29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Dyskusja (102): Kto kandydatem na burmistrza i radnego w Kuźni Raciborskiej? Strony: 1 2 3 … 5Dodaj komentarz
~Stary mieszkaniec (2010-03-16 08:45)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jak macie kłopoty z wytypowaniem kandydata na burmistrza , to ja proponuję naszego szefa Ośrodka Pomocy Społecznej Pana Zbyszka, Ma wykształcenie i aparycję. Zaproponował rezygnację z żywnościowej pomocy unii dla biednych przez cały ten rok, uznając widocznie , że u nas w Kużni biednych nie ma, w gminie też. Radni to przegłosowali. I spokój z ubóstwem. Jeden problem z głowy. A nieduże pieniądze z obsługi prtzywozu tej żywnoości zostaną na węgiel/ chyba dla kilkunastu rodzin. To jest polityka socjalna i prorodzinna . Brawo!

~do zuzia (2010-03-12 21:42)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Byłem i próbowałem,dlatego krytykuję.Z tego też powodu sieję defetyzm.Nie chodzi mi o ludzi ,tylko brak idei i pomysłów na rządzenie.Władza służy do realizacji tych pierwszych i nie jest celem samym w sobie.

~zuzia (2010-03-12 10:50)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do anonima: wiesz z każdej władzy częśc ludzi jest zawsze niezadowolona. Pójdź na jakiekolwiek spotkanie ( niekoniecznie zebranie mieszkańców ) i przedstaw swoje, albo nasze miejskie problemy. Jeżeli z nich chociaż jeden, jakakolwiek władza załatwi, to taka twoja postawa będzie miała sens. Narzekanie, nie przedstawianie swoich racji, nie naciskanie na rządzących wogóle nie ma sensu. I wieczne czepianie się o wszystko. Bądź aktywny i wtedy, albo w jakimś stopniu zmienisz władzę, albo kiedyś sam ją obejmiesz i ...... . No właśnie i wtedy o tobie będą pisać inni. Być może mniej wytrozumiali i tolerancyjni niż ja. Ja czegoś takiego nie przeżyłam, więc trudno mi o tym mówić, ale twoje dzisiejsze działania ( ich brak i tylko krytyka ) są kompletnie bez sensu. Pomyśl, zanim cokolwiek znowu napiszesz. hej

~The Edge (2010-03-11 21:22)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Bono! Bono! The Sexy person :D

~BONO (2010-03-11 19:43)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Hej, ludzie. Dlaczego w tej Kuźni musi być zawsze taka dyskusja? Nie wstyd Wam? Czy naprawdę w tym mieście nie ma niczego pięknego? Na przykład ja?

~do zuzia (2010-03-11 14:39)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dlaczego wciąż mnie obrażasz?Co to za język którym się posługujesz?Wiem ,że z marginiątkiem nie trzeba się liczyć ale odrobina kultury osobistej byłaby wskazana.Jestem wyborcą  odmiennego zdania o efektach pracy naszych samorządowców a tak nawiasem mówiąc sam na nich głosowałem.Czuję się przez to jeszcze bardziej rozczarowany.

~zuzia (2010-03-11 08:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do anonima: wysokie masz mniemanie o sobie, ale spoko ,,nie dla psa kiełbasa". Sądząc po twoich wpisach, dla mnie jesteś ,,marginiątko" - leniwe, złośliwe, niekumate, itd. Wiesz - nie chodź jednak na te zebrania. Nasze miasto bez takich jak ty z pewnością da sobie radę. Pa, pa

~do zuzi (2010-03-10 20:51)
Ocena: 0 + | - Cytuj

oto mój podpis : Jestem Twoje SUMIENIE o którym zapomniałaś.

~zuzia (2010-03-09 11:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do anonima: wiesz co, podpisz sie przynajmniej, bo piepszysz jakbyś leżał nawalony pod stodołą. O jakiej arogancji piszesz - zapewne swojej. Jeśli jesteś chłop, to pokaż, że nosisz spodnie, a nie piepszysz jak pomylony. Moje i większości mieszkańców potrzeby i postulaty są realizowane, zapewniam cię o tym. Mam świadomość że nie wszystkie. Co jest na twojej liście potrzeb? Nieuzasadniona dopłata do czynszu, darmowy ser, mąka, itd. Może sprzątać za tobą i zamalowywać bazgroły ze ścian autorstwa .....twoich dzieci, albo ciebie samego? Może dowieźć cię do domu kultury na darmowy koncert z podanym piwkiem? Może zwolnić cię z podatku? Co ty wiesz o tym ile kasy pozyskał nasz magistrat z UE, skoro masz wiedzę tylko spod stodoły. Wiesz, ubogi jesteś w swej wiedzy, w tym co myślisz, a zwłaszcza co mówisz i piszesz. Nie myśl, że nasze miasto ukochane zresztą, to same takie boroki jak ty. Otóż mylisz się. Wyjdź tylko zza stodoły to zobaczysz. Co boisz się? To pluj dalej, ale tylko tobie podobni będa cię słuchać i dają temu wiarę. A  wychodek musisz sobie sam zbudować, a o Unii sam widzisz musisz się dużo podszkolić boś cieniuśki.

~do zuzia (2010-03-08 20:13)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zastanów się dlaczego ludzie nie przychodzą na te nasiadówki.Są zmęczeni arogancją władz i stylem rządzenia.Tematy ważne dla funkcjonowania organizmu zwanego miastem są na ostatnim miejscu listy potrzeb i o nich nikt nie chce rozmawiać.Radni i pani Burmistrz obiecywali rozwiązać te problemy podstaw egzystencji idąc do wyborów.Kadencja się kończy a efektów nie ma.Przewodniczący i kilku radnych po raz kolejny zmarnowali 4 lata.Przepaść cywilizacyjna się pogłębia zamiast spłycać.Do wychodka chodzimy za stodołę a o Unii wiemy tyle,że nasza młodzież do niej wyjechała.

~zuzia (2010-03-08 13:27)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do starszego mieszańca: ja chodzę na zebrania, kiedy tylko mogę. Bo interesuja mnie nasze miejskie sprawy. Raz sie wkurzam, to znowu cieszę, że coś jest załatwione. Odemnie się odczep, bo ja będę dalej chodzić na zebrania. Więc zwłaszcza twojej i młodego szansy nie potrzebuję. To wy jesteście zakompleksieni i ze sobą macie problem. Wydaje się wam, że jesteście Mesjaszami? A jesteście paranoicznymi krytykantami. Ale jak to lubicie, to w tym żyjcie.

~starszy mieszkaniec (2010-03-08 13:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Młody nie idź tam bo nie masz po co.To towarzystwo wzajemnej adoracji potrafi tylko przemawiać a o słuchaniu nie ma mowy.Wydaje im się że ich Opatrzność na ten ziemski padół zesłała a nie wyborcy.Kadencja trwa 4 lata a nie 750 więc daj im szansę,a zwłaszcza Zuzi.

~zuzia (2010-03-07 14:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do młodego mieszkańca: młody nie wydaje ci się, żeś cieniaż? Przyjdż kiedyś na zebranie mieszkańców to się dowiesz, kto co i dla kogo robi. W tym też dla naszego miasta. Nie mów o tych sprawach, bo nie masz o nich pojęcia. W sprawie zacofania naszej Kuźni w stosunku do Rud, totrzeba za to winić cystersów. Tyle się boroczku musisz cofnąć. Także masz do nadrobienia zgoła 750 lat. A to cię zapewne przerasta. Również mnie troche boli to, że nasi rudzcy przyjaciele mają swoich dzisiejszych cystersów, a my mamy dzisiejszych nierobów i skandalistów. W tym młody kotku tkwi sedno sprawy.
Więzienia w Kuźni nikt oprócz ciebie nie chciał i chwała radnym za to, że pomysł ten obalili. A obiekt na jagodowej coraz bardziej staje się  przystosowany do obsługi społecznej naszych mieszkańcó. Młody podrośnij to pogadamy, bo dzisiej szkoda na to czasu. Wpisz się do PIS-u tam możesz uprawiać skandale.

~mlody mieszkaniec (2010-03-07 09:08)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Kto radnym? Kto burmistrzem? Kto w jakiej będzie koalicji? A kto naprawde czuje się gospodarzem Kuźni Raciborskiej? Z całą pewnością nikt z obecnych dostojników naszej KR. Jak można panie i panowie dopuścić do tego, że odmawia się powstania Zakładu Karnego, który zaoferował 400.000,-PLN za obiekty po dawnych koszarach. Skoro Kuźnia Rac. rocznie na utrzymanie obiektu wydaje ok. 80.000,-PLN z naszych podatków. Jak można było dopuścić do zacofania naszej Kuźni Raciborskiej wobec Rud. Przedstawcie nam, ile powstało nowych miejsc pracy za kadencji tej rady, ile nowych firm powstało? Co robicie w sprawie zapewnienia bezpieczeństwa na terenie KR?.... Może po tych informacjach wyłoni się kandydat, ale nie teraz.

~do mieszkańca (2010-03-05 22:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Przepraszam cię Mieszkańcu że zawiodłem. Gdybym mógł  być na tym spotkaniu byłbym na pewno. Temat już poruszałem i myślę że poruszać będziemy go nadal. Toto się niestety myli, choć bardzo serdecznie dziękuję mu za miłe słowa.

~ziban (2010-03-05 19:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ja nie mam żadnych wątpliwości. Nie ma o czym rozmawiać.

~toto (2010-03-05 12:16)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do ziban: Dlaczego nie pogadasz z tym panem i nie wyjaśnisz swoich wątpliwości?To wstrętne co tu wypisujesz. Co do żywności ,to jest kłopot z jej dystrybucją.To problem w logistyce i nie załatwia się go karając zbiorowo.

~Icek (2010-03-05 11:02)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Właśnie Kuźnia dorobiła się swojego portalu (www.tylkokuznia.info), więc już nie będziemy Ci więcej zawracać głowy, pajacu raciborski.

~kuźniacek (2010-03-05 10:13)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A co to "racek" portal tylko dla SRC?

~racek (2010-03-05 09:58)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A kogo w Raciborzu obchodzi burmistrz z Kużni!

~ziban (2010-03-05 09:06)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do toto:szczelasz jak opętany bez prochu. Ani ja urzędnik, tymbardziej bogaty, pochodzę z biednej, ale pracowitej rodziny. Zawsze liczę na siebie, swoją głowę i ręce. Żyję w tej gminie i doskonale wiem kto prawdziwie potrzebuje pomocy, i ja takim ludziom jej nie szczędzę. Ale na litość boską , po zapomogę nie można przyjeżdżać mercolem z dwoma komórkami w ręce. Jak tego nie widzisz toś ślepiec. Ja utrzymuję się sam, choć skromnie. I zapewniam Cię, że ja nie ,,drobiłem" się willi w centrum miasta w cenie 4,5 zł./za 1m2 !!! Toto, przetrzej swoje ślepka i nie okłamuj się.

~toto (2010-03-04 14:40)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do ziban: Senior J.K. przynajmniej w coś jeszcze wierzy.Ty ziban masz wszystko i wszystkich w D.........a biedota jest Ci wstrętna.Nie znalazłeś się jeszcze w sytuacji osoby zdanej na łaskę i nie łaskę takich jak Ty.Mam wrażenie że nie jesteś osobą bez pracy tylko dlatego,że żyjesz kosztem społeczeńsstwa które Cię utrzymuje.Skoro tak jest i pobierasz pensję z garnuszka państwa to może zadaj sobie pytanie po co ono w ogóle jest.Głowa służy czasem do myślenia , nie tylko do jedzenia.

~ziban (2010-03-04 12:46)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Proponuję, aby z TMZR-u wysunąć seniora J.K. Ten to był radnym i ma spore  ...... sukcesy. Popatrzcie na jego rezydencję, sam na nią zpracował. Co do pomocy żywnościowej, to nie gadajcie głupot. Czyżbyście nie widzieli, jak ofiarobiorcy towar upłynniali na targowisku i potem do ......  .Ten pan Grygier to super gościu. Więc go nie obrażajcie bez pokrycia i prawdziwycych faktów. A tak właściwie, to gadajcie na tematy na których się znacie i o których macie autentyczne pojęcie. Bo inaczej schodzicie na poziom rynsztoka. Proponuję na burmistrza i radnych: słynnego MB, WC, RS, MB II, GC, i jeszcze wielu innych. To dopiero będziecie mieli co na forach w przyszłosci pisać. Zapewniam was o tym.

~do Biedny (2010-03-04 11:41)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ja też o tym słyszałam To skandal, aby dyr. OPS, który powinien szczególnie reprezentować interesy najbiedniejszych w naszej gminie, nagle oświadcza na sesji rady, że 17,5 tyś wydane rocznie na załadunek i transport żywności
dla  500 osób można by przeznaczyć na węgiel dla objętych pomocą z opieki społecznej.
Wielu ludzi o niskich dochodach nie ma co włożyć do garnka. To pomoc z Unii była nam bardzo pomocna.
Nie wiem co będzie teraz. Ten pan tylko nam zaszkodził.

~obserwator1 (2010-03-03 18:00)
Ocena: 0 + | - Cytuj

No nie przesadzaj z tym nikiem anty... Fakt, ZHP robi dużo, ale TMZR też nie pozostaje w tyle. Wiem, że obie organizacje (wraz ze Stowarzyszeniem Kobiet Aktywnych "Babiniec") ściśle ze sobą współpracują. Jak przypomnieć sobie kilka przedsizięć, które wyszły spod skrzdeł Towarzystwa, to będzie tego trochę... Największa inicjatywa to chyna kwesta i renowacja zabykowych nagrobków na cmentarzu w Kuźni. Potem konkurs na najładniejszą posesję w gminie, uhonorowanie członków orkiestry i p. Leona Niewrzoła, który otrzymał - w wieku 90 lat - prestiżową nagrodę Mieszko czy slynne spotkanie z prof. UO Stanisławem Nicieją, a potem kolejnymi wykładowcami tej uczelni w 70. rocznicę wybuchu II wojny. Nie jest chyba więc taki zły ten TMZR...

Dodaj komentarz
Strony: 1 2 3 … 5
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog