29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2010-08-30 08:54:43 Felietony

To, co chcę dziś przekazać, powinno być napisane przez kogoś innego. Kogoś z zewnątrz. Ja jestem w NaM, a chcę opowiedzieć o specyfice Stowarzyszenia. Tak ja je postrzegam. Na szczęście utwierdza mnie w moich spostrzeżeniach opinia postronnych, którzy coraz częściej zauważają NOWĄ  JAKOŚĆ.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (10): Rozważni entuzjaści - felieton Marka Rapnickiego Strony: 1Dodaj komentarz
~jaca (2010-09-02 09:03)
Ocena: 0 + | - Cytuj

noooo, a NAM sie postaralo i teraz ich felietony można komentowac równiez na ich nowej stronie! ciekawe jak dlugo beda dopuszczac takie komentowanie ;)

~A-F (2010-09-01 09:57)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Może tak rozwiniesz Anty A-F swoją złotą myśl, bym wiedział o co ci chodzi? Najwidoczniej z twoim węchem jest coś nie tak, skoro czujesz mnie tam, gdzie mnie nie ma. Może to i dobrze, że jesteś na chorobowym, bo najwidoczniej nie tylko nos masz chory ale i to, co powinieneś mieć za nim. Już raz jeden pan, autor powyższej papki felietonistycznej, poszedł do sądu licząc, że to pewnikiem ja śmiałem go oskarżyć i rozliczać z pieniędzy urlopowych. Bardzo się zdziwił, że go nos zawiódł. Zadaj sobie trochę wysiłku, by dowiedzieć się kim jest "zmęczony".  Ja wiem i zachowam to dla siebie ale jeśli chcesz to też możesz się dowiedzieć. I całe szczęście, że są jeszcze ludzie, którzy w tych pisankach i kroszonkach ex-dyrektora widzą ich prawdziwą, ukrytą naturę - wydmuszki.

~AntyA-F (2010-09-01 06:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

UWAGA! UWAGA!
  Na fali bałtyckiej gnojówki wypłynął "zmęczony" trybun ludowy - niejaki A-F. Ten niedoszły klecha zmienił  jeno szatę, ale
jego, jakże nonszalancki styl , wyczuć można na kilometr. Czyżby rozmowa, na kolanach, z Rychem spowodowala taką zmianę szat? Czyżby reprymenda szefa spowodowala aż tak  dlugie milczenie?

~zmęczony (2010-08-31 10:48)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Otóż,nigdy ,komentując raciborskiego pięknoducha,nie pisałem ,że on nie wie oczym mówi.Jego bizantyjskie w formie teksty są zawsze majstersztykiem.Problem nie w tym co mówi a to co robi i co robił w swojej bogatej karierze.Ponieważ nie chcę kolejny raz przynudzać i przypominać jaka jest różnica pomiędzy tym co ten mistrz słowa robił a tym co mówi, więc do kolejnego felietonu dajmy sobie z tym spokój. Myślę że dowcipny wpis "RADIA EREWAŃ" jest przykładem na to, że moja opinia nie jest aż tak oryginalna. No ale felieton mistrza skłonił mnie do zerknięcia co też Ci młodzi na swojej stronie mają do powiedzenia.Są tam teksty, czasem niezłe, czasem naiwne, no ale marzenia o lepszym Raciborzu niekoniecznie muszą być związane z metryką i doświadczeniem. Niestety diabeł tkwi w szczegółach.Takimi dwoma "szczegółami" są felietony dwóch sztandarowych postaci.O tym z Ocic, tym razem na razie litościwie zamilczę.Wyżej napisałem o różnicy miedzy tym co mówi lub pisze a tym co robił. No ale kolejny klejnot z NaMu postanowił przerosńąć swojego góru.W swoim rozwlekłym jak zwykle i nudnym tekście, opisuje jak jest strasznie a jak mogłoby być pięknie.Pomija przy tym drobny szczegół, że przez tyle lat, był z woli Osuchowskiego a potem tego stasznego Lenka-"tylko" dyrektorem RCK i jak mnie pamięć nie myli, jakoś ten gejzer cudownych pomysłów nie eksplodował.Kolejny biedny ratlerek,który patrząc w lustro widzi  charta afgańskiego.Panie Myśliwy-wygraj Pan te wybory-wraca z L4, ciężko jak widać chory Wyka i wspólnie z genialnym Rapnickim -pokażą  Raciborzanom co to KULTURA WYSOKA."Almanach" trafi pod strzechy i do wszystkich raciborskich szkół jako lektura obowiązkowa.Dopiero wtedy młodzi Raciborzanie przestaną emigrować.Zaś ci, którzy wyjechali - powrócą tu gdzie nadodrzański piach.BOŻE ale się rozmarzyłem !

~Stefan (2010-08-31 08:24)
Ocena: 0 + | - Cytuj

I znowu po wakacyjnej przerwie odezwał się raciborski mentor. Wydaje mu się , iż pozjadał wszystkie rozumy i tylko On jest wszechwiedzący w tym mieście. Oj Panie Marku , zawsze pod tymi mętorskimi tzw. felietonami jest 90 % komentarzy krytycznych wobec Pana osoby. Zastanawiam się czy Panu brakuje samokrytycycyzmu i ambicji oraz pokory ?
P.S. Przy okazji napiszcie proswzę czy Pan Marek jest już przeniesiony do świetlicy w Brzeziu i tam nawraqca dzieci i młodzież?

~Wypoczęty (2010-08-30 20:06)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ja to bym ci radził kolego "zmęczony" ( a może koleżanko?) abyś po prostu nie czytał tych tekstów "z wirtuozerskim polotem", bo wyraźnie cię przerastają. Jak sam słusznie zauważyłeś świętujemy 30-lecie powstania NSZZ "Solidarność".
To wlaśnie dzięki Niej nie musisz już niczego wykonywać na siłę. Nie musisz czytać, pisać, głosować itd, itp. Odpocznij sobie chlopino! Swoją drogą ponoć raciborskim obchodom 30-lecia "Solidarności"  "honorowo" patronuje Lenk!!!
No to już jest sodomia i gomoria!!!

~matematyk (2010-08-30 15:52)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Średnia wieku w NaM to 37 lat (łatwo policzyc, daty urodzen wszystkich 57 członków NaM są na stronie), więc bez przesady z tą młodością i brakiem doświadczenia. Lenk pierwszy raz startował na prezydenta mając dokładnie tyle.

[email protected] (2010-08-30 14:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do ZMĘCZONY. Chłopie, widać że jesteś nie tylko zmęczony na ciele ale i umyśle. Rapnicki może jest specyficzny, ale wie co mówi. Natomiast ty pierdoły opowiadasz  od początku do końca

~radio Erewań (2010-08-30 13:30)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Podobno dr Adam Szecówka pisze nową pracę doktorską z z psychologii pt. "ELOKWENCJA I ERUDYCJA JAKO CZYNNIK SKUTECZNIE MASKUJĄCY SŁABOŚCI I MEANDRY LUDZKIEGO CHARAKTERU" Kopalnią odkrywkową materiałów do tej pracy, będzie wieloletnia znajomość z pewnym, jakże dumnym z siebie, RACIBORZANINEM.
Ogłaszamy konkurs: Kto jest tym wybrańcem ?

~zmęczony (2010-08-30 13:08)
Ocena: 0 + | - Cytuj

No i zgodnie z moimi oczekiwaniami ,wypoczęty po jakże zasłużonych wakacjach -WIESZCZ- przemówił.Tym razem dla odmiany wystąpił w roli akuszera onowy w duchu Myśliwego. Jak zwykle z wirtuozerskim polotem tłumaczy ciemnemu ludowi jak to potrzebna jest zmiana pokoleniowa i jak wspaniałymi kandydatami do tej zmiany są NaMolni.Niestey to łysiejące dziecko wmawia tym młodym ludziom, że nie jest ważne doświadczenie i niepotrzebna praktyka. W czasach słusznie minionych mówiło sie: nie matura lecz chęć szczera...Na pewno chęci tym młodym ludziom nie brakuje, ale jak to bywa z wszelkimi rewolucjami ,trzeba jeszcze bardzo wielu lat aby nawet najszlachetniejsze pomysły zrealizować i urzeczywistnić.W dniach kiedy świętujemy 30 rocznicę największej i to zwycięskiej rewolucji w historii Polski, warto aby nasi raciborscy uzdrawiacze uświadomili sobie jak trudną i skomplikowaną sprawą jest przeprowadzenie zasadniczych zmian.Niestety ich ideologiczny guru z Ocic im w tym nie pomoże.On,który jest doskonałym zaprzeczeniem wszystkich tych cech jakie mają  być wzorcowe dla kandydatów na radnych o których jakże przekonywująco pisze w kolejnych felietonach-stał  się niestety razem z Wyką -negatywną wizytówką tej rzekomo pokoleniowej zmiany.Dlatego ten kolejny felieton, ociekający wazeliną ,ma pewnie zatrzeć to wrażenie i zapewnić mu mimo wszystko nr.1 na liście wyborczej.Z takimi doradcami ,nawet bardziej opierzeni i pełni dobrych intencji młodzi ludzie skazani są na manowce.No ale jeżeli ich to czegoś nauczy to może kiedyś po latach przynajmniej takich błędów nie popełnią.A to już coś pozytywnego.

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog