29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2011-09-20 17:35:34 Wiadomości

Jeśli ktoś tylko jest chętny do pracy, nie ma w powiecie raciborskim problemu ze znalezieniem zatrudnienia - uważa radny Leonard Malcharczyk po analizie dostosowania oferty edukacyjnej powiatu do wymogów lokalnego rynku pracy.

zobacz artykuł

reklama
Dyskusja (30): "Bezrobotnych nie produkujemy. Kto chce, ten pracę znajdzie" Strony: 1 2Dodaj komentarz
~Gibson (2011-09-21 08:43)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Oni chyba z księżyca spadli! Sam nie wiem, czy się śmiać czy płakać. Przecież to są wierutne bzdury! Jak można być tak aroganckim? Czy ci ludzie żyją w innym świecie, niż my? Czy są ślepi? Za takie wypowiedzi radny powinien złożyć mandat, bo pokazuje swoją skarjną ignorancję i niekompetencję!

~Komandos (2011-09-20 21:26)

A jeszcze ciekawa była sytuacja bodaj technikum chemicznego w bodajże zeszłym roku. Profil skończyła ta sama ilość osób co we wrześniu była zarejestrowana jako osoby bezrobotne  z tym zawodem.

~Komandos (2011-09-20 21:22)

Drogi panie (bez)radny. Wiesz pan, praca jest tylko, że jak ktoś do cholery kończy technikum hotelarskie, budowlane, chemiczne, geodezyjne to na pracę w zawodzie nie ma szans. Nawet jak skończy studia w takim kierunku to pracy w okolicach raciborza niema! A jak ktoś szedł do tego technikum żeby mieć maturę i zawód czyli teoretycznie, po tych 4 latach nauki iść do pracy w zawodzie który wybrał to może nie chce zapieprzać na polu z truskawkami na ocicach za 3zł/godzinę?  Skończyłem technikum w raciborzu, spośród 25 osób które razem ze mną zdało maturę i egzamin zawodowy NIKT!!!!!!! nie znalazł pracy w zawodzie w ciągu 3 lat od skończenia szkoły.
Więc jeszcze raz, nie każdego absolwenta zadowoli praca za 4-max. 6zł na godzinę. Ba, to, że są ogłoszenia czy to w prasie czy urzędzie pracy nie znaczy, że ta praca jest dla absolwentów, bo pracodawcy wymagają doświadczenia na podobnym stanowisku. Tak, powiecie, że przecież są staże z urzędu pracy. Tylko, ze kiedy byłem zarejestrowany w UP, pani twierdziła, najpierw że urząd jeszcze nie dostał pieniędzy na staże a potem, podczas kolejnej wizyty, że pieniądze na staże się skończyły. I reasumując, ja po 4 latach nauki w technikum o profilu który lubiłem i wybrałem go świadomie jako to co chciałbym może do końca życia robić, pracuję jako pomoc kuchenna przy obieraniu ziemniaków (a gwoli wyjaśnienia do gastronomika nie chodziłem).

~pastuch (2011-09-20 19:24)

Zebrało się Plenum, stwierdzili że jest dobrze, bezrobotnych nie produkują i póki co nie ma żadnych problemów z pracą!!. Okazja do przyznania nagród dla dyrektorów placówek, a Hajduka na Senatora!!!  Zielona wyspa!!! - tylko bydła brakuje.

~... (2011-09-20 18:54)

Jak to nie ma problemu z praca w raciborzu??? w szczesgolnosci w raciborzu jest brak pracy!!!!! juz bardzo dlugo szukam pracy i nie jestem wybredna!!! skoro jest praca to prosze mi znalezc ta prace

Dodaj komentarz
Strony: 1 2
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog