29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Dyskusja (102): Kto kandydatem na burmistrza i radnego w Kuźni Raciborskiej? Strony: 1 2 3 4 5Dodaj komentarz
~Tola (2010-02-10 13:01)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do Szołtysa: poczytaj uważnie swój wpis a zrozumiesz jak bredzisz i nic nie kumasz. A poza tym coś Cię rozrywa .... . Nieprawdaż? Tylko nie puknij z wściekłości. Trzymanko

~Szołtys (2010-02-10 12:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Świeta prawda p Tola ten zawodowiec w R M ma decydujacy głos co gdzie w jakiej miejscowosci sie buduje .
Np sala bankietowa w Turzu to Jego osobista zasługa ,szkoda ze ten zawodowiec nie słuchał innych sposobów finansowania tej inwestycji .W 2005 roku na sesji opłatkowej wystarczyło 5 minut by zdecydowac o budowie chodnika przy ul Topolowej od przystanku do przejazdu kolejowego ,natomiast dopilnowac by cała inwestycja była zapłacona to juz za trudne było .Cała procedura wyłaniania kandydatów na radnych moim zdaniem jest do bani ,.Gdzie społeczeństwo ma szukac informacji o pracach R M ,skoro ta RM zlikwidowała niezależny informator gminny ,pozostaje tylko protokoł ,protokołów z posiedzeń poszczegolnych komisi przeciez nie ma ...

~Tola (2010-02-10 11:37)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do pragmatyka i innych: kochani po co czytać protokły - można, ale to trudne. Po to są sesje, na które może przyjść każdy. To lekcja warta obecności. Ale wtedy trzeba być wnikliwym słuchaczem i obserwatorem. Prawdziwe zawodowstwo jest u jednej osoby. Ale co zrobić, jak dla jakiś tam ,,fałszywych zasad" tacy zawodowcy nie zdobywają uznania wielu z nas. To niesprawiedliwe, ale i krótkowzroczne. Bo któż ma nam pomóc jak nie tacy ludzie, a niektórzy z nas niszczą ich  ... dla zasady. Dlatego właśnie lepiej być fajfusem, kunktatorem i grać na poklask, tak aby pokazać swoją pseudo aktywność i merytoryczność psana pod wybory. A może wtedy znowu da się oszukać wyborcę, przecież ,,mówiłem o drodze, chodniku, itd. ", tyle tylko, że buduje się je za sprawą tak często potępianej osoby.

~pragmatyk (2010-02-09 17:11)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Kandydatury na burmistrza padły, a co z radnymi. Czy część z tych, którzy są obecnie zasługują na miano radnych czy wprost pzreciwnie - bezradnych... Jak była aktywność doborowej piętnastki, zarówno na sesjach, jak i w okręgu, z którego byli wybierani. Ten pierwszy aspekt można prześledzić na podstawie protokoóów z sesji rad miejskich. Reszta, to już czysta obserwacja.

~zorbi (2010-02-09 13:28)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do Bolka: widziś Boleś jakiś ty cienki. A Twój umysł jest skalany. Tylko nie myl z ,,niepokalanym", bo z Tobą to nic nie wiadomo. Idź robić te swoje mieszczańskie wybory.

~bolek (2010-02-08 13:55)
Ocena: 0 + | - Cytuj

"kampania wyborcza musi być rozważna i roztropna, a nade wszystko skuteczna".Takie motto to przerost formy nad trescią.Ten Twój kandydat to musi najpierw wyjść z więzienia czy też kompletuje czarną teczkę ;-) ?

~zorbi (2010-02-08 11:31)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do bolka: ty Bolek, to nie jesteś ,,cieńki Bolek", tylko cieniarz i basta. Reszty Twego wpisu nie rozumiem. I jeszcze jedno- napisałem, że MYmiesciuchy nie mamy poważnego kandydata. Twoja nerwowość to zdaje sie potwierdzać.
do zwariowanego psa: kampania wyborcza musi być rozważna i roztropna, a nade wszystko skuteczna. A więc wszystko we właściwym czasie. Sam doskonale wiesz, że gdybym dzisiaj go odsłonił, to portalowe sępy miałyby pożywkę. Nazwisko padnie, ale jeszcze troszeczkę. To jest poważna kandydatura. Hej.

~bolek (2010-02-07 20:51)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Operatywni to byli za komuny jak się nie mylę i nazywali ich spekulantami.My to nie Wy i powagi nam wystarczy aby "żałośnie" zagłosować na kogo chcemy."Kapujesz" głupolu to nie to samo co "kleisz"50 - cio letni młodzieniaszku.

~zwariowany pies (2010-02-07 19:39)
Ocena: 0 + | - Cytuj

zorbi! zdradź swojego kandydata... bo "ten" niewiele mi mówi...

~zorbi (2010-02-07 18:48)
Ocena: 0 + | - Cytuj

a ja widzę, że my mieściuchy nie mamy poważnego kandydata, ani na burmistrza, ani na radnych. Skoro taka posucha, to zaimportujmy ich ..... . Czyli ..... , no właśnie. Odrzucmy fałszywy patriotyzm i pryncylializm. Nie tylko my kochamy nasze miasto i gminę!!! Pozdrawiam. Ten kandydat na burmistrza, jest piekielnie mocny i da radę.

~kola (2010-02-07 18:33)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do marko: ej ty nie bądź żałosny. Na hale w Rudach nie może brakować 7 mln., bo całe ta inwestycja ma kosztować zaledwie 6,3 mln. zł. Z tego 2,6 mln. zł. już wydano. To porachuj ile pozostało. I jeszcze jedno z tej kwoty operatywni samorządowcy z Rud pozyskali 80% tej kwoty. Ale ty tego nie kapujesz.

~marko (2010-02-07 16:50)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ten Urząd Miasta i całą Radę należałoby nieźle przewietrzyć,nie wiem tylko kto miałby tyle odwagi aby coś z tym zrobić.Skłócone,zakompleksione i bez koncepcji co z nami począć towarzystwo.Na zgodę też się nie zanosi bo Rud nie stać na nowego kandydata a ten co jest, jest agresywny i zaczyna kolejną dekadę.Rozpoczęta inwestycja w w/w  miejscowości jest jeszcze przed zaczęciem nowej kadencji powodem do kłótni z powodu 7 mln potrzebnych na jej ukończenie.Ten kto się tego podejmie to desperat,kamikaze lub figurant.

~żelazo (2010-02-07 15:09)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do stali: Tak, masz rację. Też słyszałem o tym, że miasto pomoże klubowi. Ba, nie tylko klub miał zyskać w tamtym roku. Miano wreszcie oddać do użytku nowoczesną oczyszczalnię ścieków, dużo szumu było również wokół rekonstrukcji Placu Zwycięstwa. i wszystko poszło w zlew. Za to teraz mówi się zarówno i o oczyszczalni, jak i o Placu... Dlaczego wycofano z tego ostatniego projektu pieniądze i nie zrealizowano inwestycji? To proste. W ubiegłym roku nie przewidywano wyborów. Za to w roku 2010 mamy wybory i realizacja bynajmniej części planów będzie na hurraa :/ Nie da się ukryć, kampania wyborcza już się rozpoczęła.

~stal (2010-02-07 12:07)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zdecydowanie Mariusz Brzeźniowski! Ten człowiek nie jest już tak zły jak kiedyś :) On chce dobrze dla Naszego klubu piłkarskiego nie to co Rita! Obiecała na stadionie w momencie awansu do A klasy. Powiedziała że będą pieniadze! i co? G***!  Burmistrz zamiast pomyśleć i zainwestować w boisko z podgrzewaną murawą, które by się spłaciło w kilka lat a do tego przynosiło zyski nie tylko dla klubu ale i miasta to łatają dziury w ulicach co pół roku! Trzeba myśleć długoterminowo a nie krótko...Z resztą chyba sama burmistrz wie na co pieniądze idą... :| Mamy hotele do których przyjeżdżają nawet kluby z ekstraklasy i pewnie chętnie by korzystały z podgrzewanego boiska... Ale co tu pisać tego i tak nikt nie słyszy... Będę namawiał aby głosowali na Pana Mariusza...! Dziękuję.

~tez wyborca (2010-02-07 10:37)
Ocena: 0 + | - Cytuj

ale o budżecie na 2010 co nieco się dowiedziałem, i szczerze jestem trochę zaskoczony kwotami

~toto (2010-02-06 20:43)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ten obszerny miesięcznik to streszczenia artyk. zamieszczonych w portalu "NaszRacibórz" oraz "Nowiny Raciborskie".Nawet zdjęcia są te same tylko komentarze sądząc po ich jakości własne.Redaktor tego periodyku uprawia w nim "wielką" politykę typu opinie na temat polityków nie mających nic wspólnego z nami.Kiedyś nie bali się brać za rozliczenie innych,dziś to propaganda żądzących którzy sami boją się  o własną ocenę na koniec kadencji.

~Wyborca (2010-02-06 14:18)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Mam rozumieć że tak obszerną gazetę piszą w dwójkę sołtys i przewodniczący który w dodatku musi jeszcze pociągać za sznurki do których przywiązany jest Klimas? Coś mi się nie wydaje... Owszem jest tam dużo materiału podpisanego H.M i M.W a nawet ich nazwiskami. Trzeba przyznać uczciwie że niektóre napisane są znakomicie choć nie z wszystkimi muszę się zgadzać. Ale pisze z pewnością więcej ludzi bo są też inne inicjały.

~toto (2010-02-06 14:13)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Znam osobiście pana Machnika i podejrzewam ,że jest mu czasem wstyd zamieszczać swoje wartościowe artykuły obok tendencyjnych i grafomańskich popisów współpiszących.Kupuje tego szmatławca z nadzieją na to ,że znajdę w nim jakieś aktualne informacje na tematy nas dotyczące a tu tylko zapowiedż lata lub zimy i już wiem co mam zrobić.Zbieram chrust lub kupuje olejek do opalania.Przez moje okno gmina wygląda zupełnie inaczej.Jest ponura , szara i bez perspektyw .

~z gminy (2010-02-06 13:46)
Ocena: 0 + | - Cytuj

W jednym z pierwszych numerów jest zdjęcie całego komitetu redakcyjnego. Wszyscy podpisali się dumnie "TO MY". Początkowo naczelnym gazety był Henryk Machnik, sołtys wsi Jankowice. Chyba po jakimś czasie znudziła mu się ta funkcja, bo w stopce widnieje niejaki Klimas. Choć ludzie szemrają, że to tylko marionetka, gdyż za sznurki pociąga przewodniczący rady miejskiej Manfred Wrona.

~Wyborca (2010-02-06 13:18)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Akurat kupiłem najnowszy numer naszej gminnej gazety. Nowiny pisze jakiś skład redakcyjny. Kto dokładnie? Może ktoś z nich mógłby zrobić w tej gminie coś pożytecznego? Gazeta wychodzi już dosyć długo, jest ciekawa i momentami dowcipna... Może ten redaktor naczelny Klimas byłby dobrym burmistrzem? Niestety nie wiem ilu ich tam dokładnie jest bo artykuły często podpisywane są np. a.d., MAWA, H.M., SCW, Red. i tym podobnie. Czy ktoś wie coś więcej? Bo ci ludzie wyglądają na bardzo konsekwentnych.

~Bono (2010-02-05 23:11)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Paweł to świetny gość. Znam go, lubię i szanuję. Tak jak lubi go i szanuje wielu z was. Jest bardzo kompetentny w tematach na których się zna. Na zarządzaniu gminą, na przepisach dotyczących funkcjonowania samorządu zna się jednak o wiele, wiele lepiej pani burmistrz Rita Serafin, którą notabene również znam, bardzo lubię i szanuję. Wspaniały i niezwykle ludzki burmistrz jakim był pan Ernest Emrich padł ofiarą nagonki w wyborach ubiegłych. Teraz wyeliminujmy kolejną burmistrz która właśnie zaczyna coś znaczyć i to w znacznie szerszym niż gminne środowisku. Po czterech kolejnych latach wywalimy na zbitą twarz tego którego wybierzemy w październiku 2010. Bo i on nim się czegoś nauczy, nim zaczną się z nim liczyć dotrwa zaledwie kolejnych wyborów. Inne zaś, mądrzejsze od nas gminy trzymają swoich wójtów i burmistrzów przez kilka kadencji, czerpiąc z tego profity. Bo lis, żeby był cwany musi być też zgodnie z porzekadłem stary. I nie o wiek tu chodzi a o zdobywane doświadczenie.

~otot (2010-02-05 20:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

O ile wiem, Paweł Macha jest póki co bezpartyjny i bezklubowy. Z wyształcenia jest kapitanem żeglugi śródlądowej i morskiej.

~toto (2010-02-05 20:09)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Kto to jest Pawel Macha i kogo reprezentuje?

~do COGITO (2010-02-04 14:52)
Ocena: 0 + | - Cytuj

NIe wiem dlaczego się czepiasz tych tabliczek, ale ja jestem za dodatkową RATIBORHAMMER wkońcu nie tylko Polacy mieszkają w Kuźni, a tak na marginesie to  Wy tu przyszliście więc się od Nas odczepcie.

~do megan (2010-02-04 11:55)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Co Ty? Kandydatem na burmistrza czy radnego? Napisz coś o sobie. Trochę więcej szczegółów. Ludzie nie lubią anonimowych kandydatów :D

Dodaj komentarz
Strony: 1 2 3 4 5
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog