29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Dyskusja (8): praca na czarno Strony: 1Dodaj komentarz
hana (2011-08-24 10:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

pracownicy -nawet ci najbardziej tępi muszą przecież czuć że cos jest nie tak  jak rozmawiam o tym w pracy to uszom własnym nie wierzę ze można mieć tak wyprany mózg Nasuwa się takie pytanie-Czy jak ludzie są wprowadzani w błąd ogłupiani i zastraszani,czy jak sami nie potrafią poradzić sobie z tym problemem to czy można zostawić ich samych sobie .Czy ktoś nie powinien zająć się tym z urzędu .W końcu jest to nagminne łamanie prawa.Czy to że ktoś nie zgłasza przestępstwa ma oznaczać,że ono nie istnieje?

~ZX Sp (2011-08-24 07:35)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Może i są uczciwi przedsiębiorcy, ale z tego co widzę, należą do mniejszości. Większość wykorzystuje istniejącą sytuację, aby kiwać pracowników ile wlezie. Odnoszę wrażenie, że wszystkie te piękne samochody, wille itp. zbytki w dużej mierze zbudowane są na ordynarnym wyzysku. Pracownicy czują się słabi i bezbronni - jak się nie podoba, to na twoje miejsce mam kilku chętnych...

hana (2011-08-24 05:31)
Ocena: 0 + | - Cytuj

doszło do tego .że nikt kto szuka pracy w tej branży nie spodziewa się nawet że ktoś zaproponuje mu umowę o pracę,a pracodawca nie proponuje bo czuje się bezkarny no i rzecz jasna nie chce wyjść na frajera w oczach swoich kolegów z branży-szczerze mówiac nie mam pojęcia co robić.Zawsze mogę unieść się honorem i iść do domu.ale obawiam się że nikt mojego bohaterstwa ani nie zauważy ani nie pochwali i z powodu braku naśladowców niczego to nie zmieni.W ostatecznym rozrachunku to ja wyjdę na frajera.Czy ktos ma jakis pomysł ?

hana (2011-08-24 04:58)
Ocena: 0 + | - Cytuj

właśnie podjęłam pracę w bardzo znanej i eleganckiej raciborskiej restauracji .O umowie narazie nikt nie wspomina i pewnie nie wspomni.Jeżeli pójdę z tym do PIP nikt w Raciborzu mnie nie zatrudni.o stawkach proponowanych za godzinę pracy nawet nie wspomnę.Kobieta,która ma na utrzymaniu dzieci nie będzie się buntować.I jak tu normalnie żyć ?-to miasto jest chore.......

~Pracownica (2011-08-23 17:13)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Spotkałam się z innym procederem - wypłacanie wynagrodzenia w "naturze". Właścicielka nieistniejącego już sklepu na Długiej "wypłacała" część wynagrodzenia w towarze ze swojego sklepu spożywczego.

~Iza (2011-08-23 17:00)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Oburzamy się na łamanie przez pracodawców praw pracowników, ale czy ktoś zdobędzie się na odwagę i wyłoży konkretną kawę na ławę? Kto z Was odważy się tu i teraz wymienić tych złych z imienia i wyliczy czyny, którymi uchybiają pracownikom? Niech prawda o nich stanie się znana nam wszystkim.

~futuresimple (2011-08-23 13:46)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Niestety, to prawda. Raciborscy pracodawcy są rozpuszczeni przez dużą podaż chętnych do pracy. Po co iść w legal, skoro można zaoszczędzić zatrudniając bez zusu i ubezpieczenia. Zresztą to jest proceder ogólnopolski, z którym państwo nie walczy, bo w gruncie rzeczy rządowi jest to na rękę - ludzie siedzą cicho, bo przecież jakoś tam zarabiają.
A co do pracodawców, słyszałem o kilku tak zaj*&^ście nieuczciwych, że głowa mała. To jest wyzysk i żerowanie na ludzkiej biedzie: albo bierzesz robotę na czarno, albo spadaj.
Zresztą ci legalni, co dostają płacę minimalną 1000 i coś to też żenua, co to za pieniądze? Ani żyć ani umrzeć. A najlpepsze jest to, że wszyscy, którzy mogliby coś z tym zrobić, mają to gdzieś, bo społeczeństwo siedzi cicho

hana (2011-08-23 06:57)
Ocena: 0 + | - Cytuj

W wielu raciborskich restauracjach,nawet w tych renomowanych ciągle proponuje się pracę na "czarno"-to jakiś koszmar.Może by stworzyć jakiś ranking restauracji oraz innych zakładów pracy w mieście,które proponują pracownikom ten nieuczciwy układ

Dodaj komentarz
Strony: 1
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog