleniu z przynależności do woj. śląskiego. To tak jakby
ktoś w firmie opowiadał, że w innej będzie mi lepiej – w końcu
szef mu powie „ po co tu siedzisz?”
<p style="margin-bottom: 0cm;">Więc Panie Lenk – po co tu Pan jeszcze
siedzisz ??

~ant (2012-01-29 16:27)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To takie proste napisac: NIGDY DO OPOLSKIEGO tymczasem Racibórz bedąc w opolskim, był KIMŚ -conajmniej trzecim albo drugim miastem województwa z którym sie liczono i któremu nie ważono sie zabierać lub ingerować w różne sprawy. W Śląskim /katowickim/ jesteśmy latarnia miast,zad...m na czeskiej granicy, miejscem,które wcale nie jest dla Katowic ważne a najwyżej miejscem,gdzie lokuje się Nieraciborzan na dobrze płatne stanowiska prezesów szefów itd. Wogóle co się z Raciborzem stało w tej katowickiej bandzie ???Tylko ubolewać za tę aktualną przynależność administracyjną.

~Nostradamus (2012-01-29 16:22)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Przewiduję szybki koniec władzy pana Lenka i jego ekipy. Już wkrótce, za dwa lata rozliczymy was w wyborach. Takie pomysły to kompromitacja waszej pomysłowości dla tego miasta. Przyznajcie się, że już nie macie pomysłu. Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść, proponuję, jak najszybciej, bo już boję się waszych nowych pomysłów, a chciałbym, żeby to miasto się rozwijało.

~Slązak (2012-01-29 13:35)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Racibórz nigdy nie będzie znaczącym miastem, za dużo tu zantagonizowanych grup które  wchodzą w koalicje - tylko na zasadzie realizowania własnych osobistych interesów podejrzanych typów, którzy szybko montują "mafijny" układ dzieki czemu, za pomocą POlszewickiego rządu,  mogą rządzić wiecznie!!!. Elektorat wyborczy stanowią: proniemieccy  zwolennicy, grupa chorych na władzę przybyłych  do Raciborza z różnych rejonów polski i nie mała grupa pozostałych po PRL-u politycznych bankrutów, niewiadomego pochodzenia, i in.
Tymczasem statystycznie grupa "i in." jest najliczniejsza i jest jedyną grupą, która powinna się sama zorganizować, by gospodarze sami rządzili tym miastem - to ludzie którzy od czasów powstawania państwowości w Europie tu mieszkali - Ślązacy-Polacy oraz ludność, którą tu przesiedlono ze wschodnich rejonów przwdwojennej Polski w ramach repatriacji na mocy Traktatów Koalicji Antyhitlerowskiej, po przegranej przez Niemcy wojny.
Jak na razie nic nie wskazuje by w Raciborzu coś się zmieniło - jesteśmy skazani na wegetację totalną!!!

~luki (2012-01-28 22:40)
Ocena: 0 + | - Cytuj

nigdy wiecej w opolskim!

~look_at (2012-01-28 16:50)
Ocena: 0 + | - Cytuj

może czas by rządzący Raciborzem zastanowili sie nad tym co mówią... za kilka lat was tu nie bedzie a zniesmaczona ludność nie oszczędzi wam "pochwał" za wasze czyny. "Ciepłe posadki" muszą mieć wsparcie kogoś ważniejszego - czyżby Katowice planowały się was pozbyć i Opole zadeklarowało wsparcie... ale na jak długo. Pamietajcie, historia nie osadza tylko zwycięzców ale wam to nie grozi...i wtedy "koledzy partyjni" mogą nie dać ochrony - czyzby panowie nie czytali prasy i nie widzieli jakie konsekwencje spotykaja ludzi władzy, którzy przestają byc użyteczni. Panowie zastanówcie sie i sami zrezygnujcie.

~popo (2012-01-28 16:36)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Hańba!!!! Co to znaczy???!!!!!!!  do jakiego Opola???  Czy włodarze miasta mają rozum????  Z województwa miejskiego śląskiego, uprzemysłowionego chcą nas wrzucić na wieś????  Panie Prezydencie czy był Pan kiedyś w lesie??? Włodarze tego miasta zrobili z niego cos co przypomina dużą wiochę i teraz chcą sie przyłaczyć do troche wiekszej wsi??? Ludzie!!! Wy rządzacy nie macie wizji dla tego miasta i regionu. Macie wizję dla siebie samych, ale nie dla nas!!!!
Oj w najbliższe wybory trzeba pomysleć o tych, którzy są dla miasta a nie przeciw niemu.

~Mocno_zatroskana (2012-01-28 16:30)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Karuzela stanowisk kręci się od lat. Tylko jakoś wiezie cały czas tych samych. Zmieniają się tylko posadki. Nie zostałeś prezydentem - spoko, zostaniesz sekretarzem powiatu. Nie zostałeś wiceprezydentem - zaradzimy temu, będziesz dyrektorem szpitala, itd. Trwa to tak latami. Na scenie ciągle ci sami aktorzy: Lenk, Hajduk, Wojnar i ich świta, tylko w różnych rolach. Ważne, że kasa się zgadza. Ten spektakl trwa za długo! Szanowni "liderzy": dajcie odetchnąc temu miastu od siebie!

~wrażenie (2012-01-28 15:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

mam wrażenie, że prezydent, starosta  i przwodniczący ratując swoje portwele i władzę  wciągają Racibórz w kompromitację osłabiając wiarygodność miasta i regionu

bromba (2012-01-28 14:41)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Stwierdzam, że dla Pana Lenka nie liczy się miasto, nie liczą się też ludzie.
Liczy się natomiast patrzenie tylko na własne interesy i zabezpieczenie własnego ja.
Swoim
postępowaniem i decyzjami Lenk pokazał jak i na czym Mu tak naprawdę
zależy. Z przykrością stwierdzam, że nie jest to niestety miasto
Racibórz.  Jak daleko może się posunąć ten człowiek aby osiągnąć swoje
prywatne zamierzenia i cele???
Zaufanie raciborzan zostało bardzo mocno nadszarpnięte. Opinie które wygłasza ten człowiek są nie do przyjęcia.
Społeczeństwo Raciborza jest przegrane przy obecnych władzach.Jest dokładnie tak
jak w temacie wątku - jego decyzje to po prostu antystrategia rozwoju miasta i basta.

~look_at (2012-01-28 09:41)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ciekawe jakie zyski będą mogli czerpać włodarze Raciborza - czybży mozliwości tego miasta były już dla nich niewystarczające? Czy w opolskim wzrosną ich pensje, a może chodzi o prestiż władzy? Czy naprawdę chodzi prezydentowi Lenkowi o tych kilka lat? A co potem? Takie zmany kosztują głownie podatników - czyli i mnie - więc nie zgadzam się by tak wykorzystywać moje pieniądze na prywatne zachcianki panów Lenka, Hajduka i Wojnara - dziękuję już za taki model władzy.

~dość tego (2012-01-28 08:22)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Z takimi włodarzami miasta to my daleko nie zajdziemy. Myśle, że to już czas, aby tym panom podziekowaći wysłać na urop w Kietrzy i Baborowie. W końcu pan Lenk i pan Wojnar nie pochodzą chyba z Raciborza? Czy oni służą w ogóle temu miastu, czy w planach mają zrujnowanie tego miasta i przeprowadzkę do innego? Chyba pytanie retoryczne

~QuoVadis (2012-01-27 23:34)
Ocena: 0 + | - Cytuj

MOIM SKROMNYM ZDANIEM OTO MAMY ZASTĘPCZY TEMAT  NASZEJ WŁADZY MIASTA ZABRAKŁO POMYSŁU I SIŁ ABY ZAŁATWIĆ COKOLWIEK U MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO wiec LEPIEJ ZWALIĆ PROBLEM NA TO ŻE W OPOLSKIM JEST LEPIEJ MOŻE DLA  PANA LENKA I PREZESA WOJNARA TO I PIĘKNA PERSPEKTYWA LEPSZYCH POSADEK WOJEWÓDZKICH A NIE TAKIEGO MIASTECZKA JAK RACIBÓRZ WIĘC NIECH TAM SIĘ UDAJĄ  TAM KRAJ PŁYNĄCY MLEKIEM I MIODEM TYLKO LUDZIE JAKOŚ SMUTNO WYGLĄDAJĄ W TAKIM BABOROWIE SUCHEJ PSINIE GŁUBCZYCACH    A  MOŻE  BY TAK  POJECHAĆ  DO KATOWIC I  ZAlATWIĆ  COŚ DLA MIASTA  A  NIE SZUKAĆ CIEPŁYCH POSAD NA PRZYSZŁOŚĆ - CHYBA LIMIT JUŻ SIĘ WYCZERPAŁ??!!!

alf (2012-01-27 19:30)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Liczy się kasa. Co ich obchodzi przyszłość miasta w którym się nie urodzili. To widać od lat.
Jak nie tu, to będą próbowali gdzie indziej ciągnąć kasę.

~WładzaBezWizji (2012-01-27 19:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A dlaczego nie ma wzmianki o tym pomyśle na tym portalu? Tu jest:
http://www.n_a_s_z_r_a_c_i_b_o_r_z.pl/aktualnosci/caly/2/20689.html

~WładzaBezWizji (2012-01-27 19:11)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nasi włodarze, elity... Lenk, Wojnar, Hajduk, chcą nas Raciborzan
sprzedać. Oni nie urodzili się w Raciborzu. Im na tym mieście nie
zależy. Zależy im na własnych interesach!!!! Ta inicjatywa, to porażka.
Ciekawe kto tak na prawdę stoi za tym pomysłem i co im za to obiecano,
co oni sami zyskają??

alf (2012-01-27 19:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Na to wygląda. Jak długo Ci ludzie bez wizji dla miasta będą przy władzy?! Dokąd to wszystko zmierza? Czy Racibórz ma być jak Kietrz, Głubczyce, albo Baborów?! To jest ta wizja dla Raciborza? To ja tym Panom już dziękuję. Jestem zdecydowanie przeciwny i mam nadzieję, że znajdą się jeszcze inne osoby tutaj, którym przyszłość miasta nie jest obojętna.
Panie Lenk, niech Pan się zajmie czymś innym. Panu już dziękujemy za takie pomysły !

~Mocno_zatroskana (2012-01-27 18:26)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Czyżby struktury wojewódzkie w Opolu miały być szalupą ratunkową dla oficerów tonącego statku, jakim zaczyna być Racibórz? Czyżby starosta, prezydent i pan przewodniczący szukali nowych posadek? Ja rozumiem - każdy chce zachować życiowy status, ale żeby w imię własnych, doraźnych korzyści forsować utopijną i beznadziejną "strategię" dla miasta? Województwo opolskie to sztuczny twór, który z wiadomych, politycznych względów został powołany do życia. I to ma być przyszłość dla Raciborza? Publiczne forsowanie takich "strategii" przez rządzące w mieście elity to policzek dla PRAWDZIWYCH raciborzan, którym zależy na rozwoju miasta, a nie prywatnych folwarków.

Dodaj komentarz
Strony: 1 2
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog